Maska za potapljanje

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.960
853
113
Za otroka (6 let) rabim masko za potapljanje.
Ker ni več veliko časa, bova verjetno šla kar v kak Spar - Sport 2000, al kaj že imajo tam.

Vprašanje:
kako se kupuje taka maska? (z otrokom,...)
Na kaj moram bit pozoren? (silikon,...)
Kako ugotovim pravo velikost? (??)

Kaj pa dihalka? Ravna, upognjena, z zamaškom,...?
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pojdi v decathlon in probaj, če mu je prav maska za čez cel obraz. Za začetke šnorkljanja (ko se bo potapljal bolj na vrhu in ne v globino) bo super.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.252
745
113
V Dechatlonu imajo masko, ki ima namesto običajnga silikonskga/gumi traku, ki drži masko na glavo trak z elastiko. Priporočam.
Otrok si potem z lahkoto sam nadene masko, ki tudi nič ne drsi. Majo pa če se ne moti 2 ali 3 velikosti.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Kupi Maresov set (Wahoo) za otroka! Sem kupil Maresov set za snorkljanje in Techno pro (dobis v Intersportu) ampak je obrazni silikon tako trd, da ni za nikamor. Je se potem dobra firma Cressi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
http://www.scubatom.net/trgovina-scubacenter/
Tukaj pojdi in kupi pravo profi zadevo. Imam jaz in oba ta mala. Za odrasle imajo prave profi potapljaške zadeve in stvar je po treh letih kot nova, pušča nič, itd. Elastika zadaj je v bistvu samo za lepše videt, ker ti vakum sam drži masko gor.
Kar je pa najpomembnejše pri tamalih je pa to, da jo daš gor in mu ne pušča, itd. Že itak imajo težave s potapljanjem (na začetku), potem se pa moraš še ukvarjat s puščam, neprileganjem, zategovanjem pasu, itd.
Cena za otroško ranga 30 EUR, za odraslo ranga 50 EUR. Definitivno eni od mojih bolje potrošenih EUR.
Prej sem se nekaj let jajcal s ta poceni maskami x proizvajalcev (cene tudi do 25 EUR), pa je vse skupaj poden. In še tole: masko mora držati gor vakum, ne pa pašček zadaj. Potem pa gledam starše, kako stiskajo paščke ta malim, da jim nabije masko gor, da vsaj za silo drži.
aplauz.gif


Pa za 6 let lahko verjetno že kakšno manjšo odraslo vzameš. Vsaj naša je šla iz otroške na večjo pri šestih letih. Ta malo je pa mali podedoval zanjo. Sedaj ima 6,5 let in bo verjetno treba drugo leto vzeti večjo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Vse tri so znamke Imersion.
Za zadnjo mi je sicer svetoval eno drugo znamko (pozabil katero), ampak sem vztrajal na tej. Zadeva je TOP.
Še tole: maska ni iz neke plastične gume, ampak iz prave gume, ki je kot nova po treh letih. In ne trda kot kamen.

PS: Ko smo že pri maskah: s čim čistite steklo? Jaz sem jo zaenkrat samo pod sladko vodo opral, sem pa zadnjič z mikrokrpo pobral orenk umazanije dol s stekla. Pa še ni 100%, ampak se mi je odprl nov pogled, ko sem dal gor.
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.586
6.023
113
pri taščici
Sem pa letos opazil otroke v morju z maskami preko celega obraza (tudi usta pod masko) dihalko pa ima neko siroko cev pred čelom ven. Nima ob strani.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
V te, ki jih prodajajo na Hrvaškem na štantih, sam tudi dvomim. Na strani www.decathlon.de so imeli promocijo in so bile po 20€, tako da sem bil na morju presenečen, ko sem jih na štantih videl po 200 kun in več... Sedaj je tudi na spletu cena 30€...
Me zanima, ali jo je kdo že probal...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tole je definitivno za kupit, je pa res, da sem mislil, da je cenejša 40 eurov je že kar konkretna cena.

@mtl - imam v eni sezoni več masko na glavi kot ti v celem življenju, pa je stala 23 eurov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.586
6.023
113
pri taščici
Sem nekoc videl plavutke ki so imele okoli gleznja nastavljiv pas namesto fiksne gume. Kje bi dobil take plavutke? Pa ne rabim profi verzije, ne pa tudi verzije samo za en dopust.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.677
747
113
Te nove maske sem sam sprobal, pa ne vem so samo za obalno gledanje nikakor za potapljanje globlje od 1 m !!!!

Meni ni bila všeč, sem jo pa samo testiral od nekoga, ki jo je imel.

Ve kdo, kje dobiti kako dobro masko za odrasle klasično obvezno črno ... sem po napaki kupil tako z prosojnim robom in sedaj imam nore težave z odsevi..... Torej rob maske mora biti neprosojen za svetlobo sicer boste razočarani.....
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Pojdi v decathlon in probaj, če mu je prav maska za čez cel obraz. Za začetke šnorkljanja (ko se bo potapljal bolj na vrhu in ne v globino) bo super.

Naš mulo ima masko iz decathlona. Je imel najprej iz intersporta, pa so mu jo ukradli. U 7 dneh na morju jo ni snel iz buče:) najbolje potrošenih 70 kun:)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Te nove maske sem sam sprobal, pa ne vem so samo za obalno gledanje nikakor za potapljanje globlje od 1 m !!!!

Meni ni bila všeč, sem jo pa samo testiral od nekoga, ki jo je imel.

Ve kdo, kje dobiti kako dobro masko za odrasle klasično obvezno črno ... sem po napaki kupil tako z prosojnim robom in sedaj imam nore težave z odsevi..... Torej rob maske mora biti neprosojen za svetlobo sicer boste razočarani.....

Ti pa kupi v kaki potapljaški trgovini, imaš kup predlogov v tej temi, izberi najbližjo trgovino. Zakaj v potapljaški - ker ima vsaj 10 modelov mask in probaš katera ti najboljše paše na faco - vzemi največjo možno, ki ti paše na faco, ker bo tako vidno polje najboljše za šnorklanje. Če se potapljaš 15+ metrov (na dah) , pa že moraš razmišljat o mali maski, ker je potrebno izenačevat v njo.

Glede maske, ki pokriva cel obraz - ravno to je namen, plavanje bolj po površini, mogoče do par metrov globine, kar je sigurno maksimalni dosežek 6 letnika. Pa menda ima super odvodnjavanje narejeno tako da ni enako kot pri maski ki slabo tesni in se ti potem vse pri nosu nabira...