Martinik

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Za novo leto se odpravljava na ta otok. Je že kdo bil, ima kakšne izkušnje, kje se splača prespat, kaj videt? Okvirni načrt je ostat najprej nekaj dni v Fort de France, najet avto za dan ali dva ter malo raziskat otok, nato pa se odpravit na kakšno plažo, najverjetneje St. Anne in do Salines. Imava pa nekaj težav s prenočišči in bi kakšna konkretna pomoč prišla prav.
Glede jezika - a drži, da se z angleščino težko zmeniš? Spletne strani so vse več ali manj v francoščini.
Hvala za vse nasvete.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Mi gremo konec januarja, imamo pa več ali manj enaka vprašanja
smile-1.gif

Na airbb sem vidla nekaj res ugodnih ponudb prenočišč, ki pa so zdaj večinoma že zasedena... Poskusita, če bosta še kaj našla (glede na datum, pa mislim, da imata prenočišča že rezervirana).
Ko se vrneta, pa prosim za kak nasvet oz. reportažo s potovanja . Drugače so pa podobni plani, plaže od Diamanta do Salines, pa kako plantažo (npr. I'l habatation fond st-jacques ali pa Maison de la canne), destilarna ruma st. James... na easy, kar se bo pač dalo videt z majhnim dojenčkom
grin1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
ja, bom definitivno napisal kaj od martinika, ker vidim, da se težko najdejo kakšni nasveti. Sva si sedaj uredila tako, da prvo noč prespiva pri kao lokalni turistični vodički, katero bova prosila za nasvete, kaj se splača videt in obiskat. Nato greva sicer za nekaj dni na Barbados, ko pa se vrneva, pa imava v planu najeti avto ter malo zaokrožiti po otoku. Vsekakor poročam.
Če rabita prenočišče na St. Anne vsekakor priporočam Orceo. Glede na to kako so ocenjeni na Tripadvisorju in tudi glede na njihovo komunikacijo preko mailov se mi zdi, da je to ena boljših izbir - pa še cenovno je dokaj normalno. Bom pa vsekakor poročal, ko se vrneva.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
no, super! hvala!!
mi gremo še križarit (je bila pač ugodna ponudba), zadnje dni smo pa na martinique.
glede Orceo- v naših datumih je že razprodan... Imamo pa že hišico nagledano (preko homeholidays) , tudi v St. Anne, samo se moramo še dokončno z lastnikom zmenit (je pa krasna: bazen, razgled na morje, vrt,..)

Nič, super potovanje vama želim & uživajta!
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
sva se pravkar vrnila.
Križarjenje bo sigurno super. Kam vse pa gresta?
Saint Anne je definitivno najboljša izbira na Martiniku
smile-1.gif
Pazita samo toliko, da bosta čim severneje, ne prav v mestecu Saint Anne, ampak v bližini Hotela Club med - tam je plaža daleč najlepša. V samem kraju Saint Anne pa ni kaj posebnega.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Eh, smo na koncu bookirali v Le Diamantu, potem sem pa brala, da so tam močni tokovi...
smirk-1.gif

Kako je bilo? Kako je z angleščino? Sta rentala avto? Kje/ za koliko? A je kaj "really must see"?
Mi imamo še Guadalupe, St. Marteen, Virgin Islands, Dominikansko, Antiqua and Barbuda, potem pa razmišljamo o rentu na Martinique.
Kake so pa kaj cene?
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
uh, malo škoda, vsaj po mojem mnenju. Upam, da imate prenočišče vsaj na zahodnem delu tega mesteca, ker tam se ljudje še kopajo - na vzhodnem ni opcije
smile-1.gif

Tokovi sicer niso toliko močni tam, so pa malo večji valovi kot drugje, ampak ni panike, se da. Se pa pripravita na pesek - je čisto črn, oz. temno rjav če je suh
smile-1.gif

Martinik je glede angleščine tako, tako. Bolj ne, kot ja. Zelo malo je mest, kjer se boš lahko kaj zmenila. Jaz sem bolj kazal z rokami.
smile-1.gif
Vsaj nekaj osnovnih besed in fraz se nauči.
Midva mava najrajši plaže, te na Martiniku niso ravno najlepše - najboljša je še na St. Anne - sicer pa bosta ko bosta križarila videla veliko bistveno lepših plaž, če se vama to tudi dopade. Za Martinik je značilen rum, oz. destilarne, potem najboljše je bilo, ko sva malo zalutala in se odpeljaja v notranjost - res lepa pokrajina, ogromno plantaž banan, sladkornega trsa,... Aja, dežuje pa cca 3-4 na dan po 2 minuti
smile-1.gif
Dežnik je obvezna oprema.
Martinik je kar drag, pač Francija. Je pa bencin dokaj "poceni". Zdaj je bil super 95 1,47 EUR. Midva sva rentala avto, ker že če greš z letališča v Fort de France, je taksi 20 EUR - in to je edina opcija, da prideš z letališča. Najem avta na dan pa je od 30 EUR dalje, tako da se bolj splača, pa še mobilen si.
Za Jumbo car (rent a car) imam kodo za 10% popust, če boš vzela pri njih.
Če te še kaj zanima, samo vprašaj.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
črn pesek? ja, to pa bi bil šok, če ne bi zdele zvedla
smile-1.gif

mislim, da bomo sigurno rentali. hvala za ponudbo, še javim. V kateri destilarni ruma sta pa bila? Sem brala vsaj o 3eh...
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
NIsva bila v nobeni destilarni. Midva sva večina časa preživela na Barbadosu - na Martiniku sva bila sva dan in pol in še takrat sva večinoma potovala od plaže do plaže
smile-1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
glede rentanja še - če mislita najeti avto, naredita to čim prej, ker se cene zelo dvignejo, če rezerviraš v zadnjem tednu. Sedaj se da verjetno dobiti še za 21 EUR na dan, kasneje pa pod 35 težko.