Malta - apartma ali soba (za 2 osebi)?

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Kje se da dobiti kak poceni apartma/sobo za en teden poleti.

Prevoz imam urejen.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
V katerem koncu si želiš bivat? V primeru, da se želiš izogniti turističnem pompu Slieme in Qawre, ti priporočam Marsaxlokk in guesthouse Duncan.

Marsaxlokk je težka vukojebina. Tja se gre izključno zaradi restavracij in dobre hrane. Vse ostalo je pa tuga. Pojdi v St. Julians.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Saj - kot sem sam napisal...v primeru, da se želi izogniti turističnemu pompu. Če pa si želiš doživeti Malto kot tapravi turist (pa ne mislim ravno slabšalno), pa so seveda prava izbira Sliema, Qawra, St. Julians, Bugibba... Je pa z avtomobilom iz Marsaxlokka do Valette cca. 20 min. vožnje.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Kdo pa se še vozi z avtom na Malti? Nora gužva, vožnja po levi, avtobus pa praktično zastonj. Tedenska karta za bus 6-7€. Na Malti je poleg busa udoben prevoz samo še kakšen skuter, drugače pa avtobus 100%. Če želiš, ti dam naslov človeka iz St. Juliansa? Kadar sem na Malti, vedno stanujem pri njemu. Ima pa apartmaje in izven top sezone, je cena zelo OK. Mislimpa, da je za obisk Malte najbolj primeren September in Oktober. Morje toplo, vreme čudovito, cene pa
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Kdo pa se še vozi z avtom na Malti? Nora gužva, vožnja po levi, avtobus pa praktično zastonj.

Sem bil na Malti v času pred prenovo avtobusnih linij in voznega parka. V času, ko je potovanje Marsaxlokk - Cirkewwa trajektni terminal trajalo štiri (4) ure. V času, ko je bilo normalno, da je nekje med Blue Grotto in Valeto voznik busa enostavno parkiral in zadremal za pol urce ali pa šel v shopping. Pač v časih Ko to tamo peva scen. Naslednjič sem rental avto...
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Bil takrat, ko so bili še stari avtobusi in pred pol leta, ko so avtobusi OK. Vseeno, Malta ni priporočljiva za avto. Otok je majhen in praktično se vse drži skupaj. Videl pa se kar nekaj športnih avtomobilov, ala Porsche, Jaguar itd... Ni mi jasno kje lahko vozi več kot 100 km/h
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Vseeno, Malta ni priporočljiva za avto. Otok je majhen in praktično se vse drži skupaj. Videl pa se kar nekaj športnih avtomobilov, ala Porsche, Jaguar itd... Ni mi jasno kje lahko vozi več kot 100 km/h

Mogoče res ni najbolj priporočljiva, posebej za povprečnega slovenskega voznika, kateremu je višek vozniških izkušenj vožnja po tropasovni avtocesti do graške Ikee. Se pa po kakšnem tednu kar navadiš njihovih "pravil". 100+ se da (ne pa nujno sme) voziti marsikje, Maltežani imajo kar razvito avtomobilsko kulturo. Konec koncev premorejo tudi pravo pravcato drag race pisto...
wink-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Se bom malo vmešal v debato. Kakšno je kaj vreme okrog prvega maja? Za kopat verjetno ni ampak po mojem se čez dan kar lepo segreje...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sem se pogovarjal z domačini in naj ne bi bila panika glede kopanja. Pred leti sem bil na malti konec maja in se jih je kar precej kopalo. Sam se nisem, ampak ljudi je bilo precej na plaži. Verjetno pa je morje hladnješe kot septembra ali oktobra.