Mali Lošinj - kamp Rapoča

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Pozdravljeni

Zanima me, kako je ta kemp kej urejen. Planiram, da bi šel letos na dopust v mobilno hišico v ta kamp.

Kakšna je plaža?
Kako daleč je mesto?
Moraš it z avtom ali lahko peš?
Je senca?

LP
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik john pravi:
Pozdravljeni

Zanima me, kako je ta kemp kej urejen. Planiram, da bi šel letos na dopust v mobilno hišico v ta kamp.

Kakšna je plaža?
Kako daleč je mesto?
Moraš it z avtom ali lahko peš?
Je senca?

LP

Sicer malo OFF, ampak mogoče ti pride prav....

Letos sem bil na Malem Lošinju v kampu ČIkat
-senca SUPER....ampak bi bilo dobro kar kmalu rezervirat parcelo......lansko poletje sva imela z dekletom kar srečo, da sva dobila dobro senčno parcelo.
-Mesto je daleč kakšen kilometer......ravno prav za kakšen večerni sprehod, v eno stran se hodi cca. 20min. (če imaš kakšnega majhnega otroka (voziček) bi bilo mogoče malo problem ker se cca. 100-200m gre po cesti. Lahko se gre tudi po stranskih poteh oz. čez plažo ampak bi bila pot malce daljša. Vsekakor pa priporočam peš hojo, saj si prej tam kot če se pokaš v avto in v mestu iščeš parkplac.
-plaža v samem kampu je bolj skalnata + nekaj malega zalito z betonom, so pa lepe plaže v bližini.
-wc-ji čisti.....le ob večerih je malo mokro okoli tušev, kar predvidevam da je povsod po kampih.


nisem ti kaj dosti povedal o Rapoči.......vsekakor pa je Čikat O.K.....če bom še šel na ML bo verjetno Čikat.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
225
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik john pravi:... Zanima me, kako je ta kemp kej urejen. Planiram, da bi šel letos na dopust v mobilno hišico v ta kamp. Kakšna je plaža? Kako daleč je mesto? Moraš it z avtom ali lahko peš? Je senca? ...
Pred leti sem bil v kampu Lopari nekaj km pred Rapoæo, oziroma Nerezinami kamor sem se večkrat sprehodil (ali zapeljal z gumenjakom). Kaj naj ti povem? Kamp Rapoæa je stisnjem, kot konzerva sardin, plaža pa je ena sama skala
tongue-1.gif
. Do Malega Lošinja je zelo daleč, vsekakor nujno z avtom. Blizu pa je Osor in zanimiv dvižni most, vendar tudi ta za peš skoraj predaleč, pa še pločnika (takrat) ni bilo. Je pa zato v Nerezinah start planinske poti na najvišji vrh Lošinja. Zelo lepa pot, seveda če ni prevroče, pogled pa je vreden vzpona.

Slika - kamp Ropoæa:
rapoca.jpg
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.887
2.191
113
kamp je majhen sicer urejen sanitarije čiste za male otroke posebne umivalnice... torej kar se tega tiče odlično
plaža je bolj majhna precej utesnjena sicer zelo raznolika... od skal do drobnega peska torej najdeš kar ti paše...
Kamp se nahaja praktično tik ob Nerezinah kar pomeni da greš na sprehod 10 minut in si tam... tam je tudi bolj založena trgovina saj je tista v kampu bolj švoh... mesto Nerezine je prav simpatično sicer majhno vendar se poleti vedno kaj dogaja. Izleti zvečer dane hodiš sam v Nerezine so lahko Mali Lošinj Veli Lošinj 15- 20 minut z avtom.

aha še senca... na plaži je ni kamp je drugače v gozdičku in je v senci, je pa zadeva na tako majhnem prostoru, da sam hodim na plažo samo v vodo ali pa namensko sončenje potem pa nazaj v senco pred prikolico saj to ne več kot par korakov stran

Kampa ne priporočam če gre to grupa juncev, ki bodo pred hišo nalivali in zijali celo noč saj vas znajo hitro ven vreč gre namreč za družinski kamp... pavšalisti so tam v večini in dolgo časa.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
246
28
28
Hiške, za katere se zanimaš so locirane poleg WC-jev; so tudi na soncu; res imajo klimo in sanitarije v sklopu stanovanja;
Ne pišeš ali si mlajši ali "star, ko Peca", ker imaš kar nekaj razgibanih možnosti za plažo; ob pristanišču , pri cerkvi,je s peskom pripravljena plaža za male otroke , 0-4 leta; za starejše je pred pristaniščem betonirana plaža za skakat na glavo, imaš pa tudi skale. Lahko greš s kolesom na plažo v Bučanje ( mi gremo kar pogosto tja), imaš tudi nudistično plažo v Bučanju ma otočku; Pri potopljeni ladji imaš pesek za male otroke, tudi v Bučanju in park z igrali za otroke; se pride tja brez težav; če greš peš hodiš 15-20 minut.