Malezija - Kuala Lumpur

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem.

V Malezijo (Kuala Lumpur) gremo na neko konferenco naslednji teden s sodelavci. Čeprav je že nekaj sorodnih tem o Maleziji, še vseeno imam nekaj vprašanj... In sicer:

-Ker bomo na neki konferenci in bomo imeli le slabe tri dni časa in dva popoldneva, me zanima, kaj si je najbolje pogledat v Kuala Lumpur-ju in okolici?
-Radi bi šli tudi na kakšno bližnjo plažo, vendar sem na večih forumih prebral, da v bližini Kuala Lumpur ni nekih lepih plaž. Radi bi se pač malo namočili v morje. Katere so torej dokaj zadovoljive plaže v okolici Kuala Lumpur, da se lahko namočiš in pač na nek način doživiš čar eksotičnih plaž?
-Ali je bolje že tukaj v SLO menjat EUR v MYR ali je boljše, ko si že enkrat tam?
-Vmes stojimo v Dubaju 5 ur (nazaj celo 10ur), večinoma ponoči. Je to čas, v katerem se da kaj videt tudi v Dubaju? V eni temi sem prebral, da je tam fantastično letališče in se imaš kam dat... Kako torej preživet tistih 5 ur in 10ur na letališču v Dubaju?
-Ali se splača v Dubaju ali v Kuala Lumpur-ju kupit kaj elektronike poceni (tablični računalnik, itd...) in tudi oblačil?

Če ima kdo še kakšno drugo priporočilo glede teh dveh destinacij, naj le napiše.

Hvala lepa že vnaprej.
Lp
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Nasvet, ne direkten pa vseeno. Pojdi, uživaj in si oglej kar vam je na dosegu rok oz. ti bodo drugi predlagali, ne se obremenjevat z vsem možnim, kaj vse moraš videt, kaj moraš za familijo nabavit, za strica ipada, za bratranca ojektiv, zase 10 kil cot itd.. Izgubi svoj čar, kupuješ nekaj kar ne potrebuješ nujno, škoda časa in živcev. Pa sorry za off topic.
smile-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
@Schumi, hvala za nasvet
wink-1.gif
. Forumi so pač za to, da ljudi vprašaš za mnenja in več glav več ve. Pa tudi izkušnje z potovanji ima vsak drugačne. Saj zbiram samo mnenja in nasvete, kaj in kako pa bomo naredili, pa se bomo tak al tak sami dogovorili...
wink-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
1) Ne it na Petronas Tower. Se ne splaca cakat v vrsti za karte, pejte raje na Menara KL tower.. Precej boljsi razgled.
2) Za sprehod po mestu se odlocite sami - obstaja par hop-on hop-off busov, tako da to ne bi smel biti prevelik problem. Naj vam hotel priporoci kateri se ustavi najblizje hotelu. Drugace pa: http://www.myhoponhopoff.com/
3) Skoraj vsi jemljejo Viso/MC, bankomatov je pa tudi polno. Vzemi nekaj EUR s seboj, pa jih zamenjaj, ostalo pa kupuj tam, ali dvigni z bankomata. Z Ringgiti si drugje itak nimas kaj pomagat
smile-1.gif

4) Shopping je tako-tako... Odvisno kaj bi rad. Ce bi sel v shopping center je tisti pod Petronasom najboljsi.
5) Taxiji so sprejemljiv in ne predrag nacin premikanja po mestu, je pa res, da te kaksni probajo nategnit (predvsem tisti za lokalce - rdece barve avto, bela streha). Jim velikokrat "stevec ne dela" ali kaj podobnega. Jih je bolje poklicat in narocit.
6) Se NIKOLI nisi videl taksnih prometnih zastojev, kot jih bos tam. Racunaj z vsaj pol ure vec, kolikor se ti zdi da bo pot trajala. Ce se da (in ce hocete), pojdite z javnim prevozom - http://www.myrapid.com.my/rail/overview

 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Se eno opozorilo... Na poti nazaj, ko boste sli na letalisce? Priporocam, da greste toliko zgodaj, da boste vsaj dve uri prej tam...

Aja, za shopping sem sel pogledat kje sva bila midva:
* Petaling - in Petaling Night Market (ce bi emuliral Klosharja in okoli hodil z "Rolexom" podnevi, ali isces... druzbo... zvecer)
* Sunway Pyramid - pol ure ven iz mesta, ampak je pa neopisljivo ogromen shopping center.

Drugace pa:
http://www.tripadvisor.com/Travel-g298570-s405/Kuala-Lumpur:Malaysia:Shopping.html
in
http://www.kuala-lumpur.ws/klshopping/traditional.htm
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Bila septembra v KL-ju.
Kot je že Evrofil rekel je mogoče KL Tower (Menara KL) boljša opcija kot Petronasi.

Drugače pa za pogledat:
- Menara, Petronas (tako podnevi kot ponoči), če zeliš šoping centre je trenutno baje in Pavillion, čeprav tudi tisti pod Patronasi ni slab, pa še Fahreheit 88 je zraven (je bil pred Pavillion-om in),
- Batu Caves (jame natopirjev, hindujski templji, obilica prosto sprehajajočih se opic), se je treba z vlakom odpeljat in traja vožnja 30min,
- Petaling Street v China Town-u (se začne dogajat šele zvečer. Ena ulica polna hostlov in ulične hrane, druga pa tržnica z oblekami, čevlji, denarnicami....povsod te napadajo, če želiš kupit filme na DVD-jih....),
- Merdeka Square (tu so izobesli prvo zastavo kot samostojna država),
- Little India (Little Indi-i sta dve- nova in stara...se mi zdi, da je stara nad China Townom, nova pa pod),
- Central Market (China Town) od tu imaš tudi organizirane brezplačen Heratage walk, ki jih organizira Be Tourist (malo poguglaj) ti pa pokažejo točke, ki so pomembne za razvoj mesta (merdeka square, mošeja Jamek, en muzej... )niti ni bila slaba tura, vzame ti pa vsega 2 urci,
- Kampung Baru (še zadnji ostanki starega KL....ob sobotah zvečer naj bi se full dogajal na ulicah, ampak tisto soboto, ko sva bila midva tam, ni bilo nobenega dogajanja),
- Jalan (cesta) Alor (ulica z milijon uličnih restavracij)

Zaživijo pa ulice šele pozno popoldne oziroma bolje rečeno proti večeru.
Kako je s plažami, pa žal ne morem povedat, ker jih v tem okolišu nisva iskala.

Taksiji se meni niso zdeli blazno dragi...je pa res, da sva drugače bolj kot ne peš hodila po mestu. Tudi monorail in pa druge oblike javnega prevoza niso drage. Je pa res, da je na cestah gneča in zaradi tega mogoče taxi ni najboljša opcija.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Za souvenir shoping je najboljši central market. Za šara shoping je najboljši Petaling street. Modnega shopinga nisva iskala, ker kar sva videla so bile cene kar tam-tam z našimi in ni bilo nič ceneje. Seveda original roba, ne kakovostni ponaredki
grin1.gif


Ne razumem pa priporočil za teksije ali base? V mestu kot je KL z odličnim metrojem, kjer za pol € prideš na drugi konec mesta v 20 minutah.

Sva bila v času dirke F1 v KL in se na Petronas towers sploh ni dalo it, na KL tower je bila pa gužva in samo obisk ploščadi ni bil možen. Treba je bilo vzet kakšen brezvezen program, kakšnih 5 jih je bilo na voljo ter najcenejši je stal okoli 10€ po osebi.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kaj pa tistih 10 (oz. 8) ur, ko stojimo v Dubaju? Se jih da kako izkoristit? Je kakšen hotel ali stoplnica, iz katere vidiš največje atrakcije mesta Dubaj (Burj al jarab, polotok palma, itd...)?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
V KL si idi obvezno pogledat se Kitajsko cetrt in tamkajsnji trg, skyrail, pa ce mas koga ki se mu da zjutraj cakat v vrsti tudi Petronas Tower...shoping centrov pa je itaq polno in vsi so za anse pojme ogromni...

v dubaju pa 10 ur nimas kaj delat...dolgcs, malo bos srfal, dobro jedo, v mesto pa se ti skoraj ne splaca it polek tega pa mores mislim da kupit tudi vizo...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kaj pa kakšne plaže v bližini Kuala Lumpur-ja? Če že ne plaže, pa kakšno mestece, kjer bi lahko videl (in se tudi namočil v) morje?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
na hitro napisano... pejt v to slavno kitajsko četrt in si kupi poceni ponaredek ure za 8.000eur in poceni spominek Petronas TwinTowers, potem pejt pogledat Petronas Twin Towers (vstopnina 20eur), pa potem še v največji pokriti Bird park na svetu (se splača - men je bil zelo všeč, vstopnina nekje 15eur), potem pa če imaš še cajt pejt Batu caves (je bolj izven KL in traja ogled nekje večji del dneva - jaz nisem bil tam tako, da posredujem to kar mi je kolega povedal), mogoče še akvarij če maš preveč denarja za vstopnine.

Na kopanje pozabi, mene Malezijske plaže niso navdušile, mogoče sem se preveč razvadil na Filipinih in Tajskem.

Glede denarja ne kompliciraj, v štumfu imej 100 dolarjev za prvo silo, ves ostali denar dvigneš na bankomatih. Jst bi se posluževal samo bankomatov. Aja pa en namig, dviguj s svojo MAESTRO kartico in ne MASTERCARD, VISO in podobno, ker te bodo banke tako dosti manj olupile za provizije dvigov na avtomatih.

Elektronika v Maleziji praviloma no-go, je brezveze da se matraš s tem, prišparal ne boš nič.

Po KL se prevažaš s podzemno, ki je zelo urejena in hitra, nenormalno poceni, pelje te skoraj kamor češ. Če boš brez prikolice tam potem pejt na kakšen night market in spotoma pogledaš še "fenomen" ulične prostitucije - ki je za nas nenavadno, ker tega pri nas hvalabogu ni.

Kar se tiče Dubaja je stvar taka, da te bo enodnevna viza koštala predrago (na blef rečem, okoli 70eur če se ne motim). Tako, da to kar pozabi.
Je pa Dubajsko letališče ogromno. Če boš letel z Emirati, potem imaš pravico do voucherja za zastonj obrok v določenih restavracijah ampak to samo, če čakaš na letališču 4 ure oziroma imaš connecting flight pri katerem čakaš tam vsaj 4ure. Voucher dobiš SAMO na enem mestu v letališču, sporoči če potrebuješ to informacijo.
Jaz sem nazaj grede čakal 12ur in sem si privoščil spanec na nekih ležalnikih, ki so malo skriti ampak ti ta trenutek ne znam povedati kje so tej ležalni stoli.


Če rabiš še kaj, zakriči
wink-1.gif