Maldivi - Male

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
V januarju potujem na dopust in imam let nazaj ob 23h. Ker bo kar precej časa na voljo, me zanima, ali se splača iz letališča še v Male, glavno mesto. Je kdo bil tam? Kaj pametnega za videti, mogoče celo kupiti?
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
v Maleju se splača pogledat mošeja in tržnica, predsednikova palača... drugače pa prijeten sprehod čez mesto. veliko trgovin, če gresta spominke obvezno kupita v mestu, ker so kar cenejši ko na otokih.
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
Grem preko Kompasa v terminu 15.01. do 25.01. Vzela sva AI v Sun Island Resortu, cena je pa 5k € za oba, vkljucno z avio taxijem do otoka.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem malce preveril vajin hotel ( http://directrooms.com/asia-maldives/hotels/sun-island-resort-maldives-512-address.htm, ) in kaže, da je odličen in vse ostalo tudi. Če bosta v water villas bo še posebej lepo. Je na robu (jugu) atola in to pomeni, da bo okrog otoka možno odlično potapljanje.

Še dobro da imata AI, ker sicer tam bankrotiraš, še pitna voda je draga. Midva sva bila lani kakih 5 minut leta dlje na severu ( https://www.youtube.com/view_play_list?p=0B4522D37F769971). Se mi pa cena zdi kar visoka. Midva sva lani zapravila skoraj pol manj za 14 dni (tudi avio taxi je bil vključen). Je pa res, da je bila lani kriza in namestnik drektorja verige hotelov Adaraan mi je v pogovoru omenil, da bodo imeli v tem času cene precej nižje.
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
midva sva pred odločitvijo prebrala vse komentarje, pogledala druge agencije, odklop.com, tako da je bila v primerjavi z drugimi agencijami ta ponudba minimalno drazja, so pa za to ceno dodali avio taxi.

a v Male sta šla?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Žal ne! Pri prihodu in odhodu ni bilo časa, med bivanjem v hotelu pa sprva "nisva imela časa", saj sva bila cele dneve pod vodo, ker je bilo tako lepo, nato sva se odločala in ko sva zvedela še ceno, 150 USD po osebi, sva si pa premislila. Vsekakor tam nisem bil zadnjič, pa bo drugič mogoče boljša priložnost. Domačini, ki so iz "najinega" in s sodenjega otoka leteli v Male pa so plačali le 15 USD.

Mi je pa čudno, kako da bosta imela toliko časa med mednarodnim in lokalnim letom, nama so organizirali tako, da sva sicer udobno in brez velikega čakanja prestopila (vmes je še 10 minut vožnje z busom) iz enega letala v drugo.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
vse je odvisno od časov poletov. Lokalni prevozi z otokov potekajo čez dan samo do 16 ure in od 9 ure naprej (razen redkih 5* otokov) Pomeni, če bi imela letalo zjutraj pred 9. uro, bi dan prej morala prespati na letaliču v kakšnem hotelu. Sam sem bil na Bandosu, otok cca 20 min. z gliserjem od Maleja.