LONDON

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Prispel sem iz Londona in bi rad delil nekaj izkušenj z tistimi,ki nameravate oditi v to državo.
Naj povem,da so cene hrane,oblek,pc in ostalo enake kot v sloveniji,le da je kvaliteta veliko boljša,tudi hamburger v mc donalds ni isti kot pri nas (okus mesa,mnenje treh oseb),čokolade so okusnejše,da se o kavi sploh ne pogovarjamo,nevem kako kavo pri nas v kafičih kuhajo,na tržnicah imaš štante s sveže pripravljeno hrano iz vseh držav,nacionalna jed angležev je fish & chips,panirana riba z krompirčkom,najboljša je polenovka,cena 7 eurov z pijačo,velikost ribe je takšna da je zenska ali otrok ne poje,za Oxfordu je veriga trgovina predvsem za zenske,cene identične našim,kvaliteta pa ze na oko boljsa.
Voznja z podzemno je zanimiva in vam lahko nakoplje strah v kosti,če ste sami in ste sorte da vam je logika tuja.
Bil sem z skupino mulcev in naj vam povem,kaj so vsi opazili,da imajo vsi angleži IPhone in telefone za touch,takšnih jajc ko imamo mi tukaj tam ni,vsi so raje skivali svoje telefone,cene telefonov in naročnin so precej nizje,zato si lahko to privoščijo,etuijev za nokia X3 sin sploh ni našel,saj je ze zastarel model.
Sporočam da nov CN 2012.10 lepo dela,brez problema se znajde v Oxfordu in okolici,malo sem gledal nuvije,model 1640,ki ga pri nas ni stane 140 eurov,kar ugodne cene,samo moras paziti,ker imajo vsi naloženo samo zahodno karto in te nuvi ne bo pripeljal v slo,karte imajo nalozene cn 2011.40,v oči mi je padel en netbook ACER dual core AMD 1.7,ati radeon grafika,3 GB rama,10.1 LED za 390 Eurov,prava bomba,sploh ker pri nas netbook dobiš z samo 1gb rama.

Kaj se varnosti tiče je višja kot v parizu,tudi nimaš občutka,da bi te kdo lahko okradel oz. ti kar naredil,tudi varnost na podzemni je zelo velika in nadzorovana.
Kar se tiče zgodovine samega mesta,mi je bil bolj vsec pariz,čeprav je London tudi vreden ogleda.
Vse nekako bolj funkcionira v londonu kot v parizu,ljudje bo bolj sproščeni.
Če koga še kaj zanima,naj vpraša.

lep pozdrav
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Hvala za informacije, lahko samo še malo poveš, če si šel z letalom - od kod, cena, kje si našel prenočišče, koliko si zapravil, ipd.
nahrung002.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
No sicer se z nekaterimi stvarmi strinjam se pa z nekaterimi ne morem. Praviš, da si jedel v MCju torej od kje pol ideja da so cene enake kot pri nas ? Hrana je dosti dražja in je ena izmed stvari za kater sem največ zapravil v Londonu. Sicer nevem kje ti kupuješ oblačila vendar tam na oxdord streetu je velika večin precej dražja kot pri nas. Mogoče nisi dobro funtov preračunaval =). O kvaliteti tiste hitro pripravljene hrane "sveže" na vsakem ovinku glih nebi razpravljal. Kar pa se tiče iPhonov pa mislim, da so sedaj bolj ali manj tudi začeli preklapljati na androide.

Je pa res, da bi takoj živel tam, ker sem se zaljubil v to mesto =) Vendar nevem kako bi bilo tam kaj z zaposlitvijo ipd. Bi se takoj preselil.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

No glede MCja, KFC BK itd... želodec se ti obrne kakšna svinjarija je v teh "lokalih", kar pa niti ni čudno pri takšni masi ljudi.

Zdaj pa malo pokaži slike in povej kaj si videl, da ne boš tak kot moja kolegica, ki so samo shoping zanima.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
malo ste pomešali jabolka in hruške,me morete primerjati recimo nasega H&M z kako trgovino na Oxfordu,kot recimo Versace,tako kot ne moreš primerjati cen v nasem europarku ali v ljubljanskem Emporiumu,kjer imas cevlje tudi po 300 eurov in več.Lahko pa primerjaš cene v našem in v Oxford H&M-mu.Tudi ne moreš primerjati cene hrane v sparovi restavraciji in v kaki ugledni londonski restavraciji,tudi pri nas te lahko stane večerja 100 eurov z kakim dobrim vinom.MCDonalds in ostalo pa lahko primerjaš ker je enaka kategorija.
Se pa strinjam z tistimi,ki ste bili v angliji pred letom in več,takrat je bilo res dražje,ker je bil fund visoko,sedaj v času recesije pa je zelo nizko, 1E=0,89 f ,torej skoraj enako,tako,da tisti,ki nameravate iti v anglijo izkoristite to sedaj,ko je fund nizko,sploh škotska je draga in lepa.
Ne jaz nisem šel v shopping in sem si kupil le zepno uro za 8 funtov,zena je za primerjavo kupila neke kreme na letališču v stanstedu v vrednosti 170 eurov,pri nas bi jo to prislo nekje 360 eurov je racunala,na letališču v italiji pa so bile enake cene kot pri nas.So pa me presenetili na letališču stansted cene usb ključek,ki so bile so dosti višje kot pri nas,v eni oxford trgovini z elektroniko so celo prodajali sandisk memory 2 gb za okoli 16 eurov,pri nas pa stane kakih 8 eurov.
tudi v parizu je na določenih delih bila kepica sladoleda 3 eure in ne mores reci,da je po celem parizu drag sladoled,drugje je bila tudi 1 euro.
Tudi pri nas geox cevlji pridejo 125 eurov,v avstriji 110,na oxfordu pa pod 100,isti model.Tudi cevlje SKECHERS n oxfoedu stanejo po 55 eurov,modelov na stotine.
Pa ce povzamem na kratko,četudi bi na koncu lahko rekel,da je vse drazje od 10-20 %,moramo vedeti,da je povprečna plača 3 višja,pa pol poglejmo koliko stane kaj.Če pogledamo že nase sosede avstrijce nam je vse jasno.Pa če povem,kakšen vozni park imajo britanci,polovica avtov na cesti je taxi,bus,ostalo pa mercedes,WW,Bmw,Forde bolj vozijo črnci.
Življenje v zahodni evropi je boljse za tiste,ki imajo pravi poklic in zaposlitev,za tiste,ki so brez sluzbe ali nizek sloj pa so na slabšđe kot v Sloveniji,ki je zaenkrat še vedno nekako socialna drzava,samo kako dolgo je še vprašanje.
povsem drugače pa je v avstraliji,sestra živi že 5 let tukaj pa je spet drugače in bi lahko napisal kak roman o živlenju v drzavah tretjega sveta.
Moj zaključek,življenje v sloveniji je lepo,mirno,varno,še ne predrago,samo se bojim da bodo to našo lepo deželico spremenili v tretje razredno državo,kjer bo veliko ljudi životarilo in sanjalo Titove čase.

lep pozdrav vsem
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, funt:eur je bil nekej 2008 tudi že skoraj 1:1, to se je šele splačalo.

malo offtopic:
Krema za 170 EUR? ki je pri nas 360? daj malo več o tem
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
A dej dej, tavelike pakunge. Sem gledal neke parfume. Tavelika flaša, ki je ne ponucam 2 leti in se vmes naveličam po isti ceni kot pri nas tamala. Pa še to je bila akcija in ne redna cena.

Sicer pa ni spet vse tako rožnato.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
Moj zaključek,življenje v sloveniji je lepo,mirno,varno,še ne predrago,samo se bojim da bodo to našo lepo deželico spremenili v tretje razredno državo,kjer bo veliko ljudi životarilo in sanjalo Titove čase.

lep pozdrav vsem

Zajfa? Si ti?
smile-1.gif


Bom se jaz sledil sebe par dni v Londonu, pa vam se kaksen prosti spis napisem!
smile-1.gif
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
ja fantje obstajalo serumi,da imajo ženske lepo kožo na obrazu,če še niste slišali,serumi stanejo SNECER tudi do 500 eurov,
na tem linku je ena verzija seruma nizkega cenovnega razreda

http://www.esteelauder.com/pro...plex/index.tmpl

pri nas 30 ml tega seruma stane 63 eurov,na letališču v londonu pa 2 steklenički po 75 ml okoli 100 eurov in nista v akciji,obstajo pa še veliko dražje variante,tudi direkt na tej spletni strani je drazje,lahko pa greste pri nas v mb v limoni ali douglas in tudi kupite punci serum za 200 eurov,če ne verjamete,vem ja ,mi moški porabimo res malo za osebno higieno,jaz še parfumov ne uporabljam

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še nisem slišal priznam oziroma še pri nobeni nisem slišal, tudi hohštaplerjih, da bi kaj takega kupovali, raje v coto vržejo novce.

Če iščeš, verjetno marsikaj najdeš.

Kaj imaš filmsko zvezdo? Samo ni problem faca veš, drugi deli telesa so tudi pomembni
smile-1.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Kaj ti pomaga serum, če ješ v McDonaldsu?
bonk.gif

Zdrava prehrana bo precej bolj pripomogla k zdravi koži kot te reči.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
samo 1x sem bil v mcd v petih dneh,joj kako se vsi opirajo na tisto kar jim paše,tudi čevlje za 120 e nosim,to pa nisi omenil in jakno ...
Glej ženske pač porabijo denar za kozmetičarko,butoks 5 injekcij stane 200 eurov,dvig joškov 3500 eurov,liposukcija 700 e po nogi,dedci pač vozijo dobre avte in tukaj porabijo denar,samo da smo na koncu vsi srečni in zadovoljni,kar se kaže s tem,da se ne obremenjujemo preveč z drugimi
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Ma isti žajfa.


Res neverjetno, da imata dva človeka tako podoben, khmm, specifičen način podajanja.


Še zadnji test - mojster, si v Londonu ali na Oxfordu streetu ali v kateri od teh držav videl kak teloh?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Butoks?! WTF is Butoks?
smile-1.gif


No, jaz sem pa vceraj koncno sel sprobat veeraswamy. Najstarejsa Indijska restavracija v Londonu.. Sem mislil, da bo samo "fensijada" - ala tiste "indijske" restavracije, ki imajo Michelinove zvezdice zaradi tega, ker so "fancy", hrana pa kot v tazadnji luknji na Brick Lane - ampak priznam, da sem se krepko motil - FENOMENALNA hrana!

Tole je bila predjed - Raj Kachori - in je bila ena od boljsih stvari, ki sem jih kdaj jedel. Za glavno jed - pozabil fotkat, ker sem bil v soku - je bila pa Tandoori roasted Vindaloo duck, ki je bila tudi odlicna.

Edini manjsi problem... Cena. 2 cloveka, dve prejdedi, dve prilogi in 2 glavni jedi pa 5 piv? 111.09 GBP z 12.5% tip :S

Da ne boste mislili, da je v londonu samo McDonalds in Estee Lauder
wink-1.gif

1212703-photo.JPG
 

Priponke

  • 1212703-photo.JPG
    1212703-photo.JPG
    126 KB · Ogledi: 430

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
malo ste pomešali jabolka in hruške,me morete primerjati recimo nasega H&M z kako trgovino na Oxfordu,kot recimo Versace

Malo si pomesal - Oxford Street NIMA Versacejeve stacune.
smile-1.gif
Samo da si bomo najprej s tem nakladanjen ma cistem.

Citat:
Tudi ne moreš primerjati cene hrane v sparovi restavraciji in v kaki ugledni londonski restavraciji,tudi pri nas te lahko stane večerja 100 eurov z kakim dobrim vinom.

Res je - pri nas te to mirno stane, ampak te stane v Asu ali JBju (ali Maximu...) za manjsi prigrizek, ali pa v Skarucni za 6 ur hedonizma. V Londonu je pa 100 EUR dosti za dva za malo nadpovprecno restavracijo (see above).

Citat:
Se pa strinjam z tistimi,ki ste bili v angliji pred letom in več,takrat je bilo res dražje,ker je bil fund visoko,sedaj v času recesije pa je zelo nizko, 1E=0,89 f ,torej skoraj enako,tako,da tisti,ki nameravate iti v anglijo izkoristite to sedaj,ko je fund nizko,sploh škotska je draga in lepa.

Uf, jemebti, samo trenutek prosim...
Pred letom je bilo drazje, ker je bil funt visoko - ok, to se stekam. Edino... res ni
smile-1.gif


se pravi ste vsi zamudili priloznost, da bi videli poceni Anglijo (in Skotsko, ja!
wink-1.gif
)

Slisim, da IMF rabi novega direktorja,...

Citat:
Življenje v zahodni evropi je boljse za tiste,ki imajo pravi poklic in zaposlitev,za tiste,ki so brez sluzbe ali nizek sloj pa so na slabšđe kot v Sloveniji,ki je zaenkrat še vedno nekako socialna drzava,samo kako dolgo je še vprašanje.

Res je.

Citat:
povsem drugače pa je v avstraliji,sestra živi že 5 let tukaj pa je spet drugače in bi lahko napisal kak roman o živlenju v drzavah tretjega sveta.

Ni res. Je pa res, da rabis manj denarja za zivljenje v Avstraliji. Se vedno se pa najbolj splaca Svica, kjer je vecina plac (op.a.: ne govorim o cistilkah in mehanikih) narejena tako, da lahko 4-clanska familija prezivi z mozevo placo.

Citat:
Moj zaključek,življenje v sloveniji je lepo,mirno,varno,še ne predrago,samo se bojim da bodo to našo lepo deželico spremenili v tretje razredno državo,kjer bo veliko ljudi životarilo in sanjalo Titove čase.

Too late.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
@restavracija: slin
tongue-1.gif


Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Se pa strinjam z tistimi,ki ste bili v angliji pred letom in več,takrat je bilo res dražje,ker je bil fund visoko,sedaj v času recesije pa je zelo nizko, 1E=0,89 f ,torej skoraj enako,tako,da tisti,ki nameravate iti v anglijo izkoristite to sedaj,ko je fund nizko,sploh škotska je draga in lepa.

Uf, jemebti, samo trenutek prosim...
Pred letom je bilo drazje, ker je bil funt visoko - ok, to se stekam. Edino... res ni
smile-1.gif


se pravi ste vsi zamudili priloznost, da bi videli poceni Anglijo (in Skotsko, ja!
wink-1.gif
)

Slisim, da IMF rabi novega direktorja,...

Marsikaj mi je v njegovem zapisu zvabilo nasmešek na usta, tukaj pa je možakar dokaj pravilno mislil, samo malo se je uštel v letih, namesto pred 1 letom bi moral napisati 4-5 pa bi bilo čisto OK, takrat je bil tečaj okoli 0,7, v primerjavi s čimer je sedanjih 0,87 še vedno ugodnih. Najlepše pa je bilo konec 2008 s tečajem 0,96 ali kolikor je že bilo ;-)
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Krehm, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, jaz sem se tudi malo prehitro vzburil...

V Maju (povprecje od zacetka meseca) je 1 GBP = 1.13348 EUR, lani Junija pa celo 1.20824 EUR

Vsi takoj sem, se jutri dobimo na Pall Malu na pivu :D
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Tole je bila predjed - Raj Kachori
Za glavno jed - Tandoori roasted Vindaloo duck,
Se da to na hitro v nek opisni okvir spravit?

Tistile Kachoori (jaz prej se nikoli nisem slisal za to) je tole: http://en.wikipedia.org/wiki/Kachori (Raj Kachoori pomeni "Kraljevi kachoori") - testo, filano v mojem primeru z piscancem, zelenjavo in omako iz jogurta, mete in granatnega jabolka. Kot bi rekli v Mladini, "S kruhom pomazano"... Glavna jed je pa racka, pecena v tandoorju (http://en.wikipedia.org/wiki/Tandoor), potem pa se malo "potenstana" z pekoco omako na osnovi paradiznika in smetane, zraven pa basmati riz z leco. Zakon je bilo.

Ampak... v Londonu je dosti "za vsak zep" Indijskih restavracij, kjer te za 100 GBP za dva odnesejo ven mrtvo pijanega. vecina jih je na Brick Lane (v blizini Liverpool street metro postaje) - to "novemu" obiskovalcu Londona bolj priporocam, ker je feeling cisto drugacen. Za dva meni v stilu: Chicken Masala (ali Chicken Madras, ce imate raje malo bolj pekoce, in Vindaloo, ce imate radi ZELO pekoce), zraven pa basmati riz, Sag Aloo (spinaca in krompir) in nekaj s ciceriko (Chola ali Chana Masala), in kaksen Garlic Naan (indijski kruh), pa dve pivi (0.66) na osebo bo ene tam 45-50 GBP...

Pa lep pozdrav iz "EC2"
smile-1.gif