london???

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
v kratkem letim v london z easyjetom.iz letališča pridem v sam center z busom na baker street.
zanima me na kakšen princip deluje transport po mestu.predvidevam da najhitrejša je podzemna.kako je s kartami.kupiš dnevno,ali za enkratno vožnjo??se splača oyster card.morda kak drug pameten nasvet.ostanem pa gori 4 dni tako da kak london pass ne pride v poštev.
cel termin obiska bo nabit tako da mi za ogled samega mesta ostane samo nedelja.kaj priporočate da si pogledam.kaj je sploh odprto ob nedeljah'hvala za info
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Za skakanje po Londonu sem in tja je vsekakor edina pametna zadeva podzemna, ker ni odvisna od gneče na cesti.
Če se boš kolikor toliko vozil sem in tja, je Oyster card vsekakor smiselna - za 28.8 GBP (cca.35€) dobiš kartico in gor naloženo tedensko neomejeno vožnjo v coni 1 in 2 v "off peak" času (po 9:30). Ob odhodu lahko na postaji kartico prodaš nazaj in ti vrnejo 3 ali 5GBP - sem že uspel pozabiti (=kavcija za kartico).
Nam je bilo pri 5 dneh to kar praktično - smo kupili prvi dan, pa zadnji dan vrnili...
Seznam zanimivih stvari za ogledat je pa tako dolg, da je joj in je kar odvisen od tvojih pričakovanj. Zvečer v pub je itak treba it na kak pir
grin1.gif
Pa sprehod mimo BigBen-a / westminstra, pa Camden street/market, pa Piccadilly circus, pa Soho, pa malo po Regent street, pa Natural history museum, pa z ladjo (ga šiba cca. 55km/h) do Greenwicha, pa tam do observatorija pa na tržnico, morda London eye, pogledat menjavo straže pri kraljičini palači...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
v kratkem letim v london z easyjetom.iz letališča pridem v sam center z busom na baker street.
zanima me na kakšen princip deluje transport po mestu.predvidevam da najhitrejša je podzemna.kako je s kartami.kupiš dnevno,ali za enkratno vožnjo??se splača oyster card.morda kak drug pameten nasvet.ostanem pa gori 4 dni tako da kak london pass ne pride v poštev.
cel termin obiska bo nabit tako da mi za ogled samega mesta ostane samo nedelja.kaj priporočate da si pogledam.kaj je sploh odprto ob nedeljah'hvala za info

Podzemska, vzemi Oyster (brez tedenske, samo OYster in ga napolni za kolikor se ti zdi, da boš rabil - vožnja na oyster je pa cca 30% cenejša all in all koto kupovanje posameznih kart, tudi na primestni železnici) ...
Če boš pa res samo 1 dan sam okoli letal, pa vzemi 1 Day Travelcard za območje, ki ga rabiš (poglej si na mapo podzemske).
Lahko si celo online naročiš in pošlljejo (http://visitorshop.tfl.gov.uk/english/introduction.htm), bolje je, d agrež na blagajno na postaji pozemske ...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
hvala vsem za nasvete in info.
ja london eye,science museum,national history museum in sprehod čez picadilly več pa se mi zdi da ne bom sfolgal.zvečer pa u pub na pir
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz po muzejih raje ne bi hodil, vzamejo kar nekaj časa
smile-1.gif
bi se raje zapeljal po Temzi in malo "doživel" London.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
No, jaz bi pa pri tako omejenem času prav vožnjo po Temzi izpustila
grin1.gif

Sem bila že večkrat gor, pa sem se po Temzi peljala le enkrat, pa mi je bilo čisto dovolj. Ne rečem, je zanimivo - ampak definitivno ne glih na prvem mestu...
Tudi jaz bi šla v kak muzej. (Jaz grem ponavadi vedno v National Gallery vsaj SOnčnice od VanGogha pogledat
smile-1.gif
pa v British Museum pogledat kak oddelek. Natural HIstory museum mi je tudi všeč. So pa ti muzeji takoooo veliki, da si je fajn že prej malo naštudirati, kaj bi si ogledal, ker sicer enostavno izgubiš ogromno časa - in potem doma ugotoviš, kaj si še spregledal)

Pa seveda BigBen, pa parlament, TOwer Bridge, Trafalgar Square, Tower....... Čisto preveč stvari za en dan.

Meni je tudi zelo zelo všeč, da grem v kakšno ta veliko knjigarno (Borders, Waterstones) in se kar malo "izgubim" notri, ker so res ogromne zadeve - in seveda domov pritovorim cel kup knjig. Ampak - če bi imela le en dan, bi to verjetno izpustila. Hm, ali pa tudi ne
d055.gif


Glede prevoza. Jaz imam Oyster Card - in jo ob vsakem obisku Londona samo napolnim. Velja tudi na busih.
Sigurno je podzemna hitrejša za transport, po drugi strani pa iz busa tudi kaj vidiš
grin1.gif
Tako da jaz bi vsaj kakšen del poti svetovala tudi z busom. Itak se mi zdijo dabldekerji del LOndona in spadajo k obisku...