Lokalni rekuperator

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.522
314
83
Kras
www.mtl.si
Sem danes zalaufal Loosnaya 100ko ob delujočem kaminu, ki je 4m stran.
Na kaj bi moral biti pozoren? Ker nisem zaznal nobene spremembe. Pri kaminu nimam zunanjega dovoda zraka, okna so pa nova.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.637
6.498
113
Jah podtlak bi ti lahko vlekel nazaj ven iz kamina. Pa čez en cajt bi šel monoksid detektor pip pip.

Ampak moja logika še vedno pravi, da lossnay ne dela podtlaka in da ne bi smel vplivat na kamin.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
371
49
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Jah podtlak bi ti lahko vlekel nazaj ven iz kamina. Pa čez en cajt bi šel monoksid detektor pip pip.

Ampak moja logika še vedno pravi, da lossnay ne dela podtlaka in da ne bi smel vplivat na kamin.
potem je mogoče zaradi vremena, ne vem. Bom pogledal, če se je kaj nabralo v dimniku, potem pa spodnji del v kleti zamašil z volno, da se ne bo kadilo dol. Vse, preden grem vrtat plato za zrak. Pa še detektor CO si moram montirat prej, prioritetno.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.522
314
83
Kras
www.mtl.si
Jah podtlak bi ti lahko vlekel nazaj ven iz kamina. Pa čez en cajt bi šel monoksid detektor pip pip.

Ampak moja logika še vedno pravi, da lossnay ne dela podtlaka in da ne bi smel vplivat na kamin.
Sem sedaj laufal rekuperator na višji hitrosti 30 minut skupaj s kaminom in monoksid detektor ni piskal, pa tudi številke so ostale na 0. :cool:
Je pa prostor velik cca. 45 m2.
Kaj to pomeni za tvojo lokacijo, boš pa sam videl, če ga vgradiš ;).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.522
314
83
Kras
www.mtl.si
Ker ne morem več urejati: zanimivo, da mi te težave prodajalec podtlačnih rekuperatorjev ni omenjal, pa čeprav je videl kamin v tem prostoru.
Očitno sem imel pri tem malo sreče.
Je pa logično ja, da lahko začne vleči noter iz kamina.