Lokacija puščanja vode v stavbi

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
V stavbi se je začela na določenih delih nabirati/puščati voda. Očitno pušča nekje na vodovodnih ceveh.
Stvar je pa v tem, da se voda nabira/pušča na lokaciji, ki je stran od vodovodnih cevi, le te pa so recimo nekaj metrov stran na štirih lokacijah.
Obstaja kakšna varijanta/merilec vlažnosti/karkoli, da se vsaj približno ugotovi smer od kod voda pušča/prihaja in nam ne bi bilo potrebno razbijati sten na slepo?
Pušča pa dovod in ne recimo odtok, vsaj glede na ''čistost'' vode.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Izgleda so pri nas za časom, ker nič ne vejo o tem. So edino neko barvo v odtok nalivali, kar seveda ni nič pomagalo.
Lahko kaj več o tem poveš?
Pri ogrevalnih sistemih se lahko vidi s termokamero, to pa verjetno ne stima, če pušča na mrzli vodi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Pri solidnem zavarovanju imaš s strani zavarovalnice plačane tudi stroške iskanja mesta izliva vode. V takem primeru poiščeš in najameš nekoga, ki to zna naredit, plačaš ter nato regresiraš znesek. Predlagam pregled zavarovalne police, če ta seveda obstaja.

Kar se pa izvajalca tiče pa izvoli prvi zadetek na Googlu: https://www.diagnostika-plevnik.si/
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Če pušča cev pod tlaki se lahko pojavi voda čist na drugem koncu bajte.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To vse drži, vendar so v tej situaciji 4 možnosti. Radi bi pa določili le eno, kjer pušča, da se čim manj razbija.
Hvala Matey za link. Čudno, da ga jaz nisem našel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ja veš da.... Kje pa ti živiš, na Marsu?

Jaz ponavadi tegale gospoda pokličem, obvlada zadeve.

Dal si link od privatnika, ki ima to napravo in pol manj prihodka kot povprečen vodovodar. Če ima on to, potem BI LAHKO imel prav vsak. Poznam 2 vodovodarja fušarja, ki imata to. Kdor nima tega, se pač ne ukvarja z renovacijami, ampak zgolj z novogradnjami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Dal si link od privatnika, ki ima to napravo in pol manj prihodka kot povprečen vodovodar. Če ima on to, potem BI LAHKO imel prav vsak. Poznam 2 vodovodarja fušarja, ki imata to. Kdor nima tega, se pač ne ukvarja z renovacijami, ampak zgolj z novogradnjami.
Ti si idiot