Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
To nabiranje gob na bavarcu, pred magistratom ali v BTCju je pa tvoja ideja, enako kot izjava, da je Ljubljana v bistvu že preveč zaraščena.
Z neumesno pripombo o nabiranju gob po Ljubljani si ti začel.
Takoj po tvoji izjavi, da je si Ljubljana zasluži naziv Zelena prestolnica Evrope saj je izjemno zaraščena oz. da je po tvoje že kar preveč zaraščena.
Pa še vedno čakam na razlago kaj je mesto in urbano okolje, seveda v povezavi s krajinsko arhitekturnim pogledom na zelenje v takem okolju. Smiselno glede na debato torej.
Verjetno me nisi prav razumel ali pa jaz nisem razumljivo napisal.
Jaz nisem rekel, da si Ljubljana zasluži naziv Zelena prestolnica, ker je zelo zaraščena ampak, če bi to bilo merilo potem bi ga zaslužila. Dejstvo je, da ima Ljubljana veliko zelenih površin v primerjavi z mesti po evropi. Toliko, parkov, zelenic, drevoredov... ima redko katero mesto. Ti pa si rekel, da je v Ljubljani samo beton. Primerjaj jo s kakšnim evropskim mestom pa boš videl kaj je betonska džungla. Poleg tega je Ljubljana obdana z gozdovi, celo sredi mesta je precej poraščen hrib. Kaj takega je redkost. Kot rečeno pa količina zelenja ni najbolj pomebna pri nazivu Zelenega mesta.
Moja opazka "preveč zaraščena" se pa nanaša na neprimerno in ne vzdrževanje zelenja, ki je v urbanem okolju nujna, zaradi varnosti in estetike. Prepustiti drevju, grmičevju, travi... da raste po svoje tako, da zgleda vse zapuščeno in celo nevarno, po mojem mnenju ni dopustno.
In, ker je Ljubljana samo beton se neko Društvo Prostorož spomni projekt žepnih parkov in v Centru postavi pet takih zmazkov z euro paletami in koriti v katerih je neko ubogo šavje in za to skropucalo od MOLa dobijo 21.000eur!!
V ozadju pa lepo vidimo zares koristen park s košatim drevjem in namesto, da bi ta denar porabili za urejanje parkov ga porabijo za totalno nepotrebne oslarije. Kdo je tu nor?
Kaj je urbano okolje? Kaj jaz pričakujem od urbanega okolja? Da je smiselno urejeno. V Ljubljani je šel urbanizem k vragu po drugi svetovni vojni, ko so opustili mestno karejsko obcestno gradnjo s parki in trgi ter začeli na veliko zidati velika socialistična spalna naselja z bloki sredi travnikov. Pa vendar, to zdaj ne moremo spremeniti ampak urbano okolje mora vseeno biti urejeno, ceste, pločniki, kolesarske steze, stanovanjske zgradbe in storitve...ter parki in drevoredi, ki so namenjeni meščanom za sprehod, za senco, počitek... ampak urejeni parki s potkami in klopcami...parki in drevoredi kjer se redno obrezuje veje, kosi travo in po potrebi odstrani nevarna ali bolna drevesa...