Linksys WRT3200ACM - random restartanje

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ima kdo podobno izkušnjo ali pa rešitev?

router ima zadnjo verzijo original firmware-a, preobremenjen ni saj je naj povezanih cca 10 naprav ( laptop, roomba, tv, etc...)
Vsake par dni se enostavno reboota in posledično dostop do interneta pade dol za tiste par minut.

To je tak router KLIK MIMOVRSTE


Če nebo neke rešitve pametne, gledam nekaj v smeri

Opcija 1
Opcija 2

Izgled mi ni važen, važna mi je funkcionalnost, dober domet, hitrost...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
mogoče ga katera naprava mede? če imaš nek vzorec kdaj se to dogaja, pa da prej izklopiš parr naprav?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Predlagam ti, da se ponoči wifi za nekaj časa ugaša in nato se naj ob ponovnem zagonu brezžičnega omrežja sam umesti na najbolj prost kanal. Verjetno imate v blokih zelo obremenjeno 2,4GHz frekvenco in lahko vam kakšen router iz sosednjega stanovanja povzroča težave in tale Linksys sam izvede ponovno skeniranje soseščine in zamenja kanal, takrat ti pa pade omrežje za kratek čas. Zelo verjetno gre za zasičenost frekvence, 5GHz ni tako prodorna, če ne uporabljate kakšnih ekstra hitrih wifi storitev, wifi omrežje bolje dela le na 2,4GHz N standard in izklopljeno 5GHz. Proti sosedom se lahko boriš le z namestitvijo več AP-jev, druge možnosti ni.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne glede na zasedenost frekvenčnega spektra se ne sme naprava kar rebootati sama od sebe :)

Mogoče okvarjen napajalnik?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Jaz bi prej kot napajalnik? rekel, da ima Linksys kakšno skripto vnešeno za auto preverjanje stanja prekrivanja kanalov. V smislu izboljšanja storitve. Stanje firmware opreme na trgu je svašta. Vsi hitijo v izdajanju zaradi varnostnih lukenj in tu je potem polno problemov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz bi prej kot napajalnik? rekel, da ima Linksys kakšno skripto vnešeno za auto preverjanje stanja prekrivanja kanalov. V smislu izboljšanja storitve. Stanje firmware opreme na trgu je svašta. Vsi hitijo v izdajanju zaradi varnostnih lukenj in tu je potem polno problemov.
In čemu bi rebootal device v primeru prekrivanj kanalov? Kvečemu se kaj usuje, če je SW issue, namenoma se sigurno ne reboota kar tako. Drugo je, če bi samo WiFi nehal delat za krajši čas, če recimo sam menja kanal.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Poglej ce ms slucajn vklopljeno prioritetno listo naprav.. pri meni sicer se ni resetiral - je pa obcutno nihala brzina na vseh napravah.
factory reset si ze naredil? Se resetira nakljucno al vedno po dolocenem casu (ko se pregreje?)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Predlagam ti, da se ponoči wifi za nekaj časa ugaša in nato se naj ob ponovnem zagonu brezžičnega omrežja sam umesti na najbolj prost kanal. Verjetno imate v blokih zelo obremenjeno 2,4GHz frekvenco in lahko vam kakšen router iz sosednjega stanovanja povzroča težave in tale Linksys sam izvede ponovno skeniranje soseščine in zamenja kanal, takrat ti pa pade omrežje za kratek čas. Zelo verjetno gre za zasičenost frekvence, 5GHz ni tako prodorna, če ne uporabljate kakšnih ekstra hitrih wifi storitev, wifi omrežje bolje dela le na 2,4GHz N standard in izklopljeno 5GHz. Proti sosedom se lahko boriš le z namestitvijo več AP-jev, druge možnosti ni.

Sicer je to v hiši, ampak jasno je okoli že cel kup Wifijev, vendar to sem skoraj prepričan da ni težava saj bi verjetno potem tudi ostali routerji v hiši padali dol?
Ne pade samo Wifi omrežje, pade celotni router, pomeni da tudi LAN naprave ne delujejo , tudi internet pade dol na temu routerju ( ostali delujejo normalno)


EDIT: bom probal se factory reset in da vidimo če bo kaj bolje, vendar ker to ni vsak dan, bo trajalo preden bo nek feedback ali je to pomagalo ali ne.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Kaj pa ce ti kaksen od “ostalih ruterjev” dela tezave? Sele sedaj si omenil da imas se kar nekaj stvari zraven zvezanih..
Je ta Linksys zadnji, ki si ga dodal v svoje omrezje? Na novo? Al ti zamenjuje kaj drugega?