LinkedIn - uporabnost?

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Pozdrav vsem,

ima kdo izkušnje z iskanjem službe preko LinkedIna? Je uporabno, je dobil že kdo na ta način zaposlitev, vsaj razgovor za zaposlitev?

Dodatno vprašanje: Je profil v LinkedInu javen? Lahko najdemo profil če iščemo nekoga v googlu?

Hvala za odgovore, izkušnje...

LP
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Odvisno verjetno od področja. Jaz kot programer dobim 20+ ponudb na mesec, za ostale pa težko rečem. Profil je načeloma javen, ampak linkedin za pregled več informacij zahteva, da imaš račun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Je LinkedIn smiseln za osebe z malo oz. manj izkušnjami? Predvidevam, da je število ponudb odvisno tudi od količine izkušenj, seveda poleg področja, na katerem se išče zaposlitev.

Na določene oglase se lahko prijavimo samo, če imamo profil, kolikor vidim? Pod zap. oglase namreč ne morem najti kontakta za prijavo kot neregistrirani uporabnik.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Za IT kader je to go-to mesto za iskanje službe. Headhunterji visijo gor ves čas in iščejo folk. Je kr fin način, da spuliš kako dodatno informacijo o kakem potencialnem podjetju, še preden se spustiš v regularni zaposlitveni flow.

Kako je zadeva uporabna za kelnarje ali voznike kombijev, ne vem. Najbrž ne najbolj.

Sem pa par mesecev nazaj prvič vllopil "Opened for work" tag.
Bilo je nekako tako kot je un britanski lov na lisice, kjer se tisti plemiči gonijo na konjih in pol spustijo 30 psov za eno bogo lisico. Sem umaknil po parih dneh, da sem lahko vsaj bežno sprocesiral vse ponudbe. Sem pa programer in kot je en zgoraj rekel. Skoraj vsak dan kaka ponudba, tudi ko službe sploh ne iščeš
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Hvala obema za podelitev izkušnje, v kolikor ima še kdo kakšno izkušnjo z LinkedInom, naj jo zapiše.

Kaj poleg področja, na katerem se išče zaposlitev ter znanj oz. izkušenj, ki jih imamo še pomembno vpliva na količino ponudb, ki jih dobimo? Je smiselno povečevati število povezav (connections), vpliva to na količino ponudb?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Men se zdi da kr pomembno vplivajo endorsmenti. Ti pa seveda izhajajo iz connectionov, ampak ne kar počez. Fishanje za connectioni kar tako v tri krasne ti ne bo pomagalo.

V naši stroki je nekak kar praksa, da se vsi sodelavci poconnectamo in tud delimo endorsmente tistim ki jih poznamo. Kdo bo bolj vedel ali nekaj znaš ali ne kot nekdo ki delaš z njim.

Kaj sploh iščeš? Katero področje? Kaj znaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in odranoel

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
najbolj vpliva aktivnost. se pravi v branži, slediš komu, prebereš kak članek, všećkaš, kak komentar ... oznaka da si odprt za delo pa res dela čuda ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Joj, tu ti težko pomagam. Sem te hotel usmerit na kak open source projekt, če si brez izkušenj, ampak s tem ne bo šlo.

Veliko sreče.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Tudi sam sem v ITju z Linkedinom že našel novo službo.

OPju bi kljub temu priporočal, naj si gor naredi profil, tudi če ni v ITju, saj ga to nič ne stane.

Finta linkedina pa je v mreženju: na njem poiščeš in pofrendaš vse ljudi, ki jih (poklicno) poznaš, vidiš njihove prejšnje in trenutne pozicije in morda ob tem dobiš idejo, da bi lahko dobil službo/delal posel s človekom, ki ga sicer nisi videl že 10 let imaš pa vsaj njegov kontakt prek linkedina...
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejk0

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Hvala obema za podelitev izkušnje, v kolikor ima še kdo kakšno izkušnjo z LinkedInom, naj jo zapiše.

Kaj poleg področja, na katerem se išče zaposlitev ter znanj oz. izkušenj, ki jih imamo še pomembno vpliva na količino ponudb, ki jih dobimo? Je smiselno povečevati število povezav (connections), vpliva to na količino ponudb?
Na količino ponudb vpliva samo eno in edino: ali si iskan kader. Pika. Če nisi vroča roba, se lahko na trepalnice mečeš, pa te noben ne bo povohal
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
Administrativna dela + novinarstvo.
Novinarstvo je lahko naprimer tudi pisanje SEO prijazne vsebine za spletne strani.

Če poznaš kakšen tuj jezik lahko tudi prevajanje vsebine za spletne strani in trgovine.

Dejansko pa IT kader na LinkedIn-u neprestano prejema ponudbe. Nekaj povpraševanja je tudi po različnih Facebook skupinah.
 

lara1295

Zelenc'
10. okt 2021
4
1
3
Zdravo,
sama imam 3 prijateljice, ki so v zadnje pol leta dobile svoje prve službe v marketingu prek LinkedIna. Za to področje se mi zdi tudi veliko ponudbe. Sicer pa si lahko naberete mrežo kontaktov, iz področja v katerem želite delati, in poskusite z direktnim kontaktiranjem. Veliko uspeha vam želim.
 

lara1295

Zelenc'
10. okt 2021
4
1
3
Zdravo,
sama imam 3 prijateljice, ki so v zadnje pol leta dobile svoje prve službe v marketingu prek LinkedIna. Za to področje se mi zdi tudi veliko ponudbe. Sicer pa si lahko naberete mrežo kontaktov, iz področja v katerem želite delati, in poskusite z direktnim kontaktiranjem. Veliko uspeha vam želim.
Pri tem pa zagotovo pomaga urejen LinkedIn profil, po nekaterih raziskavah naj bi uporabniki s t.i. all star profilom privabili kar 30x več obiskovalcev. O tem kako urediti svoj profil in nekaj zanimivih trikov sem našla tukaj. Upam, da tudi vam pomaga. LP :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Pri tem pa zagotovo pomaga urejen LinkedIn profil, po nekaterih raziskavah naj bi uporabniki s t.i. all star profilom privabili kar 30x več obiskovalcev. O tem kako urediti svoj profil in nekaj zanimivih trikov sem našla tukaj. Upam, da tudi vam pomaga. LP :)
probaj na OF. slike pa daj prej sem ocenit, te ocene ti pomagajo k silverstar statusu alter.
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
bizi Nisem ravno prepričan da je tako, torej da je LinkedIn res tako "top uporaben". Sigurno je uporaben za mednarodno kariero, pa tudi za tiste z res veliko izkušnjami, veliko uporabnimi vezami...Za tiste povprečne, pa tudi tiste nekoliko nadpovprečne, kar se tiče izkušenj itd., pa je vseeno nekoliko manj uporaben, težko se z le nekaj izkušnjami dobi kakšno uporabno ponudbo itd., razen seveda za tiste poklice, ki so že navedeni v temi. Tudi to, kar je napisala Lara, da so tri prijateljice dobile službe v marketingu prek LinkedIna, mi zgleda kar malo nerealno. Ne nemogoče, ampak če jim je to uspelo, glede na to da verjetno niso imele (veliko) izkušenj, so res srečnice.
 

999mpm

Zelenc'
20. okt 2021
2
0
1
Men se zdi da kr pomembno vplivajo endorsmenti. Ti pa seveda izhajajo iz connectionov, ampak ne kar počez. Fishanje za connectioni kar tako v tri krasne ti ne bo pomagalo.

V naši stroki je nekak kar praksa, da se vsi sodelavci poconnectamo in tud delimo endorsmente tistim ki jih poznamo. Kdo bo bolj vedel ali nekaj znaš ali ne kot nekdo ki delaš z njim.

Kaj sploh iščeš? Katero področje? Kaj znaš?
Članek vredn branja. https://pro-marketing.si/spletno-oglasevanje/