LG televizija dobila sliko s preveč modre barve

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Jaz imam pa malce drugačen problem, 10 let star 32" FullHD TV (Samsung LCD le32c652) noče crkniti in me boli srce, ker ga bom moral ob naslednjem odvozu kosovnega materiala vreči na odpad. In boljšo sliko ima kot moj novi LED TV, ki sem ga moral kupiti, ker sedaj TV gledam s precej večje oddaljenosti kot prej.

Doma caka oldy goldy Loewe 32 HD ready. Top zvocniki vgrajeni. Bo zamenjal 100kg Sonyja,enkrat ko crkne.
Novitete me ne ganejo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Vsem prisotnim, ki imajo delujoče stvari in si jih želijo nadomestiti z novimi, dajte to podarit komurkoli... Ker v teh časih ljudje iščejo marsikaj... Smeti imamo tako ali tako že preveč in da bi delujoče stvari metali na odpad medtem ko si eni ne morejo privoščit npr.: LCD TV...

Res, če na bolhi podarite kakšno delujočo elektroniko, se jo boste zagotovo rešili v parih dneh... Pa še z odvozom nimate problemov... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in Hondi

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Da malo obudim temo - sedaj je vrag vzel šalo, slika je res slaba in težko gledljiva.
V ožjem izboru imam naslednje:
PHILIPS FHD 32PFS6805/12
LG FHD 32LM6300PLA
SONY HD KDL32WE615BAEP
Prvi dve sta Full HD in malo novejši, Sony pa malo starejši in v osnovi dražji. Kaj svetujete?
Aha, sem včeraj gledal tudi ene cenejše (mislim, da neka Tesla in VOX), ki so bile zraven zgoraj omenjenega Philipsa in je bila slika pri teh nizkocenovcih občutno slabša. Zato vseeno ne bi kupoval ravno najcenejših modelov.

Hudič je, ker zaradi korone človek težko primerja sliko v živo. Včeraj sem šel v Kranj (prekršil regijsko/občinsko pravilo ;) ), kjer naj bi v Big Bangu imeli vse tri, ampak glej zlomka. Trgovina je odprta samo spodaj. TV oddelek je seveda zgoraj in sem se lahko obrisal pod nosom. Grem v Merkur - odprt samo za pravne osebe ... in še nekaj podobnih zgodbic. Glede na dogajanja v Nemčiji/Avstriji kar malo dvomim, da se bo kmalu bolj odprlo. Ampak to je že offtopic.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ta LG imajo starši, slika je lepa, vmesnik hiter in še WEBos lepo deluje.
Philips se po defoultu odsvetuje, SONY je pa samo HD drugače s Sonyi naj ne bi bilo nekih težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Na naslednjih volitvah ne pozabi na te bedarije...

Sicer je pa tako, da imajo televizije v podobnem cenovnem rangu tudi podobno sliko. Primerjat sliko v raznih bigbangih je tudi tako tako... barve si lahko (oz. si praktično moraš) vedno doma pravilno nastaviti.

Glede na specifikacije bi od naštetih jaz vzel LG-ja (Sony ni niti full hd).

 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Saj LG je meni dokaj všeč, jezi me, ker sta mi v zadnjih letih crknila dva (kmalu po preteku garancije). Pa se ti zadeva potem zameri. Med omenjenimi je Sony starejši, brez Full HD in dražji. Pa vseeno nekateri močno zagovarjajo Sony. Žal pa nikjer ne vidim Samsungov, ki naj bi bili tudi v redu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj LG je meni dokaj všeč, jezi me, ker sta mi v zadnjih letih crknila dva (kmalu po preteku garancije). Pa se ti zadeva potem zameri. Med omenjenimi je Sony starejši, brez Full HD in dražji. Pa vseeno nekateri močno zagovarjajo Sony. Žal pa nikjer ne vidim Samsungov, ki naj bi bili tudi v redu.
Zanimivo, ker sam "furam" LG že recimo 20 let pa mi je do sedaj edino ena plazma nek del not crknil, ki pa ga zaradi starosti ali cene ni bilo več za dobit. Je možno, da ti kaj drugega kuri TVje. Moji gredo od mene k tastu kjer praviloma laufajo po 10-15 ur na dan pa še vedno dočakajo med 6 in 10 let.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Prejšnji se ni dal ugasnit in prižgat. No, zelo redko mu je to uspelo. Pa so me mojstri (serviserji) prepričali, da se ne splača popravljat.
Potem sem kupil sedanjega, ki je lani začel dobivati moder tint. Sedaj je res že negledljivo. Pa spet pravijo, da se ne splača popravljat.
Pri obeh je bilo to v naslednjem letu po preteku garancije. Tako, da so dobro izračunali. So se pa meni zamerili. Ampak spet je v konkurenci :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Naša LG plazma 50-ka je ugasnila po 10 letih ... Zamenjal na Samsung 65.

Zdaj za praznik pa je moja LG LCD prav tako "pokvarila barve" ... sem mislil da je novejša, ko sem jo obrnil sem videl datum 09/2009. Sem samo naročil novo, Samsung 43 za 369€.

32-ko Philips imamo v dnevni kot pomožni TV (za čas nogometnih prvenstev in podobnih zadev) Zelo razočaran nad Philipsom. Slika še v redu, samo počasna počasna ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prejšnji se ni dal ugasnit in prižgat. No, zelo redko mu je to uspelo. Pa so me mojstri (serviserji) prepričali, da se ne splača popravljat.
Potem sem kupil sedanjega, ki je lani začel dobivati moder tint. Sedaj je res že negledljivo. Pa spet pravijo, da se ne splača popravljat.
Pri obeh je bilo to v naslednjem letu po preteku garancije. Tako, da so dobro izračunali. So se pa meni zamerili. Ampak spet je v konkurenci :cool:
Da ni to ona serviserska: "baci u Moraču!" pa povej kje. Ali pa "gospud" kar tukaj pustite bomo mi na smeti odpeljali! ;)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ja, poznam te fore. Daš na servis, potem pravijo, da bo pač predrago, ko so si ogledali. Potem pa upajo, da niti ne prideš po zadevo :) in omenijo, da lahko oni oddajo med smeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Zdaj za praznik pa je moja LG LCD prav tako "pokvarila barve" ... sem mislil da je novejša, ko sem jo obrnil sem videl datum 09/2009. Sem samo naročil novo, Samsung 43 za 369€.
32-ko Philips imamo v dnevni kot pomožni TV (za čas nogometnih prvenstev in podobnih zadev) Zelo razočaran nad Philipsom. Slika še v redu, samo počasna počasna ...

Philips torej tebi ni ok?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Ja, poznam te fore. Daš na servis, potem pravijo, da bo pač predrago, ko so si ogledali. Potem pa upajo, da niti ne prideš po zadevo :) in omenijo, da lahko oni oddajo med smeti.

dajmo ne s takimi. idi vprašat bilokaterega serviserja kolk si želi tvoj 10 let star pokvarjen lcd obdržat, 0,0 %