Letno zimske pnevmatike

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Kitajci so sedaj zaceli tuci na letne tiskat oznako M+S
Jp. Sem imel Nankang NS2 z oznako M+S... in vprašam kolega policista, kako on oceni, ali je pnevmatika zimska ali ne... pravi on po oznaki M+S... mu pokažem mojo iz strani, pravi zimska je... mu pokažem še profil, pravi to pa ni zimska... he, he,...

Zame je idealna pnevmatika letna z oznako M+S... tiste 4 zimske mesece je sneg na cesti recimo 5 dni... takrat vzamem terenca, ostalo se pa z osebnim vozim... in ni potrebe po zimskih gumah, samo verigah v prtljažniku za zadostitev zakonskim predpisom.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Kitajci so sedaj zaceli tuci na letne tiskat oznako M+S
Jp. Sem imel Nankang NS2 z oznako M+S... in vprašam kolega policista, kako on oceni, ali je pnevmatika zimska ali ne... pravi on po oznaki M+S... mu pokažem mojo iz strani, pravi zimska je... mu pokažem še profil, pravi to pa ni zimska... he, he,...

Zame je idealna pnevmatika letna z oznako M+S... tiste 4 zimske mesece je sneg na cesti recimo 5 dni... takrat vzamem terenca, ostalo se pa z osebnim vozim... in ni potrebe po zimskih gumah, samo verigah v prtljažniku za zadostitev zakonskim predpisom.

Mene je lansko zimo policaj hotel prepričat, da so moje UG7 letne gume in mi dat kazen, ker majo smrekast profil. Prvič v življenju sem hotel smrkca sleč iz tiste temno plave bunde z james dean ovratnikom.
Ko sem pokazal isti trikotnik s snežinko na njihovi octavii, kot je na mojih gumah, mi je vrnil dokumente in želel srečno vožnjo.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
A mi lahko mogoče kdo razloži, v kakšnih primerih te policaj lahko kaznuje, če nimaš zimske opreme? Če jaz prav razumem, samo v primeru, če je cestišče zasneženo, ti pa nimaš ketne gor. Drugače te ne sme kaznovati, ker še ni obvezna zimska oprema, ali pač?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
sedaj se te ne more razen ce je sneg . Lahko pa te po 15-tem novembru ceprav ni snega.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No hvala vsem za odgovore. Tudi sam sem včeraj ko šem šel pogledat kakšne so cene za zimske in videl G UG7 za 55 eur, ki jih imam na prvem avtu in s katerimi sem bil lani zelo zadovoljen, da nimam kaj razmišljat in bom kupil zimske. Letne ne pridejo v poštev ker avto rabim vsak dan večkrat samo relacija je zelo kratka zato se naredi tako malo km.
Bom pa tiste ki jih bom letos kupil dal na prvi avto, na drugega pa tiste ki so bile lani nove, ker imam isto dimenzijo
smile-1.gif

Tko da jutri naročim.

hvala vsem za odgovore

lp
 

B81

22. jul 2007
36.591
10.283
113
/En offtopic
175/65 R14 82T Sava S3 stane na gume direkt 48.6 eur, pri Jagru v MB (je imel akcijo) pa smo dali malo prek 41 eur, v službi.
Sem mislil, da se ne da gum dobit ceneje, kot na gumedirekt in podobnih.
/Konec enega offtopica
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Kaj pa je najceneje....bi rabil 4 gume 195-60-15 ....sem nekje zasledil neke dunlop zimske za enih 50 €...pa nimam pojma kje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.142
4.008
113
pri gumi direkt ima dobre cene pri večjih dimenzijah, pri majhnih in idočih pa se da ceneje pri vulkanizerjih dobit
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.072
113
Titograd
Punca je zase iskala Fuldo Kristall Montero 3 , pa je gume direkt imel po 53 €, topolino pa ima za 47 €, en pa še malenkost ceneje. Res ni gume direkt najcenejši.

Najboljša pa je da so pri Šerbineku dali na te gume 30% off, pa je cena še vedno bila 59 €
smile-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Ko je gume-direkt pred leti začel prodirati na tržišče, so padali komentarji, da so gume poceni, ker so druga ali tretja kvaliteta, ker so stare, ker so.... sedaj, ko so lokalni vulkanizerski bogataši spustili svoje marže in cene približali tistim na gume- direkt (ali pa še pod njih...) je pa v redu...
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
qrc je vredu. ravno prejšnji teden sem bral en članek na to temo in so bili noter intervjuji z vulkanizerji, ki so vsi složno pihali v isti rog: ja kupujte pri nas preverjeno kvaliteto, ne pa dvomljivo na internetu
hysterical-1.gif

sicer pa konkurenca je dobrodošla in je potrebno pred nakupom preverit pri večih ponudnikih. ne pomeni zdaj avtomatsko da je preko internetnih ponudnikov dražje