Letne gume 2022

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.315
3.414
113
Tudi Sebring je tak/podoben

Sebring, Tigar Kormoran je vse ista guma.
To so vse poceni znamke velikega Michelin-a.

Tak da imaš skoraj mišelinke.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.223
717
113
Sebring, Tigar Kormoran je vse ista guma.
To so vse poceni znamke velikega Michelin-a.

Tak da imaš skoraj mišelinke.
Dve mam pa res, ker mi je na tehničnem najdu neke poškodbe na notranji strani in sem moral znotraj tistih nekaj dni zamenjat gume... Pa so takrat le te bile takoj za vzet... Zaenkrat os OK...
 

B81

22. jul 2007
34.459
8.936
113
Da ne odpiram nove teme, zimske michelinke sem vozil 4 leta celo leto in so letos za zamenjat (do 8k prevozim letno).

Imam letne yokohama, lepo obrabljene s 5 mm 91W, ampak sta 2 letnik 14 in dve letnik 16.
Potem pa se ene letne toyo z 8 mm, stare 2 leti.
Lahko ponucam stare ali raje gor manj stare?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Aha ok hvala
Ne vem zakaj, ampak kako smo pa pred 25 leti preživeli s takratnimi gumami??? Asfalt je bil približno takšen kot sedaj, prometa je bilo tudi že veliko (sploh izven avtocest, ker so bile avtocestne kučice in si nekje plačal kar veliko za malo kilometrov), ni bilo avtoceste čez Trojane in povsem do morja, gume so bile pa pač gume od takrat. Če berem vse vaše komentarje, je razvoj tako velik, da bi se takrat morali vsi resno vprašati, kako še smemo voziti. Pa sem pravzaprav le takrat dokaj redno pognal megana in potem cliota do kakšnih 220 oziroma kolikor je pač šel (cliota sem spravil na 229 po GPSju). Pa tudi drugi so takrat vozili kar hitro, kot se spomnim, je ob nedeljah "letela" kolona iz morja po 21h precej hitro. Levi pas 190+, desni 160. Ja, od Črnega kala oziroma Kozine naprej, vmes pa kolona s posamičnimi kamikazami.

Da ostanem pri teh gumah. Po moje se lastnik lahko spravi na prazno cesto in požene vozilce malo bolj na polno in potem tudi zavre na polno. Pa to ponovi v dežju. Če ima občutek, da se ni zgodilo nič pretreslivega, lepo uporablja te gume naprej.


Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
kako so 200 let nazaj preživeli brez zdravil, elektike in hladilnikov?
Brez problemov, tisti, ki so. Oni ko pa pač niso pa niso.

Isto so včasih z starimu gumami vozli brez problemov. Tisti, ki so. Ostalih pač ni več med nami ne.

Enim vam še kr ni jasno, da je guma edini stik s podlago. In tu iskat neke bližnjice pri prastarih gumah je bedarija zato, da prišaraš par 10€.
Kolko pride nov odbijač z barvanjem? Doooosti več kot razlika med parimi kompleti dobrih in poceni gum.