letalsko vprašanje- emirati, tajland dubaj

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
hm, ideja je namreč takšna, Letet z emirati v BKK iz dunaja ali minhna, potem biti doli cca 14 dni, nazaj z A380 do dubaja in tam biti cca 2 dni, da pac mal vidis rjuhajre in burj kalif. nato pa v EU.

kako bi bilo najceneje tole izvest? ker drugace so povratne karte iz BKKja cca med 450 in 600 € , tole kompliciranje pa bi vejretno zadevo podrazilo, ali?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
3 leta nazaj sem poskušal nekaj podobnega, ampak je bila viza za Dubaj nekje 70 evrov, pa še od vseh obiskanih držav takrat (Tajska, Vietnam, Kambodža) si jo najtežje dobil, če nisi imel že rezerviranega hotela. Sicer je na splošno bivanje v Dubaju najbrž precej cenejše kot takrat (kriza pač), čisto poceni te pa vseeno ne bo prišlo. Tako da vse, kar sem od Dubaja videl, je bilo letališče in kar se vidi z zraka. No, kot potnik Emirates sem imel na voljo zastonj zajtrk in kosilo (odvisno, koliko časa si v tranzitu), mnjami, mnjami.

En guinnes na letališču je pa vseeno stal 8 evrov.
crazy1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Emirates po mojih izkušnjah ne komplicirajo z open-jaw kartami in je cena enaka kot če vzemeš straight povratno.

Ne pozabi tudi, da imajo v Ljubljani svojo poslovalnico, kjer dobiš karte še 30-40 EUR ceneje kot pri agencijah! Lahko vse opraviš preko emaila in bančnega nakazila. Karte v zlati mapi (seriously) pa pridejo po pošti.

Pa Burj je menda po novem zaprt za nedoločen čas (razgledna ploščad). Vsekakor preveri.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Viza za Dubaj je 90 evrov! Meni so jo zrihtali v Lj pri emiratih, spotoma ko sem kupila še karto. Vzela sem stop over za 3 dni in je vse skupaj prišlo okol 170 evrov. Nobenega kompliciranja, če letiš z njimi. Ti vse zrihtajo oni, ti samo uživaš! Sem se pa vstavila v Dubaju nazaj grede iz Hong Konga!
lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
super, hvala za odgovore, ce pade ta varianta bom vsekakor reševal preko lj pisarne.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Emirates po mojih izkušnjah ne komplicirajo z open-jaw kartami in je cena enaka kot če vzemeš straight povratno.

Ne pozabi tudi, da imajo v Ljubljani svojo poslovalnico, kjer dobiš karte še 30-40 EUR ceneje kot pri agencijah! Lahko vse opraviš preko emaila in bančnega nakazila. Karte v zlati mapi (seriously) pa pridejo po pošti.

Pa Burj je menda po novem zaprt za nedoločen čas (razgledna ploščad). Vsekakor preveri.

Jaz sem cenejše karte kupil preko njihove spletne strani. Munchen-Dubai-Peking, lani.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
V njihovi poslovalnici in na spletni strani so iste cene, vsaj v mojem primeru je bilo tako. Govorim za emirate. Malo težko je prek neta kupit več kart, če nimaš dost visokega limita
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
to pa itak, emirati, qatar in še katera (etihad ?) so nr.1 letalske linije s hudimi stevardesami in nigelnagel neu letali.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Jaz sem poskušal podobno da bi nazaj letel z 380 -ko samo je bila karta za tisti termin predraga
frown-1.gif
tako da smo kar boeinga ujagal