letalske karte easyjet, menjava ali refundacija

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
pozdrav

lani sem kupil 4 karte za london iz letalisca marco polo, za 3 avgust letos. glede na to, da smo za UK na rdeci listi, bi rad zdaj te karte ali zamenjal ali refundiral.

pa me zanima, kaj zdaj namesto teh 4 kart v vrednosti 350 eur lahko dobim. refundacije ne, ali pac? dobim dobropis, ki ga potem pocasi porabljam ali moram te 4 karte zamenjati za 4 druge karte?

ima easyjet kaksno pisarno ali kontakt, kjer bi v zivo dobil informacije glede tega? na telefonu, ki je naveden kot kontakt po 7-ih minutah nisem prisel do kontaktne osebe. samo pritisni 1 za ..., 2 za ... tajnica.

hvala za vse informacije
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Meni so cca 21 dni prej poslali mail, kjer sem lahko izbral voucher (ki pa se mora porabiti v enkratnem znesku). Sem potem rajši tvegal in so dva tedna do leta le-tega preklicali, tako da sem potem izpolnil zahtevek za refund na njihovi strani. (to je bilo 1. 7.). Zaenkrat še čakam.
Je pa mislim da 14 dni pred letom mogoča menjava termina in seveda doplačilo, če je izbran termin dražji.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Meni so cca 21 dni prej poslali mail, kjer sem lahko izbral voucher (ki pa se mora porabiti v enkratnem znesku). Sem potem rajši tvegal in so dva tedna do leta le-tega preklicali, tako da sem potem izpolnil zahtevek za refund na njihovi strani. (to je bilo 1. 7.). Zaenkrat še čakam.
Je pa mislim da 14 dni pred letom mogoča menjava termina in seveda doplačilo, če je izbran termin dražji.

katero letalisce? destinacija?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Ja, 1. 7 je bil preklican. Opcijo za voucher pa sem prejel še prej.

1594818949841.png
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Imel let za prvomajske letos (isto Easyjet z MP) za Sicilijo. Seveda je odpadlo in sem dobil mail za voucher. Ker mi to ni blo vsec sem zahteval refund (spletni obrazec) in je pisalo o 90-dnevnem roku vracila. No, dobil sem lepo uredno v enmu mescu nakazano nazaj na Revolut. Isto za parking (Marco Polo), rent-a-car, edin za apartma sem moral na Booking.com napisat par mailov, da so refundiral, unga cigana za sobo pa upam, da odrejo k se je tko zgovarjal, da ne mores verjet (kao da je kupu te apartmaje potem, ko sem rezerviral in da se naj zmenim s prejsnjim lastnikom in podobno). Krneki :)
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Za vse zahtevajte refundacijo. Voucherji, novi datumi in podobne tolažilne nagrade so v primeru nesolventnosti prevoznika oz. agencije ničvredni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
danes sem koncno prisel do zive osebe na easyjet kontaktni telefonski stevilki. najprej se moras prebit cez odzivnik, ki te usmerja glede na tvoj problem. vceraj sem bil 20 minut na hold the line ... danes pred 6-to zjutraj pa sem bil takoj na vrsti. ponudili tudi full refund, ki sem ga sprejel. denar naj bi bil v 5-ih dneh nazaj na kartici.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Moja izkusnja (sicer ne z easyjet) je bila reklamacija na banki, za neopravljeno storitev. Dobil nazaj vse do zadnjega €. Sem pa moral dokazovati z neodzivnostjo v komunikaciji, ponujanjem vaucherjev...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Moja izkusnja (sicer ne z easyjet) je bila reklamacija na banki, za neopravljeno storitev. Dobil nazaj vse do zadnjega €. Sem pa moral dokazovati z neodzivnostjo v komunikaciji, ponujanjem vaucherjev...
Mene je banka gladko-malo odj..., dopisoval sem si z njimi, nakup je bil sicer opravljen preko Mastercarda, banki sem težil za vračilo denarja, spisal en kup dopisov, ki so jih želeli in priložil vse dokaze, na koncu so sklicali neko kvazi-interno komisijo, ki me je seveda odj... Vmes sem vrnil Mastercard, ker so mi začasno vrnili celoten znesek, pa so mi potem na banki trgali isti znesek nazaj iz TRR.
Nato sem pisal na Ryanair na bot-chat, potem je prevzela prava oseba na drugi strani in po 14. dneh sem imel denar nazaj.

Katera banka? Sparkasse.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Mene je banka gladko-malo odj..., dopisoval sem si z njimi, nakup je bil sicer opravljen preko Mastercarda, banki sem težil za vračilo denarja, spisal en kup dopisov, ki so jih želeli in priložil vse dokaze, na koncu so sklicali neko kvazi-interno komisijo, ki me je seveda odj... Vmes sem vrnil Mastercard, ker so mi začasno vrnili celoten znesek, pa so mi potem na banki trgali isti znesek nazaj iz TRR.
Nato sem pisal na Ryanair na bot-chat, potem je prevzela prava oseba na drugi strani in po 14. dneh sem imel denar nazaj.

Katera banka? Sparkasse.

Ryanair je proper, boš dobil vse povrnjeno samo "malo" traja, brez skrbi ;)

Nam so preklicali lete za na Tajsko za decembra (pričakovano) in smo se brez problema dogovorili... Ponudili so nam refund, spremembo leta, ali pa odprto karto (veljavno do konca leta 2021 z možnostjo podaljšanja glede na razmere)....

Izbral sem seveda odprte karte brez kakršnegakoli doplačila za bilokateri datum.

Velika pohvala za Turkish airlines.

Tudi prej omenjen Ryanair brez pripomb (samo trajalo je pač cca 3-4 mesece, da sem dobil denar nazaj)...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.718
2.011
113
za šankom
do sedaj nisem imel problema z nikomer
ryanair v 3 tednih refund
easyjet v 14 dneh refund
emirates v 7 tednih refund
turkish v 4 tednih refund
danes naredil apr rezrevacij za naslednje leto po 1.6., upam da rata
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
KSZ:

a majo letalske družbe rok v kateremu morajo vrniti denar za preklican let?

oz. komu se lahko obrneš, če v 2 letih niso še nič nakazali... dobivam večinoma skoz iste odgovore (proti koncu gre, čas podaljšan zaradi gužve itd...)