Letališče Dubai

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Je ena ura dovolj za prestop? Na karti piše, da priletim na Terminal 1, odletim pa s Terminala 3. Mislim, da vas je bilo že kar nekaj tam, da veste kako in kaj.

PS. Če bi šlo za CDG bi že zganjal paniko. Pa upam, da v Dubaju ne izgubljajo prtljage tako kot Francozi.
tongue-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Iz 1 na 3 bo pomoje 1 ura premalo + ura pristanka ne pomeni, da boš obtisti uri ti stal na terminalu, ampak da bo takrat avion se dotaknil tal.

Naj se kdo drug pove, je ze kar dolgo, kar sem skakal iz 1 na 3, ponavadi je kr 3 na 3, pa ponavadi porabim ene 30 minut, ker je terminal velik k pes.

LP,
PIC
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Nekje sem prebral, mozno da celo na alterju, da je imel enkrat eden tako vezavo za naslednji let in da jih je ob pristanku pricakala stevardesa oz. letaliski usluzbenec in jih peljal na naslednji terminal, da niso zamudili leta. Kje, kateri let in pri kateri druzbi pa ne vem.

LP
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
kot je napisal KillaKHAN.
Odvisno če imaš karte kupljene pri isti letalski družbi, se pravi da imaš Connection flight. V tem primeru je ena ura čisto dosti, saj boste verjetno celo dobili "spremstvo", kot je napisal alfist555.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Nekje sem prebral, mozno da celo na alterju, da je imel enkrat eden tako vezavo za naslednji let in da jih je ob pristanku pricakala stevardesa oz. letaliski usluzbenec in jih peljal na naslednji terminal, da niso zamudili leta. Kje, kateri let in pri kateri druzbi pa ne vem.

LP

To se večkrat zgodi, tudi na letih po Evropi. Priporočam, da že na letalu poiščeš stevardeso in jo "povprašaš" o tem, če bo let morda zamujal oziroma če ti lahko pomaga organizirati čimhitrejši prestop na letališču. Vedno vžge
wink-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
zna bit tesno, vendar če vidiš da bo malo zamude povej takoj ob pristanku na šalterju, za par minut vedno zadržijo letalo, sploh če je ista družba, verjetno maš Emirate. Sicer pa itak nimaš kaj delat tam, kavica je 4€.
bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
če imaš na eni karti potem bo šlo.če ne, ne bo šlo.iz t1 na t3 boš mogoče še prišel če bo letalo točno pristalo.samo potem moraš še na prtljago čakat.če imaš let na eni karti potem bo šlo ker bo prtljaga šla iz enega direkt na drugi avion tebe pa bodo počakali na terminalu in te odpeljali do drugega letala.če bi prvo letalo imelo zamudo ti bodo uredili drug let v najkrašem možnem času
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jeba je, ker ko prideš na letališče, te pregledajo na vstopu. To zna trajati tudi pol ure, ni važno, ali je ura 3 popoldne ali zjutraj (lanska izkušnja), odvisno, koliko avionov je priletelo naenkrat.
Pa tudi med pristankom letala in dejanskim prihodom na terminal zna trajati tudi 15 minut vožnje po letaliških stezah (ura prihoda je ura pristanka letala, ne pa kdaj si prišel na terminal)
Terminal 1 in 3 sta povezana, vendar samo peš. Od enega do drugega konca imaš zlahka hoje 30 minut (tekel boš pa težko), stvar je nepredstavljivo ogromna, saj je med krajnimi gate-i slaba 2 kilometra.

Ja, ena ura je doable, ampak le v idealnih pogojih. Jaz sem vedno ciljal na vsaj uro tričetrt. Prilagam sliko situacije terminala 3, ki se nahaja povsod po letališču. Časi so kar realni za normalno hojo.
1838098-laos2012-0016.jpg
 

Priponke

  • 1838098-laos2012-0016.jpg
    1838098-laos2012-0016.jpg
    160,4 KB · Ogledi: 178
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če imaš na eni karti potem bo šlo.če ne, ne bo šlo.iz t1 na t3 boš mogoče še prišel če bo letalo točno pristalo.samo potem moraš še na prtljago čakat.če imaš let na eni karti potem bo šlo ker bo prtljaga šla iz enega direkt na drugi avion tebe pa bodo počakali na terminalu in te odpeljali do drugega letala.če bi prvo letalo imelo zamudo ti bodo uredili drug let v najkrašem možnem času

Tudi ce imas dve karti lahko (ni pa nujno) imas prtljago samo z prevzemom na koncni destinaciji, prav tako lahko naredis (ni pa nujno) vse check-ine pri prvem check-inu

Je pa zoprno, ko sele pri check-inu zves kako bo potovanje izgledalo.

Ko sem sel iz A (Ljubljana) preko B in C v D (koncna destinacija) je sla prtljaga diretno iz A v D, v C sem moral narediti check-in za D, ko sem pa sel nazaj D, C, B, A sem pa na D naredil vse check-ine in prtljaga je sla direktno
(A preko B v C, sem imel na eni karti, C v D na drugi karti).
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če imaš na eni karti potem bo šlo.če ne, ne bo šlo.iz t1 na t3 boš mogoče še prišel če bo letalo točno pristalo.samo potem moraš še na prtljago čakat.če imaš let na eni karti potem bo šlo ker bo prtljaga šla iz enega direkt na drugi avion tebe pa bodo počakali na terminalu in te odpeljali do drugega letala.če bi prvo letalo imelo zamudo ti bodo uredili drug let v najkrašem možnem času

Tudi ce imas dve karti lahko (ni pa nujno) imas prtljago samo z prevzemom na koncni destinaciji, prav tako lahko naredis (ni pa nujno) vse check-ine pri prvem check-inu

že nekaj časa ne.če potnika ni na letalu tudi njegove prtljage ni.zaradi varnostnih razlogov.v USA že skoraj 25 let pri nas v EU zadnjih nekaj let
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če imaš na eni karti potem bo šlo.če ne, ne bo šlo.iz t1 na t3 boš mogoče še prišel če bo letalo točno pristalo.samo potem moraš še na prtljago čakat.če imaš let na eni karti potem bo šlo ker bo prtljaga šla iz enega direkt na drugi avion tebe pa bodo počakali na terminalu in te odpeljali do drugega letala.če bi prvo letalo imelo zamudo ti bodo uredili drug let v najkrašem možnem času

Tudi ce imas dve karti lahko (ni pa nujno) imas prtljago samo z prevzemom na koncni destinaciji, prav tako lahko naredis (ni pa nujno) vse check-ine pri prvem check-inu

že nekaj časa ne.če potnika ni na letalu tudi njegove prtljage ni.zaradi varnostnih razlogov.v USA že skoraj 25 let pri nas v EU zadnjih nekaj let

Jaz sem ta let opravil za letošnje prvomajske, tudi pri večih letih (na isti karti), kjer ti dajo definitivno prtljago na končno destinacijo ni garancije da boš ujel let.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
pa ne ga strašit. Če imaš let pri istem prevozniku ni problema. Se pravi, da si rezerviral recimo let v KL in imaš postanek v Dubaiu in si vzel vse recimo pri Emirates. V tem primeru te v primeru zamude (majhne) počaka letalo, ali pa ti zagotovijo takoj naslednji možen polet. V vsakem primeru boš prišel na ciljno destinacijo.
Če si pa rezerviral karto do Dubaia in potem novo do recimo KL, potem pa si ga nasankal
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja, s tem da naslednji možen polet je lahko tudi čez 24 ur. Kaj mi to pomaga, tudi če mi hotel plačajo, vseeno nočem preživet dneva na letališču.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Če imaš uro med pristankom letala in check-in om bo šlo; prtljaga verjetno ne bo šla s tabo. Če imaš uro med pristankom in vzletom naslednjega letala pa kar pozabi, ni šanse.
LPM
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
..ker si zadnje.

Sveže poročilo. Je šlo skozi.
cheer.gif
No seveda, razloga sta dva. Iz Sydneya je namesto Qantasa letel Emirates, kar pomeni, da je priletel na T1 in ni bilo potrebno skakat med terminali. Pa še to 15 minut prej. Dobro je tudi bilo, da sem si izbral sedež ob hodniku (leteli smo z Airbus A380) in sem relativno hitro uspel prit z letala, da nisem predolgo čakal na varnostni pregled. Potem sem kar s pasom v rokah (se nisem hotel ustavit, da bi si ga opasal okrog hlač) tekel do že odprtih vrat leta za Benetke, kjer je polovico potnikov že šlo skozi.

Če bi naletel na takšno gnečo kot je bila pri potovanju dol, kjer smo čakali na varnostni pregled skoraj 40 minut, bi bil pa pečen.
uf-1.gif