Lepote multikulturnosti 4

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
"Prisilna vračanja so nezakonita"

Ilegalno prečkanje meje je prav tako nezakonito.


Drugače je pa kompleten tekst prenasičen z napačnimi in zavajajočimi izrazi ala begunec. Tisti, ki je to pisal nima blage o čem piše ali pa je njegov namen nekaj drugega od poročanja o resnici.
Res je. Vendarle imajo (ali bi jo vsaj naj imeli) ilegalni migranti pravico da vložijo prošnjo za mednarodno zaščito.

In ta pravica jim je odvzeta.

https://www.mladina.si/191542/hrvaska-garaza-za-zapiranje-beguncev/
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.695
593
113
Seveda petra, te pravice sploh nebi smeli imeti, ker bi morali ostati v prvi varni državi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.826
14.633
113
Peter Klepec - Moje mnenje je, da je načeloma prav, da imajo to pravico a je je sedaj v praksi izkazalo, da se jo zlorablja na polno in se potem strinjam s tem, da se jim to pravico odvzame. Kar se pa kršenja zakonov tiče pa še ne bom rekel "zadnje besede", saj je veliko članka zblojeno zavajajočega kar meče sum tudi na ostale na prvi pogled bolj verodostojne zadeve. V kolikor so te kršitve resnične bodo to dokazale za to primerne osebe.

Sem pa prepričan, da so se kršitve različnih delov zakonodaje s strani policije v preteklosti že dogajale in seveda dopuščam možnost, da se še vedno oz. dejansko se še vedno.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
V Nemčiji je 27-letni prosilec za azil iz Nigra posilil 9-letno deklico. V iskanje posiljevalca je nemška policija zaradi pritskov javnosti vključila tudi helikopter, sledili pa so tudi protesti, na katerih so Nemci zahtevali, da oblasti poskrbijo za varnost njihovih otrok.

V mestecu Dessau-Rosslau v deželi Saška-Anhalt je v nedeljo, 10. junija, prišlo do organiziranega lova na 27-letnega prosilca za azil, ki je bil po poročanju Epoch Timesaidentificiran kot posiljevalec 9-letne deklice
https://nova24tv.si/svet/nigerski-prosilec-za-azil-v-nemciji-posilil-9-letno-deklico/
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.695
593
113
Ni res. Potem Slovenija sploh ne bi imela zakonske podlage za sprejemanje prošenj za azil. Pa jih mora sprejemati.
Na svojem ozemlju bolj težko. V trenutku ko so vstopili v prvo varno državo jim pripadajo vse pravice kot beguncu ampak se morajo registrirat.
E kle je pa =ba oni se nebi registriral tam in bi radi po svoje, kar načeloma lahko
1. Ali se podredijo normalnem pravnem redu in postopku
2. Ali ratajo to kar so ilegalni migranti, kjer pa kršijo vsa pravila urejenih držav in to večih večkrat. ( npr. Visoko opevani sirci vstopijo v turčijo, ki je varna tam peljejo postopek)
Vstopijo v Libanon ( varen postopek)
Vstopijo v ...... vstavi poljubno
A lej ga zlomka oni nebi bili tam ja sej ni problema, ker so res tako hudi znanstveniki bi jih res rad imel vsak :obesise:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj zdaj, imajo ali nimajo pravico vložiti prošnjo za mednarodno zaščito? Kdo potem tudi krši zakone?

Posluš, ženska! A se tebi zdi prav, da dovoljuješ in toleriraš selitev polovice sveta skozi izgovor azila?
Si ti prismojena, ali sem jaz?

Če je ta količina migranstva, s kakršno se srečujemo, torej upravičena, bo treba zadeve reševati kje drugje in ne na naših mejah, kaj praviš? Zakaj ne bi šla tja dol, kjer so krize in tam reševala zadev? Zakaj misliš, da smo pa mi dolžni sprejeti vse te migracije, ki se - mimogrede, izvajajo popolnoma narobe, ilegalno, torej na kriminalen način?
Bo naslednja tvoja misel, da bi se pa sedaj mi odselili tja dol, kjer so se pravkar svetovi izpraznili?

Mislim - tema božja, ženska ! o_O Kje imaš pamet? Jaz kot državljan moram absolutno upoštevati čisto vse zakonodaje ki so si jih za nas izmislili, ti zločinci (so zločinci, saj delajo protizakonito :fredi:) pa smejo kar takole, po lastni pameti? :nigladek: To je anarhija. To je "propad Rima" ! :eek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Posluš, ženska! A se tebi zdi prav, da dovoljuješ in toleriraš selitev polovice sveta skozi izgovor azila?
Si ti prismojena, ali sem jaz?

Če je ta količina migranstva, s kakršno se srečujemo, torej upravičena, bo treba zadeve reševati kje drugje in ne na naših mejah, kaj praviš? Zakaj ne bi šla tja dol, kjer so krize in tam reševala zadev? Zakaj misliš, da smo pa mi dolžni sprejeti vse te migracije, ki se - mimogrede, izvajajo popolnoma narobe, ilegalno, torej na kriminalen način?
Bo naslednja tvoja misel, da bi se pa sedaj mi odselili tja dol, kjer so se pravkar svetovi izpraznili?

Mislim - tema božja, ženska ! o_O Kje imaš pamet? Jaz kot državljan moram absolutno upoštevati čisto vse zakonodaje ki so si jih za nas izmislili, ti zločinci (so zločinci, saj delajo protizakonito :fredi:) pa smejo kar takole, po lastni pameti? :nigladek: To je anarhija. To je "propad Rima" ! :eek:
Do migracij se danes nisem prav nič osebno opredeljevala, pravim samo kaj jim je oziroma bi jim moralo biti po zakonu omogočeno. Samo to. Ker se pač vsi tako zelo in radi sklicujemo na zakone in pravila in ker nekateri tako zelo radi uporabljajo izraz nezakonito.
Kaj si mislim o migracijah sem pa že pisala. In ne, ni tako, kot ti trdiš da trdim.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.826
14.633
113
Migracije so zakonsko povsem mogoče.
Seveda pa to vsebuje določena pravila, ki pa se vsem ne dopadejo in tako pridemo do ilegalnih migracij. V kolikor se migrant odloči za tako pot naj potem sprejme vse kar s tem pride zraven.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Do sedaj si pisala izključno, kako so vsi ti zločinci upravičeni do nedovoljenih prehodov meja, delanja zmede v našem svetu itd.
Torej boš morala še kaj pisati o svojih mislih. Moje osebno mnenje je pa, da so ti zelo zmedene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.387
3.250
113
Ker nimam dovoljenja pisati v temi o migrantih v Sloveniji, bi rada tukaj dogovorila na


Ilegalni migranti so že desetletja sužnji v Evropi. Ta dokumentarec smo lahko gledali pred kakšnimi 14 dnevi na nacionalki. Priporočam ogled, ne samo zaradi migrantov.

Hudič je, da so sedaj ti sužnji priklenjeni in se nikakor ne morejo več osvoboditi okov in pobegniti v svobodo. Prav tako ne morejo sporočiti sonarodnjakom, da naj ne pridejo, ker jih bodo v Evropi nemudoma prikovali na plantaže.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Vse brez dokumentov IZGNAT, jaz si v Avstrijo ne upam brez dokumentov. FAK kam smo prišli.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Vse brez dokumentov IZGNAT, jaz si v Avstrijo ne upam brez dokumentov. FAK kam smo prišli.
Brez dokumentov pravzaprav ne smeš koliko? 500 m od doma? Mejo pa Avstrijci še vedno kontrolirajo bolj tako tako, 14 dni nazaj sem jo prevozila 4x, od tega sem videla eno kontrolo v vstopu (jaz sem ravno takrat izstopala). Še tista je bila običajna kot pred leti, pomahaš z osebno in počasi pelješ dalje.