lepilo za vzvratno ogledalo notranje

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.652
10.128
113
Torej kot v naslovu, odpadlo dol na alfi, na delu kjer je črna prevleka čez steklo - sredina zgoraj... tisti specialni za metal na steklo ne prime, šel tudi na carglas, ded nalimal, držalo en mesec, v vročini spet dol padlo, epoksi tudi ne drži...
kaj bi bila 4 opcija? ta prevleka je ko teflon,
Kaj je tovarniški grade lepilo?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.062
1.299
113
Jaz bi poklical Siko v Trzin in vprasal. Ali pa probal z obojestranskim lepilnim trakom
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.380
4.922
113
Pred dobrimi 30-imi leti sem kolegu na ladi samari reševal tak problem. Ploščico sem vzel z ogledala in mu zalepil z nekim dvokomponentnim lepilom, ki se je takrat dobilo v bolj ali manj vsaki tehnični trgovini in je imelo navedeno, da lepi steklo in kovino. Največja umetnost je bila, kako to za X ur res prav fiksirati. Verjetno sem rešil s kako palico, ki je tiščala v ploščico s sedeža. Ogledalo je držalo, dokler ga ni kolega odbil z lato, ki jo je peljal v avtu. Lepilo je prijelo tako, da je bil tedaj na ploščici tudi kak košček stekla.
V drugo si je lepil sam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.652
10.128
113
Pred dobrimi 30-imi leti sem kolegu na ladi samari reševal tak problem. Ploščico sem vzel z ogledala in mu zalepil z nekim dvokomponentnim lepilom, ki se je takrat dobilo v bolj ali manj vsaki tehnični trgovini in je imelo navedeno, da lepi steklo in kovino. Največja umetnost je bila, kako to za X ur res prav fiksirati. Verjetno sem rešil s kako palico, ki je tiščala v ploščico s sedeža. Ogledalo je držalo, dokler ga ni kolega odbil z lato, ki jo je peljal v avtu. Lepilo je prijelo tako, da je bil tedaj na ploščici tudi kak košček stekla.
V drugo si je lepil sam.
ni steklo, ampak je tista naparjena stvar ki je kot teflon, gladko in trdo da niti s smirglom ne raziš.. za steklo sem imel namenska lepila prav za tole aplikacijo, pa ga je vročina zdaj zjebala ko je stal na parkirišču na direkt soncu...Tako da to no go... Na carglassu mi je lepil z neko bolj elastično zadevo, cca 1 mesec držalo. mal sumim da ni dobro spucal, pa tudi ne smes na vrocem delat, bi moral v senci in podobno... tako da lahko da aplikacija ni bila najbolj idealna.