Lefkas - Grčija

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Je že kdo bil tam?
smile-1.gif


Najlepše plaže naj bi bile na zahodu, zato so cenejši hoteli na vzhodu. Katerega priporočate?

Kakšne so temperature septembra? Na netu piše da okoli 28C.

Na otoku je bolj malo stvari za pogledat, je pa veliko lepih plaž.

Hrana?

1. Ja plaže, ki štejejo so res le na zahodu, ampak ne pozabi na bližnja otoka Meganissi in Scorpio, kjer je kar nekaj čudovitih plaž, predvsem, če si izposodiš gliserček pa greš sam.... S tem, da naprimer najbolj znana plaža na Lefkasu Porto Katsiki je za moje okuse že preveč nabasana. In pa stopnice so peechkin dim. Sem bil v enem dnevu na Egremniju in Porto Katsiki, pa je blo 40°C - ni panike.
2. Septembra mora bit še vedno čisto cool le manj gužve
3. Ja znamenitosti, razen vseh zanimivih in slikovitih vasic res ni ogromno, ampak če greš za en teden jih niti ne potrebuješ
4. Hrana ni debatna, slabo pač na otokih ne moreš jesti. In pripravi se, da boš dobil tudi jedilnik v slovenskem jeziku ( jaz sem ga v Agia Nikitas)
5. Lefkas pravzaprav ni otok, polotok je od pamtiveka, so pa pred stoletji naredili kanal vmes in je zdaj tam železni most, z brezplačnim prehodom in so ga naredili z namenom enostavnejšega prehoda trgovskih ladij.
6. Enkrat ko začneš hodit v grčijo...boš težje hodil bližje...
Uživaj.
pozdrav.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
No, nekam sem se tudi jaz odpravljam konec septembra. Ne z avtom, ampak kar letalo...
Verjetno bo takrat prostih dosti kapacitet, tako da ne bo problem s hoteli - ima kdo kake izkušnje s temi otoki konec septembra, ali začetek oktobra?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
pa kje za vraga najdete te cene??

Jaz sedaj gledam, da bi šla za teden dni "nekam"... tam okoli 24.septembra.
Vse kar so 4 zvezdice je NAD 500eur! Pa ne gledam ALL, ampak polpenzione. grrrrr
evil.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
KSZ:

danes se vrnili iz Lefkasa... FENOMENALNO!

malo ljudi, vreme super, razen en dan ko je malo deževalo, poceni, hotel 3*, v sobi klima, jacuzzi, lcd.... plaže najlepše (porto katsiki, egremni, milos,...)

kar se tiče grčije pa... zakon res, ljudi in pokrajina, en domačin mi je še dal TZATZIKI za domov in sm ga lepo pripeljal v lj
smile-1.gif