Lastniki novejših VW

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.487
4.599
113
Vsi novejši VW in sklepam da celotna VAG grupa imajo zaradi EU pravil vklopljeno vizualno in zvočno opozarjanje na prekoračitev hitrosti. Kul, če ne bi avto v mnogo primerih prebral napačno omejitev in potem teži za prekoračitev, čeprav greš čisto pravilno.

V nastavitvah lahko to izklopiš ali samo izklopiš zvok. Problem je, da si nastavitev zaradi EU bedakov ne zapomni za naslednjič.

Ali obstaja kakšna bližnjica do teh nastavitev, da vsaj hitro padeš tja in pač vsakič izklopiš zvok? Infotainment je od zadnje generacije Polov in TRocov.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.173
9.308
113
EU
V času korone so začeli navijati cene kot zmešani.
Hondo Jazz je žena pred tem kupila za enajst tisoč Evrov. Novo.
Sedaj so cene nenormalne.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.487
4.599
113
Če se ne motim, je enako tudi z ostalimi proizvajalci, ne samo VAG?
Ni nujno, eni imajo vsaj deafult tiho opozarjanje, torej brez piskanja. VW ima piskanje in ne moreš izklopit, razen vsak dan iti v menije in ročno klikat.
Saj, če bi to delalo kot se zagre bi še šlo. Ampak na vsaki furi prebere napačne omejitve in res ogromno piska.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.705
759
113
toti Maribor
Saj drugi so na isti poti, če gledaš cene. Ima, pa EU sigurno nekaj zraven s temi njihovimi direktivami, ki se posledično odražajo na ceni avtomobilov.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.937
13
38
Si pa res ne predstavljam kako je lahko tak sistem sploh vsiljen. Na moji poti domov mi recimo nekje bere omejitev 30, čeprav je 90...
 

dask

Majstr
21. sep 2023
368
398
63
Meni v Volvotu sicer ne piska (je letnik 2021), sem imel pa letos v Švici kar hudo situacijo - na avtocesti sem vozil 130, zaradi švicarskih kazni imam navado vklopit limiter na omejitve. Ker sem zgleda vozil preblizu desnemu robu, je avto zaznal znak na izvozu za počivališče, mislim da 60 km/h in na polno zavrl... zadaj je bil en Hrvat, ki se je komaj rešil, da me ni nasadil. Na servisu so sicer kao naredil ponovno kalibracijo ampak ob razlagi, da je to normalna reakcija sistema. Res super, od takrat imam vse izklopljeno.
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.524
60
48
Kranj
Mene to tudi spravlja ob živce v Koni. V bistvu, ker precej bere narobe. Sredi Kanja kjer je 50 mi napiše 130 :mad:. Pa še natančen drugače je kot sam satan. Drajv ima recimo zamaknjeno hitrost za 4km/h, tukaj pa za 1km/h že teži. Ja pa še oči ti spremlja in če več kot 2 sec ne gledaš naravnost spet drug zvok piska in potem povoziš črto in spet tretji zvok in tresenje volana. Pa vsak avto, ki pred mano da žmigovec in zavije moj takoj po bremzi razdalja pa še ohoho velika.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.055
1.348
113
Eno je, da te opozori. Da bi pa kar sam (na polno?) bremzal na omejitev je pa idiotsko. Kdo je tako opcijo sploh dal v avto. Še v Tesli z avtopilotom se tega ne bi šel. Tudi, če ima (poleg kamere) omejitve na mapah in povezavo z GPS, ga včasih premakne kam drugam na zemljevidu.

Meni na AC bere znake 40 iz izvozov.
 

Nortysap

Zelenc'
4. sep 2024
1
1
1
Vredno je razmisliti o namestitvi mobilne aplikacije, ki deluje skupaj z VW infotainment sistemom.Takšne aplikacije lahko ponujajo hitrejši dost/op do nastavitev vvključno z možnostmi za izklop opozorilnih zvokov.Upora bniki lahko delijo tudi svoje izkušnje in najboljše prakse glede te težave;)
 
  • Haha
Reactions: tony