Kvaliteten šivalni stroj za domačo uporabo

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Tamle na Bolhi se prodaja ena Danica electronic z omaro vred za 50 EUR, če bi jo mel kam dat bi bla že moja. To šiba. Sem pa pred leti kupil Janome 415 al neki, solidna mašina. Zadnjič sem jo spet zvleku ven, ko je blo treba maske sešit za familijo.
V bukvarni lepo knjigo ABC šivanja iz stare juge vzet. Tam so vse osnove, tud nastavitev stroja.

Edit: Bagat Višnja je za 70 eur

70€ za 40+ let star stroj dat je mal noro, plastika je trda krhka, elektronka crkne, popravilo pa če čš to zrihtat skor tolk kot nov stroj, s tem da maš tu še vedno star stroj, kateri niti elastičnih šivov nimaš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
70€ za 40+ let star stroj dat je mal noro, plastika je trda krhka, elektronka crkne, popravilo pa če čš to zrihtat skor tolk kot nov stroj, s tem da maš tu še vedno star stroj, kateri niti elastičnih šivov nimaš.
No, tuki si ga tok usekal mimo, da je veselje. Je na podobno lapanje nekaj let nazaj en našponu mojo taščo in ji zdilal novo Singerico, staro pa kao prijazno odpeljal, ker to je res staro aveš. Singerica, tanova itak ne dela, kot bi mogla.
Elektronke je pa res velik na starem mehanskem stroju.... Se kr kadi, tolk je je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Ne vem če sem res. Kolk si jih pa že popravil?
Kolk se sploh spoznaš na šivanje.
Stare dokler delajo so super, kvalitetnejše kot nove. Moraš pa v obzir vzet, da za staro ste dali takrat ko je bila nova celo premoženje, dvomim da je bila plača dovolj, to novo pa kolk 100? 200? 300? €?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Kolk si jih pa ti popravil? In koliko se ti spoznaš na šivanje?
Stari Bagati so super, ravno iz razloga, ki ga omenjaš. Ko ne dela, ima mojster z njim prav enako dela, kot s kršem za 100 eur, oziroma več, ker se krša sploh ne da popravit. Kosov je pa tko kot za Tomose na pretek.
Na šivanje se pa tok spoznam, kolikor se moram, da si zamenjam zadrgo na bundi, preoblečem kavč, sešijem zavese za kamper, take vsakdanje reči. Aja, nazadnje sem šival jebene maske.
Sem imel pa zadnjič mojga Jaome 415 na prafaktorjih, ker se je nekaj zaštekal, pa sem ga brez težav očistil in sestavil nazaj. Ta je kovinski, za razliko od taščine singerce.
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: Hanzi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Velik sem jih in jih še.
Stari bagati, imajo težavo, ker po večini šivajo samo ravni in cikcak šiv, nimajo elastičnih šivov za elastične materiale (razen ruže, ki je pa spet zgodba zase).
Imajo težave z krhko plastiko, Lahk dobiš dele, samo ponavad podobno stare in z enako težavo. Imajo tudi elektronsko ploščico, ki tudi crkne. Imajo slabo izvedeno stopalko in krhke plastike, redka je še cela, da ni počena in zlimana al karkol. Imajo težave z napetostnim vijakom. Drugače pa ja tank, in marsikatera dela kot tank. Imel sem tudi primere, da se je začel aluminij drobit, pa motorje imajo večina že precej slabe....

Point pa je, da za moje pojme niso vredne 70€. Marsikaterega dela ni za dobit, ali pa je tolk drag in zagulena zamenjava, da ni nobene računice (recimo nosilec iglenjače na vseh razen Ruže).

Primerjaš pa stroje kateri so bili svoj čas po plačo ali več plač z stroji ki jih kupiš danes za 100€. Enostavno ne gre primerjat, oziroma ja nekak v tem rangu so, podobno slabi danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: panaque

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Velik sem jih in jih še.
Stari bagati, imajo težavo, ker po večini šivajo samo ravni in cikcak šiv, nimajo elastičnih šivov za elastične materiale (razen ruže, ki je pa spet zgodba zase).
Imajo težave z krhko plastiko, Lahk dobiš dele, samo ponavad podobno stare in z enako težavo. Imajo tudi elektronsko ploščico, ki tudi crkne. Imajo slabo izvedeno stopalko in krhke plastike, redka je še cela, da ni počena in zlimana al karkol. Imajo težave z napetostnim vijakom. Drugače pa ja tank, in marsikatera dela kot tank. Imel sem tudi primere, da se je začel aluminij drobit, pa motorje imajo večina že precej slabe....

Point pa je, da za moje pojme niso vredne 70€. Marsikaterega dela ni za dobit, ali pa je tolk drag in zagulena zamenjava, da ni nobene računice (recimo nosilec iglenjače na vseh razen Ruže).

Primerjaš pa stroje kateri so bili svoj čas po plačo ali več plač z stroji ki jih kupiš danes za 100€. Enostavno ne gre primerjat, oziroma ja nekak v tem rangu so, podobno slabi danes.
No sej, za to kar sem napisal rabiš ravni in cik cak šiv. Za vse ostalo se pač kupi stroj za nekaj sto eur.
Še vedno pa mislim, da je dobro ohranjen primerek vreden 70 EUR če ne za drugo za nostalgijo.
Kje maš servis, bi rabil za taščino singerco pogledat.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ta podatek tudi mene zanima, ker sem že dvakrat rešil ženin Singer peglezen pred odhodom v smeti.
Pa bi ga rad se v tretje če bo treba.
Bojler sem zaenkrat zalepil s tekočo kovino, kako dolgo bo držal pa ne vem.
Se dobi drugega za.pametno ceno.
Singer genius 1000