Kvaliteten šivalni stroj za domačo uporabo

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Prosim za konkretne predloge o nabavi kvalitetnega šivalnega stroja za domačo uporabo.
Obstoječo temo na portalu sem sicer prebral, odgovora pa tam ni bilo.
Ko sem včeraj hodil po trgovinah in gledal ponudbo, mi je sedaj dilema še večja.
Cena naj bi ne bila višja od 350€, pri tistih pod 200€ pa sem dobil občutek da so bolj tako-tako.
Sedaj uporabljamo (občasno šivava oba s soprogo) 'dobri stari' Bagat 515, star kakšnih 35 let, ki sicer še deluje, vendar je v zadnjih vzdihljajih.

Vesel bom vsakega namiga, še bolje pa kakšnega mnenja uporabnika.

LP
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Doma za hobi sešijemo kakšno cunco za otroke, kostum in pa tudi torbo iz tanjšega usnja in sem pred dobrim mesecem kupil Janome 423s in sem zadoveljen. Je pa res, da nimam kaj dosti izkušen z drugimi stroji.
Gledal sem tudi podobne za 250 eur ampak so se pri 2 ali 3 plasteh usnja kmalu skruli. Ta pa kar štepa in upam, da bo dolgo zdržal. Serviser je rekel, da mora zdržat če bo redno olje videl.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Dobi zadnjo serijo Bagatov, oznaka mislim da je 7XXE (Višnja S Electronic) ker jih precej leži po raznih domovih iz časov ko je bila ta roba "nujna" ampak jo hkrati nihče ni resno uporabljal. So solidne mašine, jasno je potrebno redno mazanje in čiščenje.

Glede na izkušnje (uporabnic doma) namreč večina poceni robe ni primerna za resno delo, polprofi in profi mašine so pa drage. Je pa spet odvino kaj šivaš, ampak če ti je trenuten stroj dovolj potem verjetno nekih silnih potreb (notranje robljenje ipd.) nimaš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Kaj to pomeni domača uporaba. Sorodnica ga goni recimo uro na teden( efektivnega šivanja) pa nekaj poceni za 100 evrov, pa so po nekaj letih uporabe ne pritožuje. Lahko jo vprasam. Tudi overlocka kar goni tisto je pa kao znamka se mi zdi. Je pa res da usnja ne šiva veliko.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
"Domača uporaba" naj bi pomenila, da recimo nekajkrat mesečno zašijemo kakšne zelo različne kose materialov, soproga bolj obleke, jaz pa tudi kakšno tanjšo cerado (kamuflažno platno) ali kaj podobnega. Občasno pa se po potrebi tudi izdela kakšen kos oblačila, popravi preveliko ali premajhno konfekcijo itd.
Rabljeni ne pridejo v poštev, zato (žal) Bagat odpade.
Omenjeni Janome pa žal kakor vidim trži le ena firma v Dutovljah...
Sicer pa je videti, kakor da pri nas močno prevladujeta dve firmi - Toyota in Elna, modelov pa kolikor hočeš.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Janome sem našel v Lj. Fužine.
Ups, sem spregledal!
redface-1.gif

In ker to firmo dobro poznam in ji zaupam, bom šel vsekakor pogledat še tja!
Najlepša hvala!
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Singer je postal šrot, ga delajo vsepovsod. Elna močno precenjena.

Pfaff... forever!
smile-1.gif


Sam sem serviser in uporabnik za pfaff digitalno navadno in petnitno overlock mašino, šiva se skoraj vsak dan. Redno čiščenje in mazanje, pa je zmaga!

Rabljen šivalni stroj je lahko povsem OK, se splača pogledat po oglasih.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Če imaš prostor, razmisli o kakem industrijskem. Je večji, a poglej če kje najdeš dobro ohranjenega, ki deluje neprimerno bolje kot hobby variante.
 

Bombardier

Zelenc'
22. jan 2013
7
0
1
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Prosim za konkretne predloge o nabavi kvalitetnega šivalnega stroja za domačo uporabo.
Obstoječo temo na portalu sem sicer prebral, odgovora pa tam ni bilo.
Ko sem včeraj hodil po trgovinah in gledal ponudbo, mi je sedaj dilema še večja.
Cena naj bi ne bila višja od 350€, pri tistih pod 200€ pa sem dobil občutek da so bolj tako-tako.
Sedaj uporabljamo (občasno šivava oba s soprogo) 'dobri stari' Bagat 515, star kakšnih 35 let, ki sicer še deluje, vendar je v zadnjih vzdihljajih.

Vesel bom vsakega namiga, še bolje pa kakšnega mnenja uporabnika.

LP

Poglej si tukaj imaš Pfaff pa še v akciji imaš par kosov oz. prav to kar bi potreboval...npr. prvi artikel na povezavi http://www.ropos.si/ivalni-stroji
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Te Pfaff-ove modele sem gledal, vendar mi nekako nakup brez da bi lahko zadevo tudi "potipal", nekako ne sede. Stara šola, pač
wink-1.gif

Sem pa šel na oglede v firmo, ki jo je svetoval 'Smjs' in moram priznati da me je eden njihovih modelov (Janome 525) kar močno navdušil. Najprej zaradi res kvalitetne razlage lastnika/serviserja v firmi ki to trži, nato pa še na osnovi mnenj na netu.
Tako da sem se skoraj že odločil, jutri bom pogledal še eno od možnosti (Singer) nato pa bo verjetno odločitev dokončna.
Ob tem moram povedati še to: stroj bo darilo soprogi ob rojstnem dnevu in upam, da bo tudi presenečenje. Časa pa mi malce zmanjkuje, nakup mora biti najmanj do sobote.

Hvala vsem za dosedanje predloge!

LP
 

Bombardier

Zelenc'
22. jan 2013
7
0
1
razumljivo pač, če ne zaupaš spletni prodaji...drugače pa ja, ne bi komentiral Janome
ne-ne-1.gif

No, bo kasneje šivilja povedala
wink-1.gif

Lp,
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Industrijski šivalni stroji so POPOLNOMA neprimerni za domačo šiviljo. Po definiciji šivajo EN SAM ŠIV pri za domače šivilje grozljivo visoki in popolnoma neobvladljvi hitrosti.

Za šivanje, ki ga omenja mojster zgoraj, je verjetno zadosti dober tudi ta pfaffov hec, ki ga zdaj prodajajo v Hofferju.

Če greš v malo resnejše zadeve, pa so tu pfaffove digitalke. Z resnejšo sceno, of course...
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Uf.... močno odsvetujem "singer-service", imamo z njimi zelo slabo izkušnjo. Prijazni kot strela, ampak vse skupaj so žal laži. Prodajajo "singer" mašine, ki se potem izkažejo za poceni ponaredke.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
za domače šivilje grozljivo visoki in popolnoma neobvladljvi hitrosti.
.
.
Z resnejšo sceno, of course...

Hja... detajli
smirk-1.gif

Se strinjam. Sem pričakoval, da gre za "boljega amaterja/amaterko"
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Se kdo kaj bolj spozna na te zadeve?
Zakaj za vraga dela te zankice?
Razdrla, spucala, namazala, menjala cverne, šivanke pa ne pogrunta zakaj to dela?
Tudi očitnega razloga ni bilo da bi to začel delat.
Zelen cvern pride z vrha, zankico naredi spodaj.
2112959-20141107_175628.jpg
 

Priponke

  • 2112959-20141107_175628.jpg
    2112959-20141107_175628.jpg
    79 KB · Ogledi: 2.615
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
To je znak neuravnoteženega napenjanja sukanca.
Možnosti pa so:
- premočno zategovanje zgoraj
- preslabotno zategovanje spodaj
- na čolničku je lahko odvit vijak
- na čolničku je lahko med osnovo in vzmetjo kakšen ostanek sukanca
- na zgornjem delu je lahko zataknjena vzmet regulacije napenjanja
- zgoraj je lahko napeljan sukanec napačno in ga nekaj blokira

Pa še bi se našlo kaj.
wink-1.gif


LP