Kupovanje in prodaja delnic

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Zanima me ali je možno oz. ali obstaja kak program, kjer bi se dalo kupovati ali prodajati delnice na slovenski borzi? To si predstavljam tako da od doma oddam neko naročilo in kupim neke delnice ko pa se odločim stvari prodati pa naredim isto!

Ali za to obstaja kak program ali pa kako preko kakšne borzno posredniške hiše, zanima pa me za začetek izključno domača slovenska borza lahko pa kak link tudi do tujih (če sploh je kaj takega), čeprav si v tej informacijski družbi mislim da je to zelo mogoče!
 
Nazadnje uredil moderator:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če se ne motim ima to urejeno GBH. Sicer še nisem proizkusil, vendar kolikor sem slišal kar dobro deluje. Če kdo uporablja bi bil tudi jaz vesel kakšne informacije.

lp
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina


Ja mislil sem GBD. Se opravičujem za napako. No če to uporabljaš, pa bi te prosil, če lahko poveš malo več kako deluje. Ali potrebuješ kakšen program? V kakšnem času lahko kupiš delnice? Koliko te sistem stane na mesec? Pa mogoče še kakšna posebnost, če primerjaš z navadnim kupovanjem preko posrednikov.

lp
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ja, GBD to omogoča, z delnicami trguješ On-Line, v realnem času.
Za ostale podatke pa se boš moral obrnit na GBD, saj moraš izpolnit vlogo za odprtje on-line računa, seveda s stroški, za katere pa zdaj res ne vem, kolikšni so

Call ++(386) 4 2801000

Noker
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Še to: če imaš delnice že pri kakšni borzno posredniški hiši jih lahko preneseš k GBD ali Potezi in ti jih vključijo v online portfelj in tako lahko z njimi upravljaš preko online sistema.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:


Ja mislil sem GBD. Se opravičujem za napako. No če to uporabljaš, pa bi te prosil, če lahko poveš malo več kako deluje. Ali potrebuješ kakšen program? V kakšnem času lahko kupiš delnice? Koliko te sistem stane na mesec? Pa mogoče še kakšna posebnost, če primerjaš z navadnim kupovanjem preko posrednikov.

lp

Vse tako kot je že Patsy povedala. Do sistema dostopaš preko njihive spletne stani, delnice kupuješ direktno na borzi (seveda njihov brooker pregleda naročilo in če kaj nesmiselno izpolniš, npr. "tip cene" ali "pogoj", ko sistema še ne poznaš se to lahko zgodi, te brooker pokliče in naročilo popravita), provizije so nižje, pri osnovnem dostopu mesečnih stroškov ni.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No zelo pomemben podatek je, pa pri osnovnem dostopu mesečnih stroškov ni.
Ravno to je bil razlog pri Iliriki, ki me je odvrnil, saj več kot 100 eur na leto za nekaj 5 ali deset transakcij se mi je res zdelo neracionalno. Tako, da bom resno razmislil, da prestopim iz Ilirike v GBD. Pa še bližje mi je. če bi bilo kdaj treba tja skočit.
Hvala lepa

lp
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Zanima me ali je možno oz. ali obstaja kak program, kjer bi se dalo kupovati ali prodajati delnice na slovenski borzi? To si predstavljam tako da od doma oddam neko naročilo in kupim neke delnice ko pa se odločim stvari prodati pa naredim isto!
Ali za to obstaja kak program ali pa kako preko kakšne borzno posredniške hiše, zanima pa me za začetek izključno domača slovenska borza lahko pa kak link tudi do tujih (če sploh je kaj takega), čeprav si v tej informacijski družbi mislim da je to zelo mogoče!

od poteze je p4net..
pomoje najbolši..
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Program od GBD laufa na internetu https://www.spletna-poslovalnica.net/member/g4/ , za osnovno verzijo ne plačaš nič. Je pa ta čisto dovolj za trgovanje.

Stroški on line transakcij (provizije) so malenkost nižji kot klasično poslovanje. http://www.gbd.si/gbd_online.php

Meni je GBD cool. Drug ponudnik je pa Poteza Tradeport. http://www.poteza.si/

tradeport ni za slovenijo.. je pa za forex pa cfd pa delnice tujih večjih borz.. bonds.. futures...