Kuhinjski robot BOSCH MUM 5 ??

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Ja, glede tehnice tudi mojo malo "moti", da nima vgrajene... Ampak vseeno mislim, da je dober nakup..
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
ja tehtnica kar precej olajša delo, manj je packanja in kompliciranja z ločenim odmerjanjem količin. Glede na to da se gre za nakup v rangu 400eur naprej in da to kupujem za naslednjih 6-10 let, mi je to ključna stvar zaradi katere se bom verjetno obrnil drugam
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Evo, smo kupili ta stroj Eta Gratus Kalibro in zaenkrat izgleda ok.. Že takoj pa 2 pripombi od moje:

- Da se kabel ne navija v ohišje
- Da ne more stepst npr.: 2 beljakov, ker je premajhna količina..

Sedaj me zanima, če lahko lastniki drugih velikih kuhinjskih robotov (Bosch Optimum 9, Kitchen aid, itd...) stepete npr 2 beljaka v vaših robotih (teh bolj tavelikih)? pri tem našem pač metlice po vrhu spenijo 2 beljaka, vendar ga ne stepejo...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Eta ma 6,7 l posodo, ja.. Ampak dostikrat delaš kaj bolj malega in če že imamo taki aparat doma, bi ga rad izkoristil maksimalno.. Tudi za pripravo kakšnih majhnih stvari.. Ne pa da imamo tega robota na pultu, nah pa po večini iz elementa jemljemo ročni mikser.. ;)

SoulMan , lahko prosim napišeš, kateri model imaš?

Eta ima tudi manjšo 5l posodo za dokupit, ampak nikjer ne najdem nekih bolj podrobnih specifikacij.. Če bi mogoče bila tista posoda oblikovana tako, da bi uspela zmiksat tudi manjše stvari... Mogoče ve kdo??
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Se pravi oblika metlice in posode ne paše. Ali je pa odmik metlice od posode prevelik.

Artisan ima temu namenjen en vijak na nosilcu, kjer lahko nastaviš nagib roke in s tem odmik od posode. Je pa treba biti pazljiv in ne pozabiti, da recimo ravno ma metlico vpliva centrifugalna in je treba sprobat na ful gasu. Seveda ne sme praskati.

Mimogrede - s katero metlico in hitrostjo st
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Oakey in gr69 , pa vidva sta carja... :D Takoj ko sem videl vajin post, sem se spomnil, da sem včeraj videl v navodilih nek vijak na tem nastavku.. In sem mislil, da je to za čiščenje... :D:D Probam ob naslednji priliki in javim.. ;)