Kuba?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Pozdravljeni! Mene pa zanima Kuba, konc januarja morda začetek februarja. Prosim mogoče za nasvete kam iti na Kubi, kaj pogledati in kako in kje se lotiti iskanja dobrih/ugodnih ponudb? Se pravi avijon+hotel varianta? In koliko dni je primerno za Kubo? Namreč kaj dost več kot 7 dni si ne morem privoščit (hja je treba delat). Bo dovolj? Eventuelno 9 dni.... Hvala!

LP,
Matej
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
V tem primeru ti pride v poštev Vardero, z dnevnim izletom v Havano.
Varadero je kraj s hotelskimi resorti in dolgo plažo z belo mivko 150Km od Havane na severni strani Kube.

Druga opcija je Cayo Coco, ravno tako resorti, ampak je 500 km vzhodno od Varadera. So pa plaže lepše.

Če želiš videti Havano potem izberi Varadero. Pristaneš v Havani. Če bi izbral Cayo Coco potem pozabi Havano, za omenjeni kraj se pristane v Santa Clari.

Malo časa imaš na razpolago, zato kaj drugega kot hotelski resort ne pride v poštev. Za Kubo, če želiš kaj videti minium 3 tedne.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Okoli 1000€ se vrti že par let karta+hotel za Varadero, tako, da to je to.
Soncek je del TUI skupine, tako, da nimaš kaj falit. poglej še na odklop recimo.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Kupil boš (pre)drago karto za Kubo ter potem ležal en teden v Varaderu
bonk.gif
. Jest sem bil v Varaderu nekaj ur, potem pa pičil naprej, ker ni tam nič razen hotelov in mivke - boring. Vsaj do Vinalesa pa do Trinidada se zapelji, boš vsaj malo Kube videl.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Vinales je skoraj 400 km od Varadera, preveč za dnevni izlet, to je na kubanskih cestah 7-8 ur vožnje v eno smer.
Trinidad je malo boljša opcija - 250Km, ampak tudi bolj kot ne neprimerno za dnevni izlet.
Sicer pa imaš na relaciji Varadero - Trinidad vmes še Cinfuegos, z zanimivim delfinarijem
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Ma kašen enodnevni izlet. Pozabi na Varadero in pojdi po Kubi, 1 teden je že tako malo časa. Ležat na mivko pa pejt drugič last minute v Egipt ali Tunizijo ali kaj podobnega.
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Za en teden je bolje ležat na mivki, ter si ogledat npr Havano za en dan, vse drugo bo ena sama vožnja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Jaz sem bil 2010 v Varderu, hotel Barcelo Marin, hrana dobra, pijača allinclusive (res noomejeno)... hotel vredu.... plaža o.k.,
moteče je bilo ker na plaži skoz veter piha.... Šli na izlet v Havano, za vse ostalo je pa predaleč...

Ko se bom odločil it šeenkrat, obvezno na karibsko stran, pa v lastni režiji... za 7dni it, bi šel raje kam bližje...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Na Karibski strani ni take ponudbe kot v Varaderu v smislu dolgih plaž in hotelov. Mi je pa bilo bolj všeč na karibski strani, predvsem, ker ni tako turistično, ampak jaz sem šel backpack varianto.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
No ste mi kar malo ubili voljo do Kube
smile-1.gif
Ravno sem iz sprehoda po LJ pa gledam da so v tem terminu cene podobne za Dominikansko, Mauricius, Šrilanko, Zanzibar (malo drazji izmed nastetih)... mogoce od tega kaj bolj primernega glede na cas ki ga imam? Lp
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
1
36
39
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No ste mi kar malo ubili voljo do Kube
smile-1.gif
Ravno sem iz sprehoda po LJ pa gledam da so v tem terminu cene podobne za Dominikansko, Mauricius, Šrilanko, Zanzibar (malo drazji izmed nastetih)... mogoce od tega kaj bolj primernega glede na cas ki ga imam? Lp

Če si rad oz. še rad poslušaš Queen-e potem še en odgovor več zakaj Zanzibar.
smile-1.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Kuba je fantastična, ampak tako kot so rekli ostali, ne za v hotel. Mi smo bili 14dni v lastni režiji, prileteli v Havano, potovali proti jugu in nazaj. Nepozabno.