Kuba

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Čez 14 dni grem na Kubo in si delam okvirni plan kam it in kaj pogledat in bi bil vesel kakšnega konkretnega predloga (od koga, ki je že bil tam - VinS???). Vem da je vse na googlu, ampak predlogi iz prve roke so nekaj drugega. Zaenkrat imam rezervirano samo prve tri dni v Havani, za ostalih 18 dni ni še nič, planiran je "daljši" (5-7 dni) postanek nekje na obali. Hotelov bi se čimbolj ognil, čeprav mi en vodič trdi da obalo imajo večinoma čez hoteli in naj za tisti teden rezerviram hotel vnaprej ker je tam potem dražje. Jaz bi sicer raje tudi na obali spal v kakšni casi, apartmaju ali bungalovu.

Daljši pohodi ozitroma celodnevne peš ture načeloma odpadejo ker imam dva majhna otroka (1 in 3 leta).

Hvala za predloge.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Glede na to, da imaš dva majhna otroka bi ti odvsetoval transfer čez celoten otok - na vzhod.
Jaz bi rekel, da so v tvojem primeru primerni transferi tam do 500Km iz Havane.
Plaže na severni strani Kube so res samo hotelski resorti za tuje turiste - Varadero in Cayo Coco (najlepše plaže).
Cayo Coco je cca 500km iz Havane proti vzhodu

Moj predlog itinerarija:

Havana - 3dni, z ogledom ribiške vasice Cojimar, vzhodno od Havane, kraj kjer je živel Hemmingway, tu je nastal roman Starec in morje, ter kopanje na plaži playas del este (15min vožnje iz Havane), solidna mivkasta plaža.

Vinales - 3dni - kraška regija cca. 150 km zahodno od Havane, slikovito podeželje polno zelenja, kraške jame, plantaže tobaka

Povratek v Havano, 1dan.

Premik na južno, Karibsko stran Kube prek Trinidad

10km od trinidada imaš krasno Karibsko plažo Playa Ancon , z možnostjo snorklanja na koralnem grebenu oddaljenem cca 45 vožnje z barko (pozabil ime).
Cca 20km severno od Trinidada je tudi nacionalni park s slapovi, kjer se lahko tudi kopate

topes de collantes



Iz Trinidada, se potem lahko odpravite v - Cayo Coco , ampak kot rečeno, tu so hotelski kompleksi.

Zadnjih par dni pa spet Havana, da se malo prizemljite.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Hvala za tole, bom prečekiral.
zmaga.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Evo, smo že nazaj.

Naredili smo podobno turo kot si predlagal. Havana (3dni), Vinales (3 dni), Cienfuegos (5 dni), Trinidad (3 dni), Varadero (3 dni), Havana (2 dni). Spali in (večinoma) jedli smo v casah (tudi v Varaderu so case, tudi na polotoku), prevoz s taxiji, večinoma Ladami ali starimi ameriškimi podrtijami smrdečimi po bencinu, pa tudi s coco taxiji (po mestu ali na plažo). Edino od Havane do Vinalesa smo šli z avtobusom, pa smo ugotovili da je izguba časa. Z malima nikjer nobenega problema. Če pogledam nazaj sem vesel da nisem naredil dveh napak o katerih sem pred odhodom resno razmišljal. To bi bil najem avtomobila ali rezervacija hotela ali case vnaprej za fiksno določene datume. Ko pridem k sebi (zadnjih 48 ur sem spal 4 ure) pa mogoče še kakšna fotka ali opis stroškov, če koga zanima.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Kul. Potem so ti osnovne smernice prav prišle. Ko se spočiješ pa malo več napiši
wink-1.gif