Krivulje TČ

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.970
813
113
Ena butasta - kaj pa ce ima novi stevec drugacen odcitek? Prej si imel m3, sedaj mas pa kWh (al v karkol ze pretvarjajo toploto)?
Sem gledal zdej fotrov Geni racun za plin - razlika (m3), potem pa faktor 0.94 in kurilnost 11.5 da pridejo do kWh..
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
956
113
Evo, tudi pri nas v decembru konkreten poskok porabe plina. Imam sicer naročen redni servis, ki ga čakam. Dimnikar je bil in je vse OK. Mislim pa, da v začetku decembru ni bilo nekih sončnih pribitkov...

Guardy, s kerga konca si? Jaz iz KR.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.914
113
Po spominu smo mel lani do tegale časa kar precej sončnih dni. Če sonce sije v bajto se precej pozna.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
gardi je kaj novega?

Nič, jutri pride serviser. Imam na sumu, da ne dela kak notranji senzor. Sem malo spremljal peč in dela izredno čudno, ne preklaplja kot bi morala med sanitarno in ogrevanjem, ne upošteva zunanjega senzorja temperature... Tako da bomo videli jutri.

Ima pa sosed isto problem, identična peč, samo da pa njemu dela samo sanitarna voda, ogrevanje pa ne. Tudi to bo pogledal jutri serviser.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Bil danes ponovno pri meni, zamenjal še eno tipalo v bojlerju. Bomo videli sedaj. Če ne drugega dejansko voda ko se ohlaja gre do temperature, ki je nastavljena za ogrevanje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.905
3.026
113
Bil danes ponovno pri meni, zamenjal še eno tipalo v bojlerju. Bomo videli sedaj. Če ne drugega dejansko voda ko se ohlaja gre do temperature, ki je nastavljena za ogrevanje...

To je problem večine serviserjev, ker sam hodijo, nimajo pojma kaj je narobe in kar nekaj menjajo. Če bo bo. če ne bomo pa še kaj (kar dela normalno) zamenjali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Evo, danes zamenjaja elektronika. Testno bom imel to notri čez vikend, pa bomo vidli, kako bo. Zaenkrat dela tako kot mora, je pa res, da sedaj že vsak vžig grelca slišim in skačem, tako da... Popisal sem stanje števca, temperatura nastavljena, bomo vidli čez kak dan dva...

Pripenjam sliko elektronike. Če imamo koga, da bi se poigral, da vidi, če je res kaj pokvarjenega :D
 

Priponke

  • Screenshot at Jan 12 14-56-03.png
    Screenshot at Jan 12 14-56-03.png
    2,5 MB · Ogledi: 57