Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Predlagam, da se tu nadaljuje debata o kriptovalutah, ki se je zaæela v temi o Kraken-u.

Predvsem debata o trgovanju, blockchain tehnologiji, borzah, trgovalnih špekulacijah...ipd.).

Pa da vidimo, kakšno je crypto stanje pri alteraših.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
mogoče ne bi bilo slabo, da se naredi kar celoten podforum
wink-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
mogoče ne bi bilo slabo, da se naredi kar celoten podforum
wink-1.gif


Če se bo tema razvila in da bo dovolj zainteresiranih bodo že admini uredili zadevo
cool-1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
A je skrivnost kok maš vloženega, na oko.
Drugače pa pravijo, poleti kupuj decembra prodajej.

to je nek rek ki načeloma drži...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ko sem bil še zelen, sem kupoval LTC po 2$ in potem prodajal, ko je padalo in kupoval nazaj ko je rastlo
smile-1.gif
.... Isto za ETH...
Včasih se mi je zdelo da je cel svet proti meni. Ko sem prodal je isti moment začelo rast, ko sem kupil pa padat, kot da ravno mene čakajo da prodam ali kupim
smile-1.gif


Zdaj se igram samo s profitom.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:

Drugače pa pravijo, poleti kupuj decembra prodajej.

to je nek rek ki načeloma drži...


Načeloma drži...
Če bi BTC prodal decembra, bi ga prodal pri ceni 1.000$. Sedaj je cena.....
Enako velja za večino ostalih altcoinov.

Glede na trenutno dogajanje je večina pridobivala tudi tekom poletja.
Moje mnenje je kupi in hold-aj tiste coine v katere dejansko verjameš v njihovo tehnologijo na dolgi rok. Dnevno trade-anje pa za ostale altcoine glede na dnevno dogajanje.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
PS. jaz svetujem, da ne preveč okol razlagat kolko mate plusa etc. Hackerji ne počivajo
wink-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Btc je v 1 mescu šel 100% gor tako da se kriptovalute niso ozirale na letne čase... To velja bolj za delnice, ker so ljudje na dopustih in podjetja lenarijo oz. stagnirajo v poletnem obdobju.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Kaj pa, če bi kdo tule en mini vodič napisal o teh stvareh. Ne o tem, kaj bo šlo gor in kaj dol, ampak kje se registrirat za kaj, kakšni so postopki ipd ... Za nas, ki nas zanima, pa se ne bi na lastnih napakah od začetka vsega učili ...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja registriraš se pri eni večjih borz, kjer lahko pošlješ nakazilo iz svojega TRR ali debetne kartice, potem slediš navodilu borze kaj vse je potrebno za overit (osebna, račun za potrditev naslova) je vse logično
smile-1.gif
Potem pa če želiš kupiti kake manj popularne altcoine, ki niso na teh borzah se registriraš še na Bittrex, Poloniex, tam je večina altcoinov in to je to.

Potem pa sledi kovancu in razvoju in vlagaj po pameti...
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Sam sem se z ICO srečal lansko leto septembra, ko sem vložil v ICONOMI. Ko so vse zagnali in sem dobil žetone sem takrat preračunano plačal za enega 0,1187€. Danes je cena okoli 2,6€ za enega s potencialom za rast, ko začnejo z buybackom. Še vedno jih držim.

Na začetku meseca sem vložil tudi v ICNX oziroma BLX, ki je za moje pojme osnova kako naj bi nek portofilo vlagalca začetnika izgledal. Sicer mu pravim ''penzion paket'' pa vseeno. Absolutno bom dobil več kot če bi imel denar na banki.

Zdaj sem na lovu za par ICOji v katere verjamem. Vložiš in pozabiš. Ko stvar izide lahko vse izgubiš ali pa profitiraš, glede na hype ki trenutno poteka, pa večina zadrži vrednost do izida oziroma se ji vsaj malo poveča. Če ''zadaneš'' pa si hitro na 5-10 kratniku.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
mene pa zanima, zakaj določena valuta čez noč pridobi 100% recimo ali pa recimo določen čas stagnira in potem bum čez "noč". Recimo zadnjič BCH (Bitcoin Cash), za kar sem izvedel razlog, sedaj v parih dneh Ripple, kateri je prej dolgo stagniral in sedaj bum opet iz 0,13 na 0,24?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ker je vrednost vseh kriptovalut, sploh pa vseh ki niso na top 3 listi totalno špekulativna oz. odvisna od trenutnega navdiha vlagateljev. Izjema bi sicer bili kakšni ICOji ampak so itak premladi da bi bilokaj lahko določalo trend. Skratka nobena kriptovaluta nima realne vrednosti, vrednost je samo fiktivna. Vse kar je nad 0 je tako tehnično "balon".

Vrednosti rastejo zato ker se nekje zgodi nek sprožilec ki vodi v plaz .. pri manj poznanih valutah je ponavadi sporožilec umetno ustvarjen (pump & dump) kar pomeni da neko oz. skupina z večjim deležem na borzi sproži verigo nakupov, kar ostali "laiki" smatrajo kot začetek rasti in verigo nadaljujejo (kupujejo = vrednost valute se viša). Pri bolj znanih valutah oz. takih kjer je v obtoku več denarja je sicer tole težko doseč "umetno", se pa lahko zgodi vedno "metujev efekt" oz. pri pomembnejših kripotvalutah se tudi razne novice in objave poznajo na trgu ... in lahko sprožijo potem "plaz".

Ripple ima itak zgodovino "pump & dumpa" oz. je zaenkrat še umetno nadziran s strani lastnikov. Ti dajejo v obtok lahko nove coine in povzročajo inflacijo oz. dejansko zeankrat zgleda kot daskrbijo da je valuta stabilna. Zakaj se je zgodil zadnji dvig? Najbrž so lastniki na dopustu ali pa je nekdo pozabil "natisnit" nekaj novih ripplov!
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.318
113
Že pri delnicah, kjer naj bi bilo zadaj nekaj fizičnega noben ne ve. (lahko prepraæunaš, dobiček, donose itd itd).

Tole gre pa že na potenco.
stupid-1.gif


 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
wallet je denarnica v kateri hraniš kriptovaluto, načeloma ima vsaka valuta svojo, imaš pa jih nekaj ki omogočajo menjavo neposredno v sami denarnici ali hrambo več valut