Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Old skul z izkusnjami iz juge....inflacija...ko je enim vse prihranke požrlo, drugi so pa odplačevali kredite v vrednosti ene kave.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ta old skul je zdaj nekaj, zaradi cesar folk isce nekaj, kamor bi denar dal, kjer bi kopnel pocasneje kot na banki. In trenutno ima poceni kredite. Torej da, tisti ki imajo nekaj se, bi nekam dali. Tudi kripto, zakaj ne. Treba si je samo zapomniti, da se ne sme staviti vsega na enega konja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Napisala si.. Zakaj ne. Zakaj pa ja?

Meni še po vseh teh letih tega ni ratalo razumet. Kaj kripto "počne" takega, da bi bilo logično, da raste?

Sem skor ziher, da ce svetovne borze padejo še 20% je bitcoin pod 10k zlo hitro..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Pa, ko je padel s prejsnjega ath na 20k€ par let nazaj, si rekel, da nikdar vec ne bo tam. Da je konec z njim... Ipd itn, vsak ima svoje napovedi...

Zakaj ja? Da je povsod nekje nekaj v upanju, da bo bolje kot denar na banki, sploh v teh cajtih, na koncu. Mal v kripto, mal v etf, mal v sklade, kupila SE, malo v nepremicnine, nekaj seveda tudi na TRR. Iskreno povedano, zasluziti denar znam, vsaj to, obdrzati mi ga je pa veliko tezje. In je povsod malo, da pod črto, upam, pridem ven nad infalcijo, ko bo cas za penzijo. Visjih apetitov niti nimam in ce ne pogrnejo prav vse te stvari, potem zna biti, da bom sla enkrat celo v penzijo.

Ce je se kaka opcija, razen posameznih delnic, kar me ne zanima in zlata, ki me tudi ne, pa tudi prosim...na dan z besedo, bom hvaležna
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Kaj pravijo šlogarce za btc? :aplauz:+

Na dnevni karti se je svaljkal v kanalu iz katerega je zaj ušel ven, je pa ravno prišel na trend črto, kjer bomo videli kako ga bo motalo:
1658380300380.png

Kaj lahko tule pričakujemo? Trend črta ga bo porinila na dol - vsaj do retesta izhoda iz kanala..če se mu bo tu uspelo odbiti od zgornje vodoravne črte, se bo verjetno nekako presvaljkal čez trend črto in bo nadaljeval pot na gor. Če ga zabije zdajle enostavno na dol, nam sledi novo konkretnejše padanje.

Zdaj če se pogleda tedensko karto:
1658380528565.png

Tu imamo trend črto precej više in zna cena prilesti do te trend črte, hkrati s tem potestira horizontalno črto, pod katero je cena padla po zelo dolgem času (30 jurjev USD). In ta 'sweet point' je označen s puščico, kar bi na časovni lestvici pomenilo konec septembra.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Jaz tebe in ostalih risarjev črt res ne razumem. V čem je poanta? Ker na koncu si prišel na začetek. Povedal si, da lahko gre gor, ali pa tudi dol. Kar vsi vemo

Point je v tem da v določenih točkah lahko pričakuješ določeno dogajanje. Da ti je jasno zakaj se nekaj dogaja. Nekateri od risanja črt zelo dobro služijo.
In ker ne moremo predvideti kam bo dejansko šla cena, se da vsaj predvideti možna gibanja...a na koncu je to gor ali dol.
...............................................................

Dnevna karta: Kot pričakovano je trend črta porinila ceno na dol, tako da je zdaj ujeta (stiska jo) med dve trend črti. Kam jo iztisne se bomo pustili presenetiti.
1658726431717.png

Tedenska karta: Kaj dosti ne nakazuje (zgolj zadnja sveča - je dobila rejection od EMA8, kar pa kaj dosti ne pomeni - razen verjetno rpedvidevanje da bo sveča tega tedna rdeča), torej se iz tedenske karte ne da nič pametnega razbrati. Bi bila pa moja predvidevanja, da bo šla cena na retest 30 jurjev USD (bomo videli kaj bo v drugi polovici avgusta).
1658727214173.png
 

Priponke

  • 1658726976273.png
    1658726976273.png
    90,8 KB · Ogledi: 43

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Da ne zaspi tema ;)

Dnevna karta, USD:
1659073152916.png

Po pričakovanju je trend črta je ceno urkivila na dol, a se ni dala in je čez nekaj dni z naskokom prebila črto. Torej je tendenca cene v smeri retesta trend črte, ki je vidna na tedenski karti. Kdor trejda lahko zdaj gleda za long pozicijo do 30 jurjev.

Zadnje zgoščanje cene - kanal (obkroženo), se je dogajal zato, ker so prodajali BTC in nato zabili ceno na dol (ti 'ta veliki'), trenutno zgoščanje cene, pa je bilo kot kaže namenjeno nabavljanju BTC.jev in so zdaj pognali ceno na gor.

Ker smo dobili nov HH (Higher High in sočasno nov HL (higher low) - ali po domače - val na gor, se lahko potegne trend črto ob kateri se splača vstopit na gor (do nekje 30 jurjev, kjer čaka tedenska trend črta oz. kjer je bilo zadnje zgoščanje (zaustavitev cene).

Od bliže:
1659073923547.png

Zgornja trend črta ni preveč merodajna, ker je vzet vrh iz kanala (je bolj smernica). V kolikor ne bo res volumna in sile na gor, je za pričakovat retest preboja. Katerega? Preboj je preko trend črte (na dol), preboj je iz kanala, ter seveda zdaj imamo novo trend črto na gor kot podporo. Torej se lahko sklepa da bo v označenem delu cena prišla stestirat preboj (saj bi napisal..če bo retest uspešen bo šla cena nato gor, če ne bo uspešen pa dol..a to že vemo :aplauz:).

Recimo v tem smislu..ko je ravno prikladno: dogajanje v živo na EUR/USD paru:
Trend črta na dol, preboj, nato retest in ob trend črti nadaljevanje na gor (kolikor je pač sape).
1659074365120.png
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.920
113
Katero aplikacijo na telefonu uporabljate za spremljanje portfelja.

Do sedaj sem imel Blockfolio in posledično FTX.
Samo FTX je zgleda po posodobitvi trgovalna platforma, ne morem samo vpisati kovancev in količine, da bi spremljal vrednosti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Katero aplikacijo na telefonu uporabljate za spremljanje portfelja.

Do sedaj sem imel Blockfolio in posledično FTX.
Samo FTX je zgleda po posodobitvi trgovalna platforma, ne morem samo vpisati kovancev in količine, da bi spremljal vrednosti.


Če te zanima vrednost in gibanje cene (in ne suma tvojih kovancev) si naloži aplikacijo od TradingView, narediš novo listo v kateri spremljaš tebi uporabne valute.
1659332529680.png
1659332593994.png
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.920
113
Rabim tako aplikacijo da vpišem količine mojih kovancev in da lahko spremljam portfelj, tako kot je bil ftx do sedaj
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.815
201
63
Slovenija
Kaj pa kak app, kjer bi preko API-ja dostopal do stanj na borzah, da se ni potrebno ročno ukvarjati z ažuriranjem?