kreta

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Tudi na Kosu peš ne vidiš kaj dosti.
To je res, ampak na Kosu si povečini v pol ure kjer hočeš, na Kreti pa imaš v vsako smer najmanj po uro do dve vožnje.
Plus tega je na Kosu vse lepo označeno, na Kreti pa totaln kaos.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Ok, da ne odpiram nove teme. Jst bi šla okrog 20 septembra na Kos. Pa me zanima kater hotel priporočate in kje...al vsaj kraj. Nisem bila še nikol in nimam blage.

Pa še to. Skrbijo me temperature. Bo takrat že bl bed?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Jaz bi se Lambija in severnega dela izognil, ker precej piha, mivkasta plaza in posledicno ni neke romantike za v vodo. Kos ali pa potem zahodno oz. JZ stran ampak potem ze potrebujes prevozno sredstvo. Tako da okolica Kosa bi jaz rekel. Pa v Kosu obvezno na najboljse crepese z nutelo in jagodami. Poisci v centru slascicarno na klancku poleg je trgovina z dezniki in visje se mi zdi prodajalna pijac. Tudi cheese cake ni svoh.

Vreme bo skoraj 100% lepo, edino vrocine verjetno ne bo vec, racunaj tam okol 25 stopinj.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hmm ne vem glede T. Jaz sem bil prvih 14 dni septembra na Sardiniji in je bilo se krepko cez 30°C....in to od 9 ure naprej. Osebno ne vem kako je na grskih otokih, sam glede na to da so se juzneje kot Sardinija...

LP
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Toplo ti priporočam hotel Akti beach club v Kardameni. Dobra lokacija, 4*, plaža tik ob hotelu, raznovrstna in okusna hrana, skratka ni da ni, meni daleč najboljši hotel z odlično lokacijo. Zvečer se lahko sprehodiš do Kardamene kar ob obali.

lp
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Se strinjam!
Tako, pa smo preživeli Kreto!
Over all: še kar OK, čeprav mi je, če primerjam Kos in Kreto, prvi neprimerno boljša izbira. Kreta je enostavno prevelika, da bi lahko jahal iz enega konca do drugega v recimo par urah, bolj mirna, kar se nočnega življenja tiče in skoraj prazna, kar se turistov tiče.
O kakšnih nemirih ali pomanjkanju česarkoli ni ne duha ne sluha. Je pa benz okoli 1,60 EUR in ob letu osorej bo tudi pri nas toliko, če ne še več.
Če koga kaj zanima, lahko kar vpraša, dokler smo še friški!

lp

Kaj si si torej ogledal v naravi mislim, da vidim kaj te muči:) ?
Chania je natrpana zvečer od turistov. Za diskače mi ni glih mar, tako, da ne vem. So pa imeli luksuzne klube v našem kraju Agia Marina, recmo Vila Mercedes club, baje da se ob vikendih tare ljudi
smile-1.gif
)) izgledal je pa fajn. Imeli so zraven tudi neke plaža partye , kjer so plesali razne grške sirtakije...so se izgleda turisti vsega naučili:) Meni je bilo všeč, sam avtobusi bi v Grčiji lahk vozili tja do treh ponoč, pa nebi imela nič proti.
Je pa ta konc Krete zanimiv vglavnem skandinavcem-vsak ta drug turist:))
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Mene ne muči čisto nič, no mogoče samo ta malenkost, da je dopust mimo in bo kmalu zima....
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik felicita pravi:
Ja, odkar je konc avgusta....je zima:( Še dobr da grem konc mesca mal na jug.
Si bil na Elafonisi beach?

ja, blo je pa miliarde ljudi in pihal je k pr norcih...Balos je blo že bolš, sploh 1. dan ko ni nič pihalo je blo super.
cool-1.gif

Villa Mercedes je za vikend ful zakon...le pijača je mal draga...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
O bil, bil, to je bil eden izmed glavnih razlogov iti na Kreto. Prišel, malo zaplaval in hitro odšel, malo zaradi pozne ure, malo zaradi večerje in dolge vožnje v hotel na skoraj drugem koncu Krete. Izpustil pa sem malce bližjo plažo Vai, škoda...
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
O bil, bil, to je bil eden izmed glavnih razlogov iti na Kreto. Prišel, malo zaplaval in hitro odšel, malo zaradi pozne ure, malo zaradi večerje in dolge vožnje v hotel na skoraj drugem koncu Krete. Izpustil pa sem malce bližjo plažo Vai, škoda...

Elafonisi ni glih čisto navadna plaža, ker je v resnici naravni park. Žal veliko ljudi, ampak saj je bilo tudi področje izredno veliko, pa se niti ne opazi, če greš mal dlje. Je pa treba bit tam ob poldnevu, ker je seveda najlepše, pa čas te ne sme preganjat.
Želve so delno pregnane od tam, ščitijo še vedno gnezda, pa neke rože, ki tam samo pozimi rastejo.