kreta

nekajvmes

Zelenc'
28. jun 2010
2
0
1
letos imava prvič namen dopustovati na kreti...skratka sva mlad par ki rad uziva v nočnem zivljenju, vendar se nebi rada znasla med samimi nabitimi mulci, predvsem isceva kak hotelcek ki ima v neposredni blizini normalne plaže za kopanje(ne le hotelsko meter krat meter mimo katere vozi cesta, a je hotel se vedno dosti blizu središč kjer se dogaja pozno v jutro saj sva nočna ptiča in naju je predvsem strah da bi prispela na območje kjer se vecina zadev zapira ob polnoči itd...ne iščeva sanskih grških plaž saj veva da se bo zato potrebno malo zapeljati in tudi ne 300 diskotek na enem kilometru...skratka nekaj vmes, prva destinacija je otok kreta a sva odprta tudi za kako drugo destinacijo...potujeva cez 3 tedne tako da hvala za info

p.s. za 14 dni imava namen plačati najvec 2500 za oba skupaj s karto...najmanj polpenzion se enkrat HVAlA
 

nekajvmes

Zelenc'
28. jun 2010
2
0
1
hvala, samo po pregledovanju forumov iz leta 2007 itd. sem postal se bolj zbegan, zato sem tudi postavil vprasanje da bi dobil zive odgovore...mogoce tudi na podvprasanje;), pa tudi informacije družin in absolventov mi niso ravno uporabne....no ampak nekaj uporabnega se pa res najde...thnx
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik nekajvmes pravi:
hvala, samo po pregledovanju forumov iz leta 2007 itd. sem postal se bolj zbegan, zato sem tudi postavil vprasanje da bi dobil zive odgovore...mogoce tudi na podvprasanje;), pa tudi informacije družin in absolventov mi niso ravno uporabne....no ampak nekaj uporabnega se pa res najde...thnx

na Kreto letiš lahko na 2 letališči. Heraklion ali Chanio. Heraklion je bolj vzhodno na severni strani otoka in agencije ki imajo prevoz na to letališče tržijo za bivanje bolj to regijo. Ta regija je bolj živa, nočno življenje ipd, tisti ki letijo na Chanio (zadodni severni del), tam je baje bolj umirjeno, ker se je ta regija kasneje razvijala, je tudi vse bolj manjše. Tko, da če sta bolj za žur vama priporočam da gresta na Heraklion in vama bo kjerkoli dobro, ker bo vse na kupu, itak je dol renta car še bolj poceni kot na drugih otokih....
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik nekajvmes pravi:
hvala, samo po pregledovanju forumov iz leta 2007 itd. sem postal se bolj zbegan, zato sem tudi postavil vprasanje da bi dobil zive odgovore...mogoce tudi na podvprasanje;), pa tudi informacije družin in absolventov mi niso ravno uporabne....no ampak nekaj uporabnega se pa res najde...thnx

tole sem doslej uspel zbrati skupaj:
wink-1.gif


Krete must see:
● A must see is the Palace of Knosis...one of the most important archaeological finds in modern times..the mythical home fo the Minotaur and the Labyrinth. The Minoan Palace of Knossos and the Archaeological museum in Heraklion, this is an absolute must when in Crete, you can book tours from most areas in Crete including both the palace and the museum.
Knossos Palace and Museum
● The Samaria Gorge is Europe's longest gorge and it is beautiful! The Gorge starts in Omalos, a mountain village off Chania. There is a long way and a lazy way to walk the gorge. Tours can be booked from most all locations in Crete.
●Shopping in Herakion (or Iraklion).
●And yes, like the other poster said..Xania (or Chania). The harbour is beautiful and the food and shopping (and people watching) are great.
● The Volcanic island of Santorini, not really in Crete, but you can take a daytrip to this fabulous Island from Rethymnon and Heraklion in Crete. Santorini day trip
●Beaches and ruins of Falasarna, far north west tip of Crete off Kissamos, these wast sandy beaches and beautiful ruins of the ancient town and harbour of Falasarna are worth a visit, quiet and calm, but no hotels, shopping and bars. But you need a car! Falasarna Beach
●Beaches of the south coast, Plakias, Frangokastello and Magkrigialos. The south coast of Crete offers beautiful beaches and coves.
●The island of Elafonissi, far south west tip of Crete, fantastic beaches with coral pink sand and Crystal clear waters. No hotels, shops or bars, just nature, sun, sea, sand and a few simple tavernas.
●Spinalonga Island and Elounda
The unoccupied island of Spinalonga is one of the main tourist attractions in Crete. In addition to the abandoned leper colony and the fortress, Spinalonga is known for its small pebble beaches and lies just outside Elounda North East Crete
● Ancient Elefterna, if you like walking and getting into the feeling of the past with out all the other tourist around you, you should visit ancient Elefterna about 3000 years old, here you will find remains from the Dorian and later Roman times scattered all over the area, Rethymnon area.

●The tiny village of Loutro perched on a mountainside in a small bay on the south coast you find Loutro. You can only reach the village by boat or hiking over the mountains if you are a keen hiker! A village with out cars or motor bikes, but with a lot of charm, You take a ferry from Sfakia or Paleo Hora on the South Coast.
● Monastery of Arkadi, visit this historic monastery where a famous holocaust during the Turkish occupation is celebrated every year in November. The Monastery is in the Rethymnon area
● Sasteria, Observatory, Astronomy and Art workshop, combine your holiday with nature, science and art. Find all the information you need and dates of events on this link: Sasteria, Observatory
●Vai Beach
A real taste of Paradise. This is THE place to eat your Bounty chocolate bar…
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Na fešto se na Kreti najbolj splača v mesti Hersonisos in Malia. To sta najbolj žurerski mesti na otoku. Nahajata se vzhodno od glavnega mesta Heraklion cca. 30 km. Hotelčkov imata malo morje, last minute variant je sedaj veliko. Plaže so peščene, mivkaste dolge po par km. Malo valovito vendar odlično morje. Rentacarov je ogromno, cene so normalne. Ne najemat skuterjev, ker je otok prevelik, lepot pa preveč.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Da si malo sposodim temo:
je kdo, ki je bil na Kreti /v Grčiji v zadnjem času?
Zanima me oskrba z bencinom na pumpah. Ker letim čez dober teden na Kreto in imam v planu najem avta in ogled otoka po dolgem in počez bo vsaka informacija več kot dobrodošla. Je benz na pumpah ali ni? ali se jim dogaja samo na celini in v Atenah?
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Da si malo sposodim temo:
je kdo, ki je bil na Kreti /v Grčiji v zadnjem času?
Zanima me oskrba z bencinom na pumpah. Ker letim čez dober teden na Kreto in imam v planu najem avta in ogled otoka po dolgem in počez bo vsaka informacija več kot dobrodošla. Je benz na pumpah ali ni? ali se jim dogaja samo na celini in v Atenah?

tudi js grem na Kreto, naj kdo napiše ki jo ravnokar prišel od tam, če je kaj posebnega...skratka predvidevam da je vse ok.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
Prišel nekaj dni nazaj.
Turistov je (menda) manj kot prejšnja leta
na plaži kjer sem bil je 2x ležanik in 1x marela 6 € za cel dan
pivo v fancy bifejih zvečer je 5-6 €
v trgovini pločevinka njihovega 1,40 €, uvoženega pa od 1,50 € dalje
težav ni nikjer nič
bencina toliko kolikor plačaš - ni problema nikjer, avto sem rental fiat grande punto s klimo = 47 €
imam pa občutek da so cene hrane malce dražje kot so bile prejšnja leta - se jim kar vidi
na santorini nismo šli, ker so bankirji en dan prej zaplenili prevozniku ladjo
10.gif

ogled starih kamnov je od 8 € dalje
ogled akvarija na kreti 8 € (je kar luštna zadeva za 2 uri biti v klimatskih prostorih) in poslušat muziko, pa gledat ribe in morskega psa
v Matali je pa vse skupaj (hrana npr) cenejša kakor v mestu - je pa še vedno luštkano - parka prostorov za avto dovolj cena pa 3 € za cel dan - tam pil odlično grško kavo (turška
evil.gif

na celini je pa vse skupaj še ceneje - mislim na celini na kreti, če greš z avtom kruzat - so domačini zelo prijazni -

Tukaj ne stavkajo, nikjer ni bilo ničesar podobnega zaslediti.

Aja s sabo sem imel kar Garmina in zadnjo karto Evrope.
Sicer čudo tehnologije ni znalo iskati po krajih na kreti (razen Irakliona), sem pa kar na karti s kuzorjem pokazal kam hočem in stisnil - Pojdi tja, pa smo šli - brez težav po velikem delu otoka..

če te kaj zanima in če ti bom znal odgovoriti kar napiši..
nekaj fotk imam pa tudi v albumu..

ps. če bo kdo šel v Matalo, naj mi naredi uslugo - sem izgubil pokrovček od fotoaparata - sicer sem ga tukaj že kupil 3 €,
ampak sem na starega čustveno navezan
evil.gif

Pokrovček se pa nahaja v jami - čisto levo zgoraj - druga
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ti samo napiši kaj je to Matala, pa kaj je še vredno ogleda, pa ti jaz prnesem ta pokrovček, če ga niso Gverilci že snedli...
grims-1.gif
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
Matala je eno majčkena turistična vas - zelo simpatična, v luknjah so tam včaih živeli Hipoki (upam, da sem prav napisal), potem so pa v
70-tih letih te luknje zasedli hipiji (saj veš - pece&love&smoke), je kar zanimivo pogledat te jame, še kopalnico so si uredili - skratka luštkan
izlet v luštkano naselje - kar ni trgovina = gostilna = rent'a car = oddajanje sob.
Nekaj slik si lahko (jutri) pogledaš na Kreta
niso pa vse slike še gor - še bodo, ker mi ene kartice škatla noče prebrat
10.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Aha, to je na južni strani otoka!

Kje si bil nastanjen? Si bil na Vai plaži - vzhod in Elafonisi - zahod? Knosos, itd? Kje so hude žurke zvečer in ponoči? Hersonis in Malia baje! Drži?
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
Bil sem v Guves turističnem naselju to je od Heraklion proti Malii cca. 17 km. (proti vzhodu)
Ja žurke so pa tam, kot si napisal, sicer so pa že tudi zgoraj napisali kje se kaj dogaja..
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
O, super. Tudi mi smo v Gouvesu!
Je tam kakšen ugoden, ki renta avte?
 
Nazadnje urejeno:

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
ooo - saj je kar lep konec ..

Na Kreti imaš takole:
- kar ni trgovina je gostilna ali rent'a car

rentaš pa lahko povsod - že v sami restavraciji imaš rent, pa ko greš na plažo tudi.. skratka čisto povsod, pa poleg bifejčka ko se odpre
ob 20:00 uri - do 01:00 ure - imaš tudi rent - pa v kitajski četrti tudi (15 minut hoda), mah to je povsod..
Jaz sem ga enkrat vzel preko agencije (Palma) - Fiat, pa 4x kar preko lokalcev, pa nobenih problemov, ti samo poglej da imaš
vsa zavarovanja (stekla) in sopotnike - torej da ne odgovarjaš za nič - razen alkohola - kot pri nas pač..

cene so pa različne - od 30 € dalje - pač
aja pa potem imajo še dodatke:
- če vzemaš za 2 dni - imaš potem še en dan gratis - samo zavarovanje plačaš (19€) če vameš 5 dni imaš 3 dni gratis pa tako naprej..
Malce si oglej cene - pa se samo odloči - pa vzemi pa je..
S policaji nisem imel nobenih težav, eni so pa razlagali kako so kazni plačali - samo po mojem so ali prehitro vozili, ali
so pa bili pijani - nekaj je moglo biti..
Drugače pa ko se navadiš guvesa - da je treba iti jest gor, pa soba je dol itd.. je
kar prijetno.. do plaže sem imel 3 minute - do restavracije pa tudi 3 minute -

Imaš pa ko prideš do plaže ene bifejčke na levi strani - v enem imajo konec tedna muziko v živo - pridejo eni čudaki
pet pa špilat - jazz in blues - zelo dobro poje ena bejba - madonca ima fajn glas, še posebej če vam po odpela npr. kakšen blues konmad - za dol past..
drugače pa za v mesto sva pa šla ponavadi kar lepo na avtobus (10 minutk) peš do avtobusne, pa potem v iraklion z avtobusom - za dva je 4,50 € na avtobusni postaji pa že čakajo avtobusi do zeusovih kamnov, ampak je tako da če bosta šla gor, si prej malce
preberita o teh kamnih in o vsem, da ne bo potem dolgčas, sicer imaš pa potem tam tudi vodiče, kaetre najameš če ežliš seveda, ali pa pojdita z agencijo tja - samo plačaš
smile-1.gif

za nazaj imaš tudi trole do avtobusne postaje - potem pa še greš malce do palače (v mojem albumu jo lahko vidiš)
pa bejbo pelji v ulico z spominki - (šoping), to je od postaje v iraklionu cca. 10 minutk hoda

Če pa gresta v akvarij - lehko gresta na avtobus pa prva postaja dol - itaq se sprevodnik dere Akvarium (2 € za oa), samo potem imaš skoraj 1 km peš do akvariuma - taxi nazaj stane 8 € - kar privoščita si ga za nazaj.
Vlakec ki vozi tam okoli - meni osebno se je zdelo škoda denarja, ampak ker seveda moje besede ne veljajo sem se moral peljati
smile-1.gif


Če te še kaj zanima - kar vprašaj
smile-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
no, pa sem na Kreti, v Chanii. Tu je vse ok, tako da vabljeni. Danes sem prvi dan, tko da razen, da je vroče, da je morje toplo in kristalno kot vedno na grških otokih, da sem jedu večerjo dobro kot že dolgo ne, nič še nimam tazga za povedat...
cheer.gif
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
no, pa sem na Kreti, v Chanii. Tu je vse ok, tako da vabljeni. Danes sem prvi dan, tko da razen, da je vroče, da je morje toplo in kristalno kot vedno na grških otokih, da sem jedu večerjo dobro kot že dolgo ne, nič še nimam tazga za povedat...
cheer.gif

Si izbral ta lepši del otoka.
zmaga.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Se strinjam!
Tako, pa smo preživeli Kreto!
Over all: še kar OK, čeprav mi je, če primerjam Kos in Kreto, prvi neprimerno boljša izbira. Kreta je enostavno prevelika, da bi lahko jahal iz enega konca do drugega v recimo par urah, bolj mirna, kar se nočnega življenja tiče in skoraj prazna, kar se turistov tiče.
O kakšnih nemirih ali pomanjkanju česarkoli ni ne duha ne sluha. Je pa benz okoli 1,60 EUR in ob letu osorej bo tudi pri nas toliko, če ne še več.
Če koga kaj zanima, lahko kar vpraša, dokler smo še friški!

lp
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Evo, popolnoma enako tudi meni. Kos se mi je zdel neprimerno lepši, vse na dosegu roke.
Na Kreti sem se pa samo vozakal z enega konca na drugega, da sem vsaj nekaj malega zanimivosti videl.
crazy1.gif