Kovček s kolesi za rolerje

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sem že večkrat iskal, pa nič pametnega. Ta plastika se vse prerada nalomi ob najbolj nepravih trenutkih. Na internetu sem videl že par modelov, ki uporabljajo navadna 80mm kolesa za rolerje. Je kdo že videl kaj podobnega pri nas?
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Skoraj vsi novi samsonite kovčki imajo kolice kot rolerji. Tud meni so se polomle na no name kufrih, potem sem se pa raskuro in dal malo več cekinov in nabavo kvaliteto, zdaj ko pa mam cel komplet samsonite kufrov pa kupujem ruzak, cudovito.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Kje si kupil to?

Sem bil v treh trgovinah v LJ in nikjer (še) nimajo (trdih) Samsonite-ov z roler bicikli.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Malo off... Zakaj pa hočeš trdi kufer? Kakor je meni znano se trdi "lahko" polomijo na tistih trakovih (ker ravnanje ni ravno najnežnejše), pa še (ok, vsaj včasih) so bili znani po samodejnem odpiranju na traku...

Lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zato ker je bolj "odporen". Vsaj laično tako razmišljam. Dež, pesek, blato... Poleg tega nima zadrg (spet vodotesnost).

Skratka, mel bi kovček, ki ga mirno daš na vrh avtobusa in ti je popolnoma vseeno za eno orenk nevihto in ki ga lahko vlečeš po makedamu brez da bi cvikal za bicikle.

Vem, da je nahrbtnik načeloma boljša varianta, ampak ni tako praktičen...
smile-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Samsonite ima tudi eno serijo mehkih kufrov, za katere zagotavlja vodotesnost. Vsaj tako so meni rekli in moram reči da do sedaj so ble cunje suhe..
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, jaz imam takega. Firma je Antler, kupljen v samsonite store v Ljubljani. Torej s takimi kolesi ti iščeš kufer? (super letijo ležaji btw
grin1.gif
)

Lp
570762-IMAGE_052.jpg
 

Priponke

  • 570762-IMAGE_052.jpg
    570762-IMAGE_052.jpg
    117 KB · Ogledi: 363

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Točno to! Konkretni ležaji in gumijasti bicikli
smile-1.gif
.


Čeprav še raje bi mel, da so kolesa dostopna in da jih lahko brez problema sam zamenjaš. Tale kovček recimo, bi bil idealen:

Samsonite-DuraLite.jpg



Ampak teh Samsonite-ov nisem prav nikjer pri nas še videl.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm... no, ravno sem pogledal kak je to narejeno pri mojem... in mislim da se ne bi dalo menjat koleščkov. Os je sicer dostopna od znotraj, samo kakor se mi zdi in matica ampak je skup dano z dolgim netom. Verjetno bi se sicer dalo dat navaden šrauf za rolerje notri.

Sem pa nalašč iskal tak kufer. Šlo se mi je namreč, da bi imela kolesa obojsetransko vpetje. Ker enega (ok, ne samsonite ampak naka žnj firma) s takim vpetjem kot ta na sliki, pa ko kufer res naložiš, začnejo strižt na ven in drsa kufer po dnu. Ne vem, kako močno je to izvedeno pri samsonite, ampak se mi zdi bolj robustno, če je z obeh strani.

Sicer pa niso to navadna (mehka silikonska) kolesca, ampak dokaj trda, čeprav ko ga voziš imaš še vedno občutek da niso tista "tipčna" plastična kolesca. In pomoje bom kufer prej zgonil, ko bom pa rabil kolesa menjat. Ker če bi jih zdajle obrisal, mislim da bi bila ko nova, pa so se peljala že nekaj. Tako da v to smer sploh nisem razmišljal
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

No fino...


Zdej pa moram samo še pogruntat, kako dobit tale kufer v Sloveniji, ali pa ga naročiti iz tujine. Amazon noče pripeljat zadeve...
frown-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Bil še v parih Toko-vih štacunah in nič pametnega. Tega modela sploh še nimajo...


Preko interneta itak vprašanje, če bi sploh dostavili v Slovenijo...

Katere trgovine sploh še imajo kovčke? Modiana vem da je imela nekaj... Še kdo?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne vem če je še, niti kako se reče, samo na miklošičevi v ljubljani je prou štacuna s kovčki (samsonite). Ena je še v cityparku, pa ena na oni ulici ki je vzporedna s čopovo (pa se ne spomnem kako se ji reče
tongue-1.gif
)... Tu si že pogledal kaj?

@edit: ravno gledam mimovrste pa jih imajo tut nekaj...

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V vseh, razen v City Parku, sem že bil
smile-1.gif
. Nisem pa niti pomislil na Mimovrste... čeprav imajo pretty much same stuff. Očitno je en uvoznik, ki je precej škrt kar se tiče različnih modelov.

Hvala za trud!

Kje si pa ti nabavil svojega?