Konvertiranje glasbe Losless

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113

ampak to je pač problem playerja, ne pa formata
na cdju je pač zapisano kar je, kako to player interpretira je pač čist tretja stvar

lahko zripan cd poslušaš tud na računalniku, pa velik sreče z realtek kartico in logitech zvočniki :cool:

ampak v fajlu bojo pa še zmer iste nule pa enke
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Ravno zato se muzika s cd upsampla in zapece na dvd-A, dvd-v ali bluray, ki nimajo frekvencnih omejitev. Je pa res, da to dandanes ni vec potrebno ker so DACi postali zastonj.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
hm... no prav

ampak, če si taprav avdiofil, s tem nisi nič naredil, ker je to še vedno CD... sej veš dobrih 20 kilohercov in samo dva bajta na sempl, se pravi, nič v primerjavi s čist navadno vinilko

če pa nisi, je pa nepotrebno kompliciranje :cool:
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Se strinjam, povprecnemu poslusalcu to ne bo nic pomenilo. Je pač vprašanje bilo kak format naj izbere, in svetoval sem mu najvišjega. Sam sem cdje pometal v koš že ene 5 let nazaj, pred tem sem pa tistih par dobrih upsamplal in shranil na diske in pa na DVD-A. Danes pa je itak DSD ono pravo. Kako se pa to sliši! In to za 100€ (raspberry pi plus ustrezen dac).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Se strinjam, povprecnemu poslusalcu to ne bo nic pomenilo. Je pač vprašanje bilo kak format naj izbere, in svetoval sem mu najvišjega. Sam sem cdje pometal v koš že ene 5 let nazaj, pred tem sem pa tistih par dobrih upsamplal in shranil na diske in pa na DVD-A. Danes pa je itak DSD ono pravo. Kako se pa to sliši! In to za 100€ (raspberry pi plus ustrezen dac).

Ti se kar tolaži, da ima upsampling kak efekt...

placebo.press
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace in Romzi

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
No če že gemo v neke avdiofilske vode, potem rabiš sistem za nekaj tisoč ali nekaj 10 k eur. Prej se nimamo o avdiofilskih zadevah sploh kej pogovarjat. Za vse ostalo je AAC ali ALAC od apple music za vrh kape, pa CD quality na deezzer v vrh glave. Tudi na dobrih Sony 1000 slušalkah ne rabiš več.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
No če že gemo v neke avdiofilske vode, potem rabiš sistem za nekaj tisoč ali nekaj 10 k eur. Prej se nimamo o avdiofilskih zadevah sploh kej pogovarjat. Za vse ostalo je AAC ali ALAC od apple music za vrh kape, pa CD quality na deezzer v vrh glave. Tudi na dobrih Sony 1000 slušalkah ne rabiš več.

ti nimaš čist taprave predstave o cenah audiofilskih zadev...

recimo, samo en skromen dratek:


za 260€
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Iz za kaj ne bi imel. Sej sem zgoraj napisal. Lahk pa tudi drugače napišem. Sky is the limit. Za vse ostale je AAC dost
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
pa če rabiš zvočnike, tole je neko srednje sranje, taprav avdiofil bo z očmi zavijal... ampak, za silo je...

cena? sitnica, tm nekje okrog novega kliota


content_image_idea01_2048x2048.jpg
:cool:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Drugače pa poznam možaka, ki ima za dobrih 50k EUR feršterkerije doma. Res je, dobro se sliši, ampak vsak si tega ne more privoščit. In takih , ki bi to znali z svojimi ušesi slišat je na alterju peščica ali manj, tak da brez veze sploh debatirat oz. tema za sisteme 50k+ eur je kle gor brez veze. Kateri rabi, je pa nebroj audiofilskih forumov, kjer bo dobil bolj relevantne podatke.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Poznam kar nekaj avdiofilov, od teh pa niti enega ki bi v življenju na ponku sestavil kak feršterker. In da bi vsaj približno vedel kaj vsebuje in kako deluje.
Ker potem zelo hitro pridemo na lampe in kaj to pomeni in zakaj in ...
Tako da se raje v te debate ne spuščam.
Oz. če želiš res vrhunsko doživetje glasbe, jo greš poslušat živo. Potem tudi ugotoviš, da je materiala v živo bolj malo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
To v živo je bol tako, tako. Maš čas, je artist v bližini, itd. Se pa strinjam, če se da, potem je najboljša izkušnja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dajva raje tako: če bi imel 50k€ samo za namen zadovoljitve ušes, bi našel tudi čas (=denar) da bi lahko poslušal 100% živo muziko.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Poznam kar nekaj avdiofilov, od teh pa niti enega ki bi v življenju na ponku sestavil kak feršterker. In da bi vsaj približno vedel kaj vsebuje in kako deluje.
Ker potem zelo hitro pridemo na lampe in kaj to pomeni in zakaj in ...
Tako da se raje v te debate ne spuščam.
Oz. če želiš res vrhunsko doživetje glasbe, jo greš poslušat živo. Potem tudi ugotoviš, da je materiala v živo bolj malo.
Na ponku ne, sestavljam jih za mizo. Je pa res, da 99posto avdiofilov nima pojma o tehniki in si niti pokrova z ojacevalca ne upajo sneti. Vidim da vam cenovni rangi niso ravno znani, hudi zvocniki so po 100.000usd in preko. Tam kjer denar ni ovira so pogosti sistemi ranga ½ mio. Meni je sicer to noro, dandanasnji lahko sestavis ultimativni sistem sigurno za ceno klijota, rabljeno pa za kakih 5 jurjev. Višje po cenovnem rangu ni nekih opaznih sprememb, ali pa je roba zvocno celo slabsa. Jaz sem iz diy zgodbe, tako da so tu zneski deugacni, je pa res da za manj kot jurja za ojacevalec ze z materialom ne prideš skozi, zvocniki pa so itak zgodba zase.