Komunalni prispevek

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
185
72
28
Pri dedovanju sem dobil tudi manjzahteven objekt ki je evidentiran ni pa legaleziran. Odlocil sem se da stvar uredim. Z papirologijo sem prišel že do kumonalnega prispevka.
Ker v objektu ni nobene komunalne infrastrukture so mi zaračunali samo uporabe ceste.. Do sedaj sem mislil da je cesta moja, ampak sem ugotovil da je cesta občinska, za katero pa občina ne skrbi, razen pluženja.
Zanima me če se moj vložek v občinsko cesto lahko upošteva oz odbije od izračunanega komunalnega prispevka.
Lp
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Izkušnja pri drugih je takšna da se bodo sosedje vozli po tej cesti ker je naenkrat ratala javna.
 

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
185
72
28
Ne niso. Sem se zgleda zaj..l ko sem jo vzdrzeval, ampak po luknjah vozit je hudič. Predvsem ko je po kaksnem nalivu bil pesek na državni cesti, (ne občinski)
Ampak kolkor gledam sodbe upravnih sodišč se bom moral najavit pri županu.
Jurja je pač jurja in mi ga nobeden ne pokloni.
Mogoče pa je kakšen pravnik na forumu in bo povedal svoje mnenje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.289
113
Ne niso. Sem se zgleda zaj..l ko sem jo vzdrzeval, ampak po luknjah vozit je hudič. Predvsem ko je po kaksnem nalivu bil pesek na državni cesti, (ne občinski)
Ampak kolkor gledam sodbe upravnih sodišč se bom moral najavit pri županu.
Jurja je pač jurja in mi ga nobeden ne pokloni.
Mogoče pa je kakšen pravnik na forumu in bo povedal svoje mnenje.
Drugo vprašanje je, ali lahko sploh vzdržuješ javno cesto, bilo je kakšno leto ali dve nazaj, ko je nekdo sam poflikal luknjo v cesti in je celo dobil kazen.


Primer ko je nekdo sam popravljal cesto:

:sprasujemse:
 
  • Haha
Reactions: krava

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
185
72
28
Možno je vse. Ampak če sem natančen ceste sploh ni tam kjer je vrisana, in je od vrisane zamaknjena nekaj metrov. Kjer je vrisana je pa že 60 let travnik. Torej sem rihtal cesto na svojem, občinske ceste pa sploh ni. In zakaj bi potem plačeval komunalni prispevek , če komunalne infrastrukture sploh ni