Kompakten digitalec do 300eur

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.152
1.338
113
Necakinja si kao zeli nek digitalec, ona bi slikala. Dslr je ne zanima.

Nisem v teh vodah, kaj kompaktnega se priporoca za cca 300?
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.968
153
63
Kakšna vrsta fotografiranja pa jo zanima? Macro, pokrajina, portreti, slikanje pod vodo ali kar nekaj?
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.968
153
63
Za 300€ boš težko dobil kaj dobrega - novega. Današnji boljši telefoni imajo izpopolnjene kamere z umetno inteligenco za avtomatsko slikanje, da pa se tudi marsikaj nastaviti (in s tem izboljšati fotko), če se spoznaš na to. In seveda v postprodukciji. Koliko se na manualne nastavitve spozna tvoja nečakinja? Ker dobro fotografijo ne naredi fotoaparat, pač pa fotograf.

In koliko je stara... ker mladina v puberteti bi imela vse naenkrat, po nekaj dneh pa ni več interesa.
DSLR je res precej dražji, a da se menjati objektive (ki so tudi dragi) za različne priložnosti slikanja. Zakaj jo DSLR ne zanima? Preveč nastavitev? Ima cel kup nastavitev (odvisno od objektiva), tudi povsem avtomatsko.

Malo jo povprašaj, tudi za DSLR se dobi "univerzal kit", kar pomeni body - ohišje in objektiv ali dva, ki sta primerna za univerzalno fotkanje. Če te potem želja ponese v specifiko (macro, pokrajina), pa nabaviš še dodaten objektiv, ki paše na ta "body".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.152
1.338
113
Ravno vse to omenjeno sem jo tudi pojasnil. Mam tudi sam nikon dslr. Se pa ne spoznam na te male kompaktne digitalce. Stara je 16. Kolikoe sem jaz razumel, bi ona vzela ven, poslikala in to je to. Sem ji isto rekel, da ma Iphone telefon, ki bo skoraj zagotovo delal boljse slike od kompaktneza za 300eur. Sem potem predlagal kaj rabljenega za ta budget, pa spet ni ok.