Koliko predelujete svoje motocikle?

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Za samo vtičnico sem videl, da naj tudi ne bi bil problem malo vode, kajti ima spodaj odprtino, skozi katero bi lahko kamot odtekala.
LpT

Tuši, ne se zanašat na to. Bolje preventiva kot kurativa.
Zakaj bi pomahal z roko; eh, saj malo pa lahko spije vode je tako narejena!

Zakaj nebi že v štartu razmišljal, da kljub temu elektrika in voda ne gresta skupaj in če imaš možnost se daj temu izognit, pa še nad lučjo bo lepše zgledalo pa še videla se ne bo.

@Vincent:
kabel čeveljčke dobiš v vseh boljših elektro trgovinah.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
nekako takole bo stala, samo še šraufke kupim za pritrditev.

Kakšne šraufe bi pa dal? Kaka ideja, da bo lepo izgledalo?

lpT
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glej da boš dal podložke in sicer da ne bo počila plastika in da se ne bo odvijalo.

Drugače pa bi jaz dal normalne vijake (rostfrei itak) in matice s plastiko da se ne odvijajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo sem gledal slike. Zakaj rabiš "konverter" iz 12 na 5?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Za Oregona bo prav prišel, če bom ravno na 12V polnil baterije za fotkič/čelko. in pa še ne rabim napajalnika za Oregona, ampak samo USB kabel. Tudi kak IpOD bi vrjetno šel gor. Skratka, ker sem imel zadeve pri roki, jih bom priklopil. Zadevo bom skril pa kar za plastiko, tako, da se ne bo videla.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Sem opazil, da imaš še vedno nalepke na tanku, kjer piše na kateri strani v knjigi si prebereš kaj moraš tankat.
cool-1.gif

Drugače pa ...
zmaga.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Motor kdaj tudi komu posodim, pa mora bit gor, da mi glih kurilca ne začne tankat.
evil.gif

Po pravici povedano, sem šele zdaj, ko si mi jih omenil, šel gledat kaj točno misliš. Me nikoli niso motile, mogoče me bodo začele sedaj.
cool-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
293
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Motor kdaj tudi komu posodim, pa mora bit gor, da mi glih kurilca ne začne tankat.
evil.gif

Po pravici povedano, sem šele zdaj, ko si mi jih omenil, šel gledat kaj točno misliš. Me nikoli niso motile, mogoče me bodo začele sedaj.
cool-1.gif
Motorja in babe se ne posoja...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Sem opazil, da imaš še vedno nalepke na tanku,

jaz sem šel prvo odstranit nalepko s tanka, kjer je na beli podlagi pisalo da moraš nositi čelado med vožnjo
crazy1.gif
...da se jo je le videlo na 2 km...pa še 20 minut sem se zafrkaval z njo da sem jo odstranil.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Moj bo sedaj doživel predelavo.
Pri servisu mu bom vgradil K&N YA-6004. (Kupil v Angliji, kjer je bil namesto 63€ - A3M Slovenija, 46€-ebay + dostava iz anglije preko frenda-par pirčkov).
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.836
371
83
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Na inteligentnost nasih modrecov skrritih po grmovlju in avtobusnih postajaliscih,se je potrebno pripraviti....kaj on ve kaj je sirsa guma in kaj on ve kaj je sportni izpuh.......on ima nalogo polnjenja drzavnega proracuna z IQ pod 60....

Se povsem strinjam, neumne motoriste z IQ pod 60 je treba curiti, ker ne poznajo omejitev.
evil.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
Stric Gugl pravi, da je to zračni filter? Za K&N sem že slišal. Po koliko km sploh menjaš zračni filter? Meni se zdi, da je ob vsakem servisu bolj čist
grin1.gif
Se ti zdi, da bo bolje šlo, da bo spodaj bolj odziven, oz. zakaj bi dal športni zračni filter na že dovolj močan moped?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Ja , zračni filter. Sem mislil, da je to ob imenu K&N samoumevno.
smile-1.gif


Filter sem pa kupil zato, ker če ga menjaš na 10.000, to znese kar nekaj denarja. Bom doma preveril, kolikšna je cena originalnega. Ta je pa nekako "večen", ker se ga samo očisti. To bo pri meni vsa prednost.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
A tako. Ja jaz sem gledal v servisno knjižico te intervale menjav ampak dejansko, ko snameš rezervoar imam resnično čist zračni filter, tako da nič kaj ne kaže, da bi ga ob tem trendu menjal pred 30.000km. Je pa res, da se pri različnih izvedbah mopedov, različno packajo ti filtri. Pri prejšnjemu mopedu sem imel na 3 do 6.000km popolnoma usran zračni filter. A ti imaš po 10.000km usran zračni filter? Se pa ne gre za varčevanje tukaj, mislim, da stane zračni filter za moj moped nekaj 10€, ne verjamem, da preseže 20...