Koliko predelujete svoje motocikle?

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Ni videti, da bi kaj na veliko predelovali svoje motocikle, razen takih stvari kot je navigacija v sosednji temi, pa onboard kamera je bila tema pred časom.

Kaj pa oblikovno lepotičenje? Morda ne toliko ekstremno, vendar recimo v tej smeri: predelani skuterji
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Imam najraje da je motor originalen, z izjemo izpuha. Si pač v osnovi kupim motor ki mi je oblikovno všeč. Pa še prodati je težje predelan motor...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se strinjam, ne pa tudi gleda izpušne, saj je hrup prav moteč tudi za okolici, pa npr. tile akrapovičevi tudi oblikovno niso ne vem kaj, za moj motor je npr. takšna izpuh sploh grd.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Jz sm predelu kar nekaj...

KTMa enduro sem predelal v supermoto. Kaj sem zamenjal?
- obe platisci drugi (namesto 19 in 17 col, obe 17 col in sirsi)
- drugo razmerje (drugi zobniki)
- full floating zavorni disk, stiribatna zavorna celjust, drug (vecji) zavorni cilinder
- strsani amortizerji
- predelano stransko stojalo
- druga sprednja luc
- spremenjena graficna podoba (iz originalne belo-vijolicne :p v crno-rdece-belo)
- dodan potovalni racunalnik namesto orig. stevca (trailtech vapor)
- zihr je se kaj pa se ne spomnim
smile-1.gif


lp Anze
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Kot je nekdo že omenil: že v štartu sem kupil motor, ki mi je oblikovno všeč in na njega ni potrebno dodajat nepotrebne krame.
Motor sem v prvi fazi kupil zato, da se bom vozil ne pa da bo to "vreča brez podna" kar se tiče pri kupovanju dodatkov.
rolleyes-1.gif


Navigacija je pri vožnji izven svojega kraja oz. pri raziskovamju Slovenije in v tujih državah nujna.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
jaz serm hotel starega GPZ-jca predelat v "street fighterja " pa sem ga prej prodal, zdaj mam pa Yamaho XJR tle pa itak nimam kaj predelat tko da tuga..
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Na inteligentnost nasih modrecov skrritih po grmovlju in avtobusnih postajaliscih,se je potrebno pripraviti....kaj on ve kaj je sirsa guma in kaj on ve kaj je sportni izpuh.......on ima nalogo polnjenja drzavnega proracuna z IQ pod 60....
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ker je serijskih 200konjev pač premalo:
-akrapovičev opcijski izpušni kolektor,
-podaljšana sesalna grla z venturiji,
-4+1 K&N filter,
-odstranjeni restriktorji v Air-Boxu
-race ECU,
-powercommander V z autotune modulom.

na zunanjosti ni sprememb...
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ne, ne dirkam v GP... tudi na cestah ne...
je pa včasih luštno narediti leteči štart z bivših cestninskih postaj...
smile-1.gif


pozabil sem dodati še eno predelavo:
-nameščen imam Top Speed Governor Eliminator, tako da motor ni več elektronsko omejen na 220km/h... sedaj se tudi v 5. prestavi zvrti do konca...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
elo, pa tak veš, da sem se šalil. Že kar nekaj časa spremljam tvoje objave na motosvetu. Tako da mi nisi glih neki neznanec.
Pri vseh teh hitrostnih omejitvah.. kaj nam še preostane? Vsaj bliskoviti pospeški z mesta. In tu je Max nepremagljiv. Vsaj tako so napisali pri predstavitvi prvega V-max.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
aha, si tapravi torej...
smile-1.gif

sem bil malo v dvomih, če si dejansko Tisti motofrik...

ni poanta v tem, da bi vso to silno konjenico dejansko vsakodnevno uporabljal, je pa luštno se ukvarjati s tem...
prebiranje interneta, naročevanje, čakanje čakanje čakanje, razdiranje motorja, vstavljanje novih delov, sestavljanje, nastavljanje, preizkušanje... to je to, kar mi diši, ne pa pretiravanje na cesti in preizkušanje mojih zmogljivosti.

sicer pa... ja, ko vmaxa stišiš iz nule... nasmeh še dolgo ne izgine z obraza...
smile-1.gif


srečno!!!
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz bi ga malo sedaj predelal, pa ne vem kam bi mi najbolj pasala 12V vtičnica.
evil.gif

Tle na rob nekam?

Ali nad lučjo?

Ali mogoče kam drugam?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Tuši, če mene vprašaš ti predlagam, da vžigalnik vgradiš nad lučjo.
Odzadaj je ogromno prostora. Vem, ker sem masko kar nekaj krat vzel dol ... gledal sem kako menjat žarnice, kako čim lažje dostopat do njih ... itd.

Ker sem pač ta trenutek imel čas, sem dejstva zakaj vžigalnik ravno tam tudi malo skiciral ... zgolj za hec, da se malo nasmejite ob mojem umetnostnem vložku.
hysterical-1.gif


KARIKATURA 1 :
Vžigalnik ki je nameščen nad lučjo je tako manj izpostavljen vremenskim neprilikam, torej dežju, saj v tem primeru ne dežuje po njem in ni nevarnosti, da pride do kratkega stika. Isto kot recimo kozarec: če ga nagnemo vodoravno na dežju, bo v njega težje deževalo, kot pa če ga držimo normalno - navpično (seveda odprtina zgoraj)

KARIKATURA 2 :
Če namontiraš vžigalnik na strani, na tisti ravni plastiki, potem bo direktno izpostavljen dežju. Hja, saj ima tesnilo ampak veš kako je ... voda pride vsepovsod skozi. Tako da razmisli.

Pa še nad lučjo ne bo tako viden in bo skrit odzadaj .

razno-zacasno-slike-foto_14253432_17387907_17753905.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Eno vprašanje....kje se da nabavit robo za 12 V stvari...tudi jaz si bom verjetno montiral 12 V vtičnico, samo mi ni jasno kje naj jo kupim (ženski del, ne?)...isto ne vem kje se dobi 'čeveljčke' (kot jih je uporabil HItman, ri vezavi polnilca za garmina) za stik kabla in accuja.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Hvala vsem za ideje, bom zadeve še malo prespal.
Sam sem kupil vtičnico v Kammu (http://www.kamm.si/) za manj kot 4€. Bom poslikal, ampak jo imam v službi, tako da tekom tedna. Je pa brez kablov in varovalke. Kable sem si "sposodil" v službi, varovalko bom pa pomoje dal kar od kakega starega avtoradia. Za samo vtičnico sem videl, da naj tudi ne bi bil problem malo vode, kajti ima spodaj odprtino, skozi katero bi lahko kamot odtekala.
LpT