Koliko hrane se sme peljati na Hrvaško?

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Tudi meni zazvoni alarm, če kdo (kjerkoli) ponudi "domače vino". Sploh Dalmatinci pod krinko tradicionalnih specialitet turistom radi ponujajo ološ za mučo denaros. Že po tradiciji bi radi v 3 mesecih zaslužili za celo leto. Ampak ne govorim o tem.

Govorim o vrhunskih vinarjih, ki domujejo tudi na Korčuli. Čeprav sva mogoče falila temo, ker se je avtor že v začetku pritoževal, da dol ne dobiš vina pod 5€.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Pojdi enkrat marca po poreču, pa boš videl da je vse zapuščeno. Kdaj bodo pa služili kot poleti?
17758-icon_confused.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Poreč sicer ni v Dalmaciji, ampak se strinjam s teboj. Je itak top turistična destinacija v Istri (mi nikoli ni bilo jasno zakaj, ampak to je že druga zgodba) in prepogosto je edini napredek viden pri cenah (ceteris paribus, bi dodali ekonomisti).

(Ne)zapuščenost mi je poznana, sem (bil) precej dol, v vseh letnih časih. In pred par tedni gremo na kosilo, želja ostalih da ni predrago. Moje favourite sem preskočil in izbral eno izmed mnogih, običajnih, povprečnih... Cena za 6 kom. malih zažganih japonskih lignjev na žaru s prilogo, postreženo na cheap microwave safe krožnikih - 70kn.
13.gif
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Evo še uradna novica o uvozu hrane na Hrvaško: www.avtokampi.si, pa tudi nekaj primerjav cen med kampi. Trenutno najdražji slovenski kamp je Lucija (2 osebi, 2 otroka, avto, šotor, elektrika) cena na noč 65 EUR, medtem ko je najdražji hrvaški kamp Zaton pri Zadru s ceno 52 EUR.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik voznikvozniku pravi:
Evo še uradna novica o uvozu hrane na Hrvaško: www.avtokampi.si, pa tudi nekaj primerjav cen med kampi. Trenutno najdražji slovenski kamp je Lucija (2 osebi, 2 otroka, avto, šotor, elektrika) cena na noč 65 EUR, medtem ko je najdražji hrvaški kamp Zaton pri Zadru s ceno 52 EUR.

Ti more it pa res slabo, da greš v Lucijo v kamp. A ni boljš bit doma? Pa magari v spodnjem dupleku. Sicer pa se mi zdi da bo kamp v Zadru še kak evro zraven. Neprijaznost neprecenljiva.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Enkrat sem videl Romune so se ustavli na Lomu da bojo točili nafto - tisto ki so jo s sabo pripeljali iz Romunije v prtljažniku v kanti
crazy1.gif


Zakaj špecerije enostavno ne kupiš nekje dol pa ni mutenja na meji...

Predlani smo mi šli s to idejo na morje in nabavljali hrano tam (bajta na morju.press) pa so nas za vsako stvar hoteli najebat, če so lahko. Noben mesar ne more dat v nulo količine, ampak če ti pa daje vsakič pol kile preveč, je to zajebancija. Ko smo jim dopovedali, da smo želeli npr. tri kile in ne tri kile pa pol, nas vpraša "a sad da bacamo to??" Ja [censored], kaj le se pa v mesnici prodaja??!!

Prazne embalaže smo meli za dva polna prtljažnika vsak drug dan. Vsak kos embalaže posebej smo morali sami preštet, medtem ko so domačini nosili vrečke pa jih je tip zmetal na vago in jim izplačal po kilaži.
Letos gremo zopet tja, ampak tokrat bo pa no mercy, pa magari se bomo tepli.
10.gif