Kolesni ležaj?

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
zdravo,

drugi lastnik avta iz uvoza.. realnih 130.000 km.
Pri hitrosti 80+ se mi zdi, da slišim ležaj kolesa - sploh če je avto v rahlem ovinku. Trese še ne, avto gre drugač naravnost.

Vprašanja:
- ali mehanik (brez da se pelje) lahko ugotovi, da je ležaj slab?
- kar sem gledal je ležaj nekje 30€+.Če že menjam - se mi najbrž splača menjat oba?
- pojma nimam koliko ima mehanik dela s tem?
- kaj se mi lahko zgodi, če ne menjam (takoj)?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Počakaj na menjavo gum, mogoče so gume krive. Če se ti zdi da slišiš še ni noben problem! ;)

Mehanik avto dvigne in zavrti kolo, če je ležaj zanič se sliši. Menjava je lahko precej zahtevna oz. odvisno za kateri ležaj gre in pri katerem avtu. Recimo če je zadnji ležaj v pestu ki se ga da odstranit in se celo dobi komplet ležaj s pestom (malenkost držaje kot sam ležaj) je menjava enostavna, če moraš pa prej snet vse obese, odbit ležaj in ga prešat po možnosti na vozilu kjer je vse zarjavelo je pa to lahko par urni projekt.

Oba nima smisla menjat oz. ni jih potrebno. Če ne menjaš se bo ležaj začel bolj glasno oglašat, nekje do nivoja kot bi vozil tank.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in ncnifrej

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.166
5.516
113
Menjaš lahko posamezni ležaj....menjava v paru ni potrebna!
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
dejmo zdej še 2 dni toplo vodo odkrivat, na koncu po pa ITAK moral k mehaniku, da mu pregleda in zamenja kar pač ropota.

avtor pojma nima o ležajih, ampak ve, da sliši ležaj.

Kakšna butasta se včasih pojavijo tukaj...:oops1:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
dejmo zdej še 2 dni toplo vodo odkrivat, na koncu po pa ITAK moral k mehaniku, da mu pregleda in zamenja kar pač ropota.

avtor pojma nima o ležajih, ampak ve, da sliši ležaj.

Kakšna butasta se včasih pojavijo tukaj...:oops1:
živ dokaz - da gre na alterju vsaka debata po 3 postih v ****
hvala ostalim
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

luka51

Guru
16. avg 2007
14.006
5.300
113
Kaj? Čisto prav je povedal. Po forumu se ležaja ne da popravit. Pelješ k mehaniku in zrihta. Lahko pa res še 3 dni debatiramo, samo ležaj bo še vseeno menjal mehanik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
živ dokaz - da gre na alterju vsaka debata po 3 postih v ****
hvala ostalim

a dej dej, takoj surlo stegnt... priznej, da gre za primer, ki ga bo na koncu v vsakem primeru resil mehankar.

da gre pa vsaka tema v k po treh postih pa tud ni res... imas tamle teme s 1000+ odgovori.
 

B81

22. jul 2007
34.961
9.253
113
Samo da mehanik da noter nekaj boljšega, ne kakšne poceni "nikad čuo" variante. Sam sem dvakrat menjaval v enem letu, ker sem prvič bil tiho.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Na terencu se ponavadi ne sliši,se tak dost prej vidi.

Res je, kolo stoji postrani.. ko avto dvigneš je pa tkole :)


Ta teden sem kolegu menjal na wranglerju kolesni ležaj kateri je bil čisto tiho ampak je kolo stalo postrani.. Zružlo je tudi komplet nove ploščice, ker je bil kot spremenjen..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Jaz mislim da ga ze par let poslusam. Pa se nic ne jamra ne na tehnicnem ne na servisu.
Pa je na tehnicnem picajzelj in vsakic kaj najde.
CE ne drugega pa opozori, da zmigavec zarnica ni vec rumena. Ker je ze lani opozoril. Pa sem jih menjal.
Mi je pa sedaj pozrlo guno predvaem po notranjem robu. Ali je to samo od optike, al je lahko od lezaja?