Kolesarstvo '22

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
pa lej jaz se za take (žal moram tako rečt) bedake ne sekiram. naj oni zgubljajo živce pa jokcajo kako se mora nekdo tam peljat. jaz se pa peljem zraven. pa naj se bedak čudi kako se mu "njegov davkoplačevalski denar" meče stran za nekaj kar je neuporabno in se ne uporablja.
dvomim da bo dojel a zaradi non stop obremenjevanja, živciranja in dviganja pritiska kako kolesarji vozijo bo upam da vsaj prej crknu zaradi stresa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Drži, niso princeske. Dovolj je pogledat kakšno dirko, ko se z tistimi pecikli naganjajo po blatu, makadamu, qrc cestah, granitnih kockah... Respect. Ampak dajmo reči tudi bobu bob in priznat, da je Bernal (po vsej verjetnosti) povsem sam kriv za nesrečo in tudi to, da pač trening kronometra ne spada na takšno cesto, spremstvo gor ali dol, če pa že, pa sprejmi jebene posledice. Seveda dežurni pajkičarji niso razočarali in hitro skočili v bran neumnemu početju Kolumbijca

Imamo pa tukaj gor par princesk, ki se ne znajo peljati niti po kolesarski stezi, ki malo vijuga zaradi uvozov...
Ti lohk rečeš še tisočkrat bobu bob, povabila glede ekskurzije po kolesarskih stezah pa le ne upaš sprejet...... Do takrat pa le spremljal F1. Bo šlo?

Kar se pa branjenja Bernala in Ineosa tiče, mislim, da tega ni nihče počel. Konckoncev je Bernal sesut in ob vsaj sezono. Mi gre pa na jetra, ko se takoj bedaki spravite komentirat stvari, ki jih ne poznate. Ko so uspehi na Touru so vas polni gobci pametovanj v stilu teme o F1, nikoli pa ne zamudite, da ne bi srali po kolesarjih vsevprek.

Izlet po kolesarskih je še na razpolago, sam povej.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.463
1.248
113
Iskajoč brata
ehh.... tema kjer rad sodelujem in s takim začetkom. Kot prvo, ful bedno za Bernala... Drugo, prosim da se alergiki ne oglašate preveč v tej temi.

Imam občutek, da so nekaterim ukradli punco/ženo biciklisti in sedaj dobijo ošpice v trenutku, ko zagledajo kolesarja na cesti.

ON: Res sem se veselil ob novici, da bo Bernal tekmoval v Emiratih. Je že dolgo od zadnjega spomenika in bi bila lepa popestritev večera. Bo kakšna druga resna konkurenca Pogiju?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Poglejmo kratko zgodovino profi kolesarjev v SLO. Je profi izgubil življenje in je profi zbil človeka do smrti. Slednji primer poznam, je bil pešec kriv ali v igri je bil profi. Kdor je kaj krožil po dolenjski po okolici NM sigurno ve kako se vozijo "profiji". Sem dost na kolesu ali v hosti. Priznam, ceste me je strah. Poznam dost kolesarjev, cestakov in vem kako razmišljajo. ENAKOPRAVNI!!!!!! Itak, da si kot šleper, budale!
Pri Bernalu sem sigurn, da je on kriv, ker se je osredotočil na trening. Žal v prometu. Kako to rešit pri nas in globalno nevem. Verjetno kot izredno spremstvo večjih dimenzij tovora. Rumene lučke spredaj in zadaj, da navadni smrtniki vemo, da je nekaj izrednega na cesti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ja, začetek teme je grd, samo sem mnenja, da se o tem moramo pogovarjat, mogoče pa kak F1 kolesarski fen spregleda in mogoče kaka uporabna kolesarska steza ugleda luč sveta. Ni fajn spremljat gnev do kolesarjev, sploh ko slišiš, kakšne majo na cest že dečki na treningih, ki se odvijajo povsem po predpisih, vpitje, žaljenje žuganje trobljenje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Greš na stravo pa poklikaš Tratnika, Rogliča, al pa Pogačarja, pa bo jasno kje, kdaj in s kom se vozi. Jan ma letos že prek 2000 Km, pa je zima. Tako da so res ogromno na cesti, veliko tudi solo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
V Poletu mislim da, je bil članek o krhkih kosteh kolesarjev, ker ni vadbe z lastno težo. Posledično toliko več poškodb z zlomi.
Mogoce je Primož v tem pogledu na boljšem in se ni nič polomil pri padcih.
Žal ne najdem članka sedaj...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Vadbe z lastno težo je veliko, predvsem v zimskem obdobju. Na vaje za core jih navajajo že čist od majhnega in opozarjajo na problem, ki si ga izpostavil. Dva treninga od štirih na teden sta v tem obdobju v telovadnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in mr_

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Bernal uspešno okreva. Zaenkrat teorije, ki jih je skupaj z žaljivkami sral denimo ishtar007 in še kdo odpadejo.
(vir)
Voznik avtobusa, ki je z ustavitvijo vozila ob cesti presenetil Bernala na treningu, kolesar je v ustavljeno vozilo treščil s kakšnimi 60 kilometri na uro, ni kršil nobenih zakonov, pa so sporočili policisti iz Bogote. Bernal preprosto ni opazil avtobusa, ki je ustavil skladno s pravili. "Z voznikovimi dokumenti je bilo vse v redu, po zakonu pa je imel tudi pravico ustaviti ob cesti, da iz avtobusa izpusti potnike," je lokalnim medijem povedal polkovnik Juan Carlos Castro.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.463
1.248
113
Iskajoč brata
sem govoril s sodelavcem, ki je dober amater, ironman, tudi enkrat na teden vozijo v skupini, od 5 do 8 ljudi. Rekel mi je, da je preveč vožnje od 50 do 60 km/h direkt za zadnjim odbijačem. Da to je prva stvar, ki jo izbijejo kolesarjem, ki želijo z njim voziti.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Problem je tvoja primerjava z rallyem.
Ja in ne; če je pri 60 km/h priletel v avtobus, bi mirno lahko snel tudi kakega otroka.

Meni je predvsem fascinantno to, da je sploh prišlo do te situacije. Konec koncev ne gre za nekega lokalnega tekmovalca in bi pričakoval, da bodo vseeno malo bolj poskrbeli za varnost/spremstvo/karkoli že.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in ales85
I

Izbrisan uporabnik 474

Brezveze se prepirat, Alter spandex možganski trust bo vedno skočil v zagovor. Saj vidiš da je bil "v aero pozi" :valjamse:

Ded se je pač razlimal v bus, kriv sam, jebiga, želimo mu čimprejšnje okrevanj, solzice pa ne bomo potočili.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Brezveze se prepirat, Alter spandex možganski trust bo vedno skočil v zagovor. Saj vidiš da je bil "v aero pozi" :valjamse:

Ded se je pač razlimal v bus, kriv sam, jebiga, želimo mu čimprejšnje okrevanj, solzice pa ne bomo potočili.
Komot mi dokažeš, kako se da po kolesarskih pelat, sam ne upaš. Vabilo še velja.
Kar se pa Bernala tiče, bi Ineos res lohk bolje poskrbel zanj. Kar pa ne spremeni dejstva, da profiči večino treningov nardijo na cest in zgražanje nad tem hkrati pa navijanje polet ko bo Tour ni ravno fajn. To pa tebi, pa še komu ni jasno. Ni to F1.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Daj nehaj s totimi Brokeback Mountain forami. Vsakemu se pač ne dvigne ob pogledu na spandex rahitika. Če pa si ti neroden in ti nee gre po kolesarskih, pol pač...kaj jaz vem... vrni kolo al pa si daj pomožne kolice gor...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Pol pač ne navijaj in se ne kurči ko bo poleti Tour pa se drži F1, če si spandex hater. Rahitika? :valjamse: Nimaš blage veze. Vabilo na ekskurzijo pa še velja, nas lahko ti naučiš, kako se najde kolesarske steze. Do takrat pa čauči.
 
  • Ljubezen
Reactions: ishtar007
I

Izbrisan uporabnik 474

Čauči, Presneto. Ti si res neki...mavričasti....

Ekskurzijo bom vljudno odklonil, tebi pa priporočam:

Sicer ne vem od kod tebi, da sem spandex hater, pač... so... Saj veš, kot ona deca, ko si navleče triko na sebe, pa se dere, da je Clark Kent. Nima to veze z profi kolesarji. Tisto je dres, športna oprema, delovna obleka če hočeš. Ti si pač samo pajac v njej.

Tour pa bom navijal, treba podpirat Slovenijo v vseh športih in vse športnike. Tudi Giro bom, če bo čas še Vuelto.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.463
1.248
113
Iskajoč brata
Sem malo pogrešal novice iz avstralske dirke.... Itak avstralci, odpoved zaradi Covid panike v Avstraliji.... škoda