Knjiga: Magisterij vožnje motocikla?

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Imam jaz. Kupil sem jo pred kakšnim letom. Zanimivo branje, opisana je teorija in praksa (ki jo avtor vsekakor ima). Razumljivo je tudi laikom. Ni nujno, da se bere od začetka do konca, lahko prebereš samo dele, ki te zanimajo.
Edino cena se mi zdi visoka za knjigo z mehkimi platnicami.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Tudi jaz mam;priporočljiva predvsem za začetnike, pa tudi kakšnim 'poznavalcem' ne škodi. Je marsikaj pametnega noter in je fajn takšno zadevo met doma.
Priporočam tudi: Die obere Halfte des Motorrads, če ti nemščina ni tuja;za tiste malo bolj interesirane pa še Twist of the Wrist 1 & 2 v angleščini.
Omenjeno prvo knjigo mam tudi sam,ta zadnji dve zadevi mam kot .pdf ,če koga zanima mu lahko pošljem.
Drgač pa tudi na netu najdeš dosti stvari o tehnikah vožnje itd.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Ti posodim knjigo, če jo poskeniraš in spraviš v e-obliko..
tongue-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ti daj mi poslji prvo knjigo, ki jo imas v pdf. prosim
smile-1.gif
posljem na ps mejl..
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Super knjiga! Končno nekaj realnega, kar dejansko doživiš na cesti, ne pa tisto kar je v CPP bukli napisan. Knjiga je primerna tako za začetnike, kot za tiste, ki znajo že orenk vozit in se spravljajo na pisto. Od osnovnih pojmov, do seciranja nagibov.
Končno nekaj kvalitetnega in zato mislim da je treba tako zadevo podpreti z nakupom, ne pa skeniranjem!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
O kateri knjigi govoriš? O Magisteriju ali o Twist of the wrist?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Prebral letos poleti na morju in je kar zanimiva.

Še bolje se je udeležiti kakšnega treninga varne vožnje.
cheer.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Zadeva je zanimiva in ne bo škodilo niti ''prekaljenim mačkom'', če jo preberejo. Dostopna je povsod, tudi v lokalni knjižnici se jo da izposoditi. Se pa da na pašnikih dobiti vse, kot je Snecer napisal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zunaj je tudi že nek nov vodič številka 5, zaenkrat le v trgovinah.

Se mi ne zdi kaj precej vreden, ker je spet le Slovenija
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
In kaj je povzetk tega zloglasnega magisterija, kako gume pumpat?? Se mi res ne da brat, ampak vsako sezono to prvlece nekdo na plan.....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To ni za alter motoriste
smile-1.gif


Malo sem preletel, neki splošni nasveti so, ko si misliš, da jih vsi poznajo ...

Tistemu, ki začne pa ni od malega imel mopeda ipd. je najbrž kar koristno.

Pa nasveti o vožnji v skupini, glede tega kako ponavadi "ulica" kupuje motor ipd.

Ampak jaz sem omenil nov vodič, kjer so not opisani izleti, magisterij je pa priročnik.