Knauf lepljenje s purpenom

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni!

Ker na hitro potrebujem nekaj dodatnega, začasnega skladišča, moram malce olepšati eno "garažno luknjo". Prostor je načeloma suh (kakšna kapilarna vlaga verjetno vseeno prihaja po steni, ki je stara 200+ let. Ostale stene so novejše in zidane z betonsko opeko brez ometa.

Konstantno se prostor pozimi ne bo ogreval, mogoče le za tiste pol ure ali uro, ko bo kdo tam s kakšnim kaloriferjem, zato neke izolacije ne mislim delati. Bo pa v prostoru po potrebi razvlažilec, da bo držal vlago na recimo 50-60%. Kondenzirati načeloma zato tudi nima kaj.

Rabim rešitev, ki je finančno najbolj optimalna, ker srednjeročno gre kompleten objekt v rušenje in postavitev novega...

In v mislih imam, da bi na stene kjer je betonska opeka, knauf direktno nalepil s purpenom, ker je najhitreje. Je tu kak pomislek?
Na steno kjer je star omet in mi tudi ravnine ne štimajo, bo treba dodati nekaj podkonstrukcije.

In potem še strop. Prostor je širok točno 2 m in najlažje bi CD profile nametal prečno. In zaradi dimenzije bi tudi plošče montiral prečno. Kar pa ni po standardih, ker bi se naj konstrukcija dala prečno na plošče. V čem je v bistvo fora te prečne montaže? da prideš na dovoljeni osni razmik 50cm ali še kaj druga?

Hvala
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Meni so mojstri lepili knauf na grobo steno s lepilom za mavčne plošče Knauf Perlfix.
Naredil par kepic po plati in pritisnil na steno kot ogromno ploščico. S pritiskom poravnal in to je to.
Purpen ti ne bo držal, bi moral vse fiksirat in zadaj filat s purpenom. Si ne predstavljam. Bo pa še kdo kaj povedal.
 

Priponke

  • 1627725267680.jpeg
    1627725267680.jpeg
    5,1 KB · Ogledi: 167

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
purpen bo držal, ko bo suh, do takrat pa ne.
Perlfix bo prava stvar ja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
jaz sem ponekod z lepilom za ploščice zadeve limal. BP po x letih. neogrevan prostor.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
purpen ti bo "delal" dokler ne bo suh.. bos moral podpret - pa se to vprasanje kaj se bo s ploscami po sredini dogajal..
tud moj glas gre za lepilo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
purpen ti bo "delal" dokler ne bo suh.. bos moral podpret - pa se to vprasanje kaj se bo s ploscami po sredini dogajal..
Nič se ne bo dogajalo. Ker uporabiš purpen za lepljenje, ki se ne razteza tolko. Pa itak ma plac, da se širi.

Purpen je vredu za kake malenkosti, kake škatle al pa kaj takega, kjer ena plata drugo podpira in kjer nimaš placa za profil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Nič se ne bo dogajalo. Ker uporabiš purpen za lepljenje, ki se ne razteza tolko. Pa itak ma plac, da se širi.

Purpen je vredu za kake malenkosti, kake škatle al pa kaj takega, kjer ena plata drugo podpira in kjer nimaš placa za profil.
My bad.. nisem vedel da obstaja tud “drugacn” purpen.. tnx for info
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ksz

Kot napisano perlfix, purpen ni za ta namen. Ce bos pa kaj gor lepil (ploscice) pa perlfix, dodatno plasticna sidra in cez turbo vijak v steno. Pol pa luknje not nardis in s purpenom zafilas morebiten prazen prostor.

Pa preden bos dal perlfix spucaj steno oz daj enulzijo da bo dobro prijelo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ksz

Kot napisano perlfix, purpen ni za ta namen. Ce bos pa kaj gor lepil (ploscice) pa perlfix, dodatno plasticna sidra in cez turbo vijak v steno. Pol pa luknje not nardis in s purpenom zafilas morebiten prazen prostor.

Pa preden bos dal perlfix spucaj steno oz daj enulzijo da bo dobro prijelo.

Hvala za vse odgovore. Ko sem videl koliko perlfixa bi naj nanesel na eno ploščo me je mal presenetilo... 5kg/m2 piše v navodilih... se pravi ena vreča 25kg za 2 standardni plošči... Jaz toliko sigurno ne bom dal, ker na stenah ne bo nič obešenega, gre se zgolj in samo za to, da začasno zakrijem betonske zidake.

Lokalni "knauf mojster" s katerim sva se srečala v Obiju se je nasmejal in rekel "Kva tolk kompliciraš. Veš kulk plošč nalimamo na purpen, pa še nobena ni dol padla. Če se ti ne da mešati, pač daj samo ene par kep Perlfixa, toliko da na steno prime in vmes kakšno črto purpena za lepljenje. Al pa ko bo suho izvrtaj na vsako ploščo 3 luknje in našpricaj zadaj purpen. Ga ni boga da dol dobiš."

Se pa strinjam, da če bi to delal za namen stanovanja, bi se pa verjetno malce drugače lotil.

ME pa še pred lepljenjem čaka preboj za prehod. Stena debeline 75cm, spodaj še s kamni "zidano" :).