Ključavnice in Alarmi za motorje

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Zdravo,

rabi bi par nesvetov/predlogov, katero ključavnico ali/in alarem kupiti za maxi-skuterja.

nekdo mi je predlagal en "tihi" alarm, ki ti vibrira, stal pa naj bi cca 60€... kakšna ključavnica je dobra za pametno ceno...

kakšne izkušnje imate in kje ste jih nabavili?

Hvala!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Pozabi in zavaruj kasko, doma si nabavi sidro in solidno ketno, ostalo pozabi. Iz izkušenj, če ti ga bodo želeli odpeljati ti ga bodo brez problema. Alarmi z daljinci na daljavo ne špilajo. Ga imam, nese 100 metrov al pa še to ne. Poleg tega ti kuri štrom in če je slabo vreme in se dlje ne voziš imaš hitro prazen aku. GPS sledilniki poceni ne funkcionirajo. Kasko na triglavu je sedaj sorazmerno poceni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Sam imam uno za cez disk...tega ti zlepa ne odmontirajo razen ce ti ga odpeljejo s kombijem...!!!

Obstajajo tud take varjante z 100db mocnim alarmom da piska ce zacne kdo premikat balanco...

Pa obvezno mej un raztegljiv strik za na belanco da ne pozabis snet iz diska..jaz sem 1x speljal z...in ne bi vec ponavljal
smile-1.gif


Za zadnje kolo mam tako kljucavnico iz pletenice kod od kake dvosedeznice...obe zadevi sta mensezdi od firme Kryptonite..

Potem mam pa se domaca izdelava...blokiran CDI vzig
smile-1.gif


Tko da pobira iskro na svecki ce nekje na scooterju ne odstranis glavce od sravfa...(sklene kontakt na magnetnem stikalu....ta pa prebrika nek rele...ustrezno mocen seveda da ga ne skuri 15.000-20.000V al kolk je na svecki)...vergla iskre pa ni!

Tko je ce je fotr stromar
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Model, se z nobenim se niso fizicno odpeljal, vse se nalaga v kombije. Nimas sans, da preprecis razen ce cakas zraven z dvocevko. Ko se pojavi potreba po rezervnih delih imajo pobje stvar ze zdavnaj nagledano. Razen ce zivis v bajti, kjer ni nikogar naokol nekje v pm. Zato je fizicno treba moped priklenit v beton, kjer se matrajo minuto dlje. Ketno od abusa za 400 eur se precvika kot keks s pravim pristopom pa je zascitena proti vsem moznim obicajnim prijemom.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Ja, situacija je taka, da bo parkiran pred blokom, motor bo ponoči pokrit (ne vedno) bo pa parkiran direkt pod spalnico, ki pa je v tretjem štuku, tako da bom mogoče vseeno poiskal tisti vibrajoči alarm, da ne budim cele soseske, policija pa je 300m stran, ampak to še vedno ni zagotovilo da jih ustavijo če jim pravočasno javim...

Ja, sem se odločil za kasko
cheer.gif
hvala bogu je model skuterja ki ni najbolj zanimiv...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Pa ste se lastniki kej "spoznaval" med sabo?

Me zanima če ste mel nevem.....vsi okradeni lastniki pri istem zav agentu sklenjene police...al pa mogoče pri 2-3h različnih...

Pač ker to je blo cca 2-3 leta nazaj ( ko je blo malo služb) popularno da je brazilc ratu zav agent....zavaroval vse svojo žlahto kolege....in kolege kolegov........

No kolegi kolegov so potrošljiva roba.......ma pa vse tvoje podatke na polici....mogoče mu na kavi v baru še kaj preveč zineš okol motorja ko rihtata polico
smile-1.gif


Zato jaz vedno ko me kak tak porufa rečem hvala mam svojega zastopnika (imam ga res ex sodelavca)....ne moreš mi zrihtat tok pocen kot mi lahko on
tongue-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Mislim da to ni bilo to, ker so bili pokradeni motorji v radiusu 1km v šiški. Tako da domnevam, da so lokalni brazilci malo hodili po garažah in opazovali, kje so kakšni motorji, izbrali tiste, ki jih zanimajo (meni so npr. ukradli Hornetko, ki je bila vredna cca. 4k€ sosedovega Kawasakija v vrednosti 10k€ pa pustil na miru...)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa ste se lastniki kej "spoznaval" med sabo?

Me zanima če ste mel nevem.....vsi okradeni lastniki pri istem zav agentu sklenjene police...al pa mogoče pri 2-3h različnih...

Pač ker to je blo cca 2-3 leta nazaj ( ko je blo malo služb) popularno da je brazilc ratu zav agent....zavaroval vse svojo žlahto kolege....in kolege kolegov........

No kolegi kolegov so potrošljiva roba.......ma pa vse tvoje podatke na polici....mogoče mu na kavi v baru še kaj preveč zineš okol motorja ko rihtata polico
smile-1.gif


Zato jaz vedno ko me kak tak porufa rečem hvala mam svojega zastopnika (imam ga res ex sodelavca)....ne moreš mi zrihtat tok pocen kot mi lahko on
tongue-1.gif

Hehehe, ja zav. agent me ne more natunkat, ker sem to sam
rolleyes-1.gif


sem se pa zadnjič malo zasekiral, ko sem govoril z enimi mulci (od znanca, prjatla prjatu) in je naletela debata na motorje, omenim kaj nabavljam, sem malo zamisli in me resno vpraša, ali kupujem motor (500ccm) z ali brez papirjev...

Ja, ziher je ziher
shocked-1.gif
 

rekatdm

Zelenc'
7. jan 2011
9
0
1
gorenjska
Ja Garfildd, saj verjetno še ni prav dolgo ko si gledal risanke.............skuter pod oknom spalnice ?!! priveži na laks in skozi okno v posteljo na tvoj palec...........delovalo bo sto posto.....................
 
I

Izbrisan uporabnik #488

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Tole sem jaz uporabljal ko sem imel še v posesti motor. Zadeva se je obnesla odlično. Gre za fizično varovanje in ob treslaju se vklopi alram.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ce rab kdo ta tracker mu ga prodam. Sicer je pa tako, da ce pridejo profiji ti nic ne pomaga, đankiji pa ne vem, ce se gredo napol zares.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik KURKOFF pravi:
Tole sem jaz uporabljal ko sem imel še v posesti motor. Zadeva se je obnesla odlično. Gre za fizično varovanje in ob treslaju se vklopi alram.


Jaz uporabljam identično!

Edini problem je, ko parkiraš vroč motor in se iz mašine sliši pokanje, to sproži alarm, vsaj meni se je to dogajalo...
Če počakaš 10/15 min pa ni bilo problemov.

Jaz sem ga na bolhi dobil za cca 35EU...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Se ne bi strinjal.

Jaz sem zadevo kupil, da če grem kam za par dni, da zadevo čez noč vklopim. Nikakor pa mi ni v interesu, da bi nonstop delovala, saj ko se vozim z motorjem to nima smisla, razen če bi se odločil za tracking.

V domači garaži pa tudi zadeva nima smisla, da leti, kjer ni gps signala...

Napravi je priložena še dodatna baterija ter tudi wasserdicht vrečica.

Sedaj napravo testiram na prostem, me zanima kako dolgo v takem minusu zdrži baterija.

Trenutno je v pogonu 29 ur, ko bo baterija prazna bo itak javilo na 30 minut.

Skratka meni je interesantno kot "alarm", da bom čez noč vklopil in očitno je, da bo baterija zadostovala za več dni pri takšni uporabi.