Klima za 80m2

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Montaža klime ni noben bav bav. Vse je označeno, bakrene cevi (če so potrebne) ti naredi na prvem klima servisu, ostalo pa lahko vsak z vsaj malo smisla za tehniko naredi sam. Edino vakumiraje sistema pri daljših ceveh je stvar katere ne more vsak sam ker je pač vakum pumpa predraga za enkratno uporabo. Če pa imate krajše cevi pa enostavno pustite eno cev malo odvito in za sekundo odprete ventil na nasprotni cevi tako da požene zrak iz cevi in nato cev zategnete. Itak ima vsak aklima dovolj plina v sebi tudi za daljše cevovode... itak to piše v navodilih koliko je dovoljena dolžona cevi z originalno količino plina... Potem pa samo še zalavfaš in klima že dela.... Če jo je meni uspelo zrihtat jo bo pa še komu....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Če pa imate krajše cevi pa enostavno pustite eno cev malo odvito in za sekundo odprete ventil na nasprotni cevi tako da požene zrak iz cevi in nato cev zategnete. Itak ima vsak aklima dovolj plina v sebi tudi za daljše cevovode... itak to piše v navodilih koliko je dovoljena dolžona cevi z originalno količino plina...

E da te slišijo mojsti iz Arso-ta....
evil.gif


Z evropsko direktivo so zakomplicirali stvari do maksimuma, kar se montaž, servisov in vzdrževanja tiče. Nakup plina načeloma ni več možen, če nimaš izpita za delo s toplogrednimi plini opravljenega in da nisi vpisan v register. Tudi montaž in servisov ne smeš delati. Predpisana je posebna oprema, ki jo MORAŠ imeti. Voditi evidence o vsakem gramu plina, ki uide v ozračje in si ga nadomestil z novim... Po moje se v kratkem obeta, da teh klim s hitrimi spojkami ne bodo smeli več prodajati. Pa še kaj bi se našlo!
Po vsej logiki, če bodo inšpektorji opravili svoje delo (kar močno dvomim) bi se morala sama montaža podražiti, ker drugače ne bo šlo skozi....

Drugače pa ja montaža ni nobena umetnost!
redface-1.gif
V bistvu enako kot postavitev serverja ali menjava zobatega jermena na avtu. Če imaš orodje in poznaš stvari je to to...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ob zagonu jih moram rocno odpreti, ob pritisku na daljinca se ni zgodilo nic, zdaj vmes je zacela loputa ubogati, ob izklopu se pa ne zapre do konca. Nekaj jo bremza.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Predvsem jo očistit.
Zadnjič pri znancu gledam kako klima pridno ogreva/hladi že tretjo ali četrto sezono in ga vprašam kako pogosto čisti. Pa me čukasto gleda. Odprem klimo in dobesedno kosmi prahu odletijo ven.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Da ne odpiram nove teme. Kupujem klimo za stanovanje, cca. 80+m2. Kaj se splača vzet? Je kdo kupoval v zadnjem času?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
So za hlajenje poleti 3 mesece ali tudi gretje ?
Proračun ?
V prvi vrsti za hlajenje v vročih dneh. Do sedaj je nismo imeli, pa je vsako leto težje preživeti tistih par tednov. Za gretje pa mogoče za kake hladne dni jeseni, ko se še ne ogreva s centralno.
Cena pa, kaj vem, nočem nekaj glasnega in cenenega. Zunanja enota bo na podstrehi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
Ce je to skabo izolirana mansarda bo 2,5kw svoh najbrz.
Mogoce za zacetek.eno, potem pa se drugo ce bo potrebno. Tudi zaradi razporeditve prostorov in rehoda zraka med njimi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
Podstreha ni izolirana in je zračna, glede tega ni težav.
Ja... to jih dosti misli... Tudi sam sem (bil) med njimi. Na koncu sem pri starših prestavljal klimo iz podstrešja "zračnega" na fasado.
Je pa vse odvisno od velikosti te podstrehe. Na kakšnem stanovanjskem bloku bo to ni težava, pri hišah je pa hitro podstrešje vroče, prevroče.
Še ne dolgo nazaj se je hlajenje "zaključilo", ko je bila zunanja enota tam nekje nad 43 stopinj. Danes imaš že modele, ki delujejo tudi nad 50 stopinjami.

Če boš imel zunanjo enoto na podstrehi in boš s klimo ogreval, potem moraš razmišljati še o odtoku kondenza iz zunanje enote. Sploh, če boš ogreval, ko bo zunaj pod nulo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Hvala za informacijo. Glede podstrehe je tako, da smo sredi adaptacije in po zagotovilu vodovodarja in električarja ni težav glede zunanje enote na podstrehi. Kondenz bo pa speljan ven.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Imaš 80m2 v enem prostoru ali je to x sob, do katerih bo hladen zrak prišel samo posredno (če že)?
Izolacija? večje steklene površine?

3.5kw bo verjetno že potrebno...
3,5 zagotovo. Prostorov je več, so pa odprti, tako da ni težav. Razen kopalnice in wc, ki pa imata okno. Okna so praktično nova, klasična lesena.