klima smrdi

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Zdravo,

Iz klime mi občasno zasmrdi (po vlažnem, zatohlem). Kje je težava? Avto je C5 2013, klima avtomatska.
Zgodi se občasno. To je začel delat pred ca 1 mesecom, ko so se vremenske tempereature začele malo višat.

PS: mislim, da sem že videl nekje podobno temo, ampak iskanje ni obrodilo sadov.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ali pa občasno par km pred ciljem ugasneš klimo da se dobro presuši sistem. Prejšnji avto sem imel več kot deset let pa mi ni nikoli zasmrdelo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Najbolj pomembno: klimo 5, raje 10 minut preden ugasneš avto, vedno izklopiš, da se komplet sistem presuši, ker drugače je vlažen in se zaredijo bakterije

Sedaj pa pojdi po sprej za dezinfekcijo klime, vžgi klimo, daj temperaturo na min, če se da, daj, da piha skozi vse izhode (šipa, proti tebi in noge), filter daj ven!!!! in zapri nazaj in daj na notranje kroženje zraka!!!!. Tako pusti pol ure, potem prezrači in daj noter nov filter.
Meni to ni pomagalo, zato sem odšel v lekarno po 1l nekega dezinfekcijskega čistila in s kompresorjem skozi zadnja priprta vrata tako šprical noter, da skoraj ni bilo videti armature; toliko je bilo megleno. Tako sem pustil 45minut (občasno še vedno malo pošprical) in sedaj mi ne smrdi več.
Glej, da bo zunanja temperatura dovolj visoka, da se ti bo klima sploh vžgala.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
edina rešitev, da pobiješ bakterije v vozilu je ozonator
se pravi ozonator v avto, notranje kroženje zraka vklopiti in ga pustiti določen čas v avtu
+ zgoraj napisano

priporočam
http://www.avtoklime-pro.si/
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
Zdravo,

Iz klime mi občasno zasmrdi (po vlažnem, zatohlem). Kje je težava? Avto je C5 2013, klima avtomatska.
Zgodi se občasno. To je začel delat pred ca 1 mesecom, ko so se vremenske tempereature začele malo višat.

PS: mislim, da sem že videl nekje podobno temo, ampak iskanje ni obrodilo sadov.

Zakaj pa si imel prižgano celo zimo, ko pa kompresor itak ne laufa pod 4°C in posledično tudi klima ne deluje? Potem se ti je vklapljalo in izklapljalo okrog teh nihajočih temperatur, v kanalih se ti je nabral kondenz in sedaj zaudarja občasno.

Jaz klimo vklopim samo takrat ko jo rabim. Pa še to jo ugasnem 1 km pred domom da se kanali preluftajo.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
ah težko rečt zakaj.... Nekako sem zaupal, da avtomatska klima dela sama kot je treba. Pri prejšnjem avtu s tem ni bilo nikoli težav.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
Zdravo,

Iz klime mi občasno zasmrdi (po vlažnem, zatohlem). Kje je težava? Avto je C5 2013, klima avtomatska.
Zgodi se občasno. To je začel delat pred ca 1 mesecom, ko so se vremenske tempereature začele malo višat.

PS: mislim, da sem že videl nekje podobno temo, ampak iskanje ni obrodilo sadov.

Zakaj pa si imel prižgano celo zimo, ko pa kompresor itak ne laufa pod 4°C in posledično tudi klima ne deluje? Potem se ti je vklapljalo in izklapljalo okrog teh nihajočih temperatur, v kanalih se ti je nabral kondenz in sedaj zaudarja občasno.

Jaz klimo vklopim samo takrat ko jo rabim. Pa še to jo ugasnem 1 km pred domom da se kanali preluftajo.

vsak po svoje. Sam imam že od prvega dne nasavljeno na AUTO in še vedno po petih letih dela vse tako kot mora....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Da dela običajno ni problem. Bolj je zanimivo čemu je klima vklopljena celo leto
wink-1.gif
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
točno tako.
Tudi v navodilih ne piše dosti uporabnega... Sem pa zasledil tole:
To ensure the correct operation of the air conditioning system, it is essential to operate the air conditioning at least once a month.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Od kod vam ideje, da se klimo nekaj minut pred pred ugašanjem avta izklopi?
smile-1.gif

Kako sušite kanale v megli, kjer je vlaga 100%? S fenom iz kopalnice?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
V kilikor se spomnim pravočasno, klimo vedno izklopim pred prihodom domov. Posušeni kanali.com
grims-1.gif

Sedaj bo Lidl imel spreje za dezinfekcijo klim.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Od kod vam ideje, da se klimo nekaj minut pred pred ugašanjem avta izklopi?
smile-1.gif

Kako sušite kanale v megli, kjer je vlaga 100%? S fenom iz kopalnice?

Ko je megla, je ponavadi zunaj hladno in imaš noter naštimano, da ti piha topel zrak. Ko je pa zunaj vroče, pa imaš noter hladen zrak. Ko prideš domov, ugasneš avto, zunaj je nad 25st.C Nek del (evaporator al nekaj podobnega se mi zdi) je vlažen in začnejo se gojiti bakterije.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Ko z vlago nasičen mrzel zrak nadomestiš s toplim, relativna vlaga pade, ne obratno. Nič osebnega, vendar so mi te teorije nesmiselne, nikjer v navodilih do sedaj nisem našel takšnih napotkov.