Klicni centri zavarovalnic

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ali vas tudi klicarijo iz raznih zavarovalnic, da bi vas nagovorili, da pride do vas njihov agent in vam predstavi najbolj vročo ponudbo? Mojo mamo klicarijo ves čas, ona pa jih veselo sprejema in podpisuje pogodbe, čeprav sem ji že enkrat to "prepovedal". Sicer se je zadnje čase malo umirila, toda agenti si še vedno podajajo kljuko. Izgleda, da so njihova tarča predvsem starejši, čeprav...... Naj vam povem svojo zgodbo:
Prejšnji teden sem dobil klic iz mobitela, klicatelj me je kar po domače nagovoril, razumel sem, da kliče iz zavarovalnice in da imam pri njih polico, na kateri je kar nekaj denarja. Mislil sem, da me kliče kakšen od prijateljev in da se malo heca, saj je bil pristop kot da sva krave skupaj pasla, tudi tikal me je v glavnem. Sem mu razložil, da nimam nobene police , da nič ne plačujem, on pa je vztrajal, da jo imam. Potem je vse skupaj preveril na računalniku in mi povedal, da je res ne plačujem več, je pa denar gor. Zaradi varstva osebnih podatkov mi cifre ni hotel povedati, naj pa bilo več tisočakov..... Vse mi bo razložil agent, ki bo s tem namenom prišel nasledje dopoldne. Drugi dan je agent res prišel, po začetnih vljudnostnih frazah, ko je vmes zalaufal računalnik in po mizi nastavil papirje, je začel razlagat o novih produktih zavarovalnice. Hitro sem ga prekinil, da me najprej zanima moja polica. O njej seveda ni imel pojma, je preveril po telefonu in odgovor je bil, da je sicer res obstajala , ampak da se je denar izplačal že ohoho let nazaj. Cifra ni bila velika, zato se tega sploh ne spomnim. V glavnem, ko sem mu na brzino povedal svoje mnenje o njemu, zavarovalnici, klicnem centru, je na brzino spokal svoje stvari in izginil iz bajte!
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Vprašanje, če se gre za zaposlene pri zavarovalnici. Predvidevam, da se gre za zavarovalne zastopnike. Tam se pa res najde svega in svašta. To kar ti pišeš so nepoštene prakse in nobena zavarovalnica se tega pri nas ne gre. Če te je zmotilo, prijavi zavarovalnici.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Najverjetneje gre za neke agente ali združbe agentov, ki kdo ve kje dobijo sezname (verjetno kakšen leak v dejanski zavarovalnici?).

Mene je en tak klical par let nazaj. Ko sem želel vedeti iz točno katere zavarovalnice oziroma izpostave kliče, je entuziazem zelo hitro pojenjal. Zaključila sva s tem, da moje podatke izbrišejo iz vseh njihovih seznamov in od takrat dejansko nisem imel nobenega klica več. Itak so pa ciljna skupina teh mrhovinarjev bolj ranljivi ljudje.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
thrivial je reko, da tile kličejo samo ranljive osebe. tebe pa so klicali. torej....
malo te hecam stari, nena se jezi.
 
  • Haha
Reactions: luciano in sad

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Precej nenavadno začnejo pogovor, ker samozavestno vprašajo, če imaš sklenjeno zavarovanje pri določeni zavarovalnici, potem pa predlagajo obisk, kjer potipajo, koliko imaš prihodkov in predlagajo dodatno življenjsko zavarovanje. Pred časom je bilo, da so nekaterim upokojenkam prodali po več življenjskih zavarovanj in jim preko trajnikov potem mesečno trgali od pokojnine.

Jaz mislim, da so nekako prišli do neke starejše baze strank, ker kličejo tudi za že dlje časa pokojne osebe.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Neke podobne scene so pred leti imeli moji starši. Ponavadi se vsa zavarovanja urejajo vedno z istim agentom. Nakar pred leti, par mesecev po zadnjem obisku agenta, kliče neka gospa iz iste zavarovalnice, da mati že več mesecev ne plačuje nekega zavarovanja... Koji ku*ac, kakšnega zavarovanja, če je vse urejeno preko trajnika. Itak, ista gospa po kakem tednu pride na dom nekaj brihtolirat, kao ste podpisali za to zavarovanje - itak ja... ko si odsten od doma oz. v službi... Prišel kak teden ali dva kasneje še en podoben brihtolin, spet nabijal isto, prav tako takrat niso prišli skupaj glede tega nam neznanega zavarovanja. No, potem je bil čudežno mir. Hvala bogu, sta starša še toliko pri stvari, da se ne pustita kar tako nategniti.

Jebi ga, probavajo, če gre.....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.143
5.753
113
pri taščici
Pri nas ni šlo drugace, kot da sem hisno številko prenesel na svoj naslov kjer se z agenti in ponudniki cudeznih krem in odej ne da drugace zmeniti, kot da recem, da je klicoci pokojni.
Seveda to povem takoj na zacetku ko se predstavijo.
Razne groznje s prijavo raznim institucijam niso pomagale.
Telefonska stevilka se ocitno deli naprej kot severinin videoposnetek z barke.
Številke ne zelim ukiniti, ker jo ima vsa zlahta. Starasa pa sta dobila predplacnisko sim kartico in mobitel.
 

Feodor

Zelenc'
4. jan 2020
29
20
3
Tud k nam na stacionarni telefon kličejo vsak dan iz raznih firm, ne sicer zavarovanja, čeprav imamo v imeniku označeno prepoved komercialnih klicov.

Sodelavec se je zavarovalničarjev rešil tako, da se je dogovoril za termin in ga potem takrat ni bilo doma pa so nehal težit.
 
  • Haha
Reactions: tony

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Nazadnje, ko so me klicali sem rekel, da lahko kir pride in kaj pove samo, da že naprej povem, da ne bom nič podpisoval. Da se ne bomo narobe razumeli, ker so bli že kaki razočarani potem, ko jim rečeš da ne bo nič. No prišel ni nobeden pa tudi klicov od takrat nimam več.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Ali vas tudi klicarijo iz raznih zavarovalnic, da bi vas nagovorili, da pride do vas njihov agent in vam predstavi najbolj vročo ponudbo? Mojo mamo klicarijo ves čas, ona pa jih veselo sprejema in podpisuje pogodbe, čeprav sem ji že enkrat to "prepovedal". Sicer se je zadnje čase malo umirila, toda agenti si še vedno podajajo kljuko. Izgleda, da so njihova tarča predvsem starejši, čeprav...... Naj vam povem svojo zgodbo:
Prejšnji teden sem dobil klic iz mobitela, klicatelj me je kar po domače nagovoril, razumel sem, da kliče iz zavarovalnice in da imam pri njih polico, na kateri je kar nekaj denarja. Mislil sem, da me kliče kakšen od prijateljev in da se malo heca, saj je bil pristop kot da sva krave skupaj pasla, tudi tikal me je v glavnem. Sem mu razložil, da nimam nobene police , da nič ne plačujem, on pa je vztrajal, da jo imam. Potem je vse skupaj preveril na računalniku in mi povedal, da je res ne plačujem več, je pa denar gor. Zaradi varstva osebnih podatkov mi cifre ni hotel povedati, naj pa bilo več tisočakov..... Vse mi bo razložil agent, ki bo s tem namenom prišel nasledje dopoldne. Drugi dan je agent res prišel, po začetnih vljudnostnih frazah, ko je vmes zalaufal računalnik in po mizi nastavil papirje, je začel razlagat o novih produktih zavarovalnice. Hitro sem ga prekinil, da me najprej zanima moja polica. O njej seveda ni imel pojma, je preveril po telefonu in odgovor je bil, da je sicer res obstajala , ampak da se je denar izplačal že ohoho let nazaj. Cifra ni bila velika, zato se tega sploh ne spomnim. V glavnem, ko sem mu na brzino povedal svoje mnenje o njemu, zavarovalnici, klicnem centru, je na brzino spokal svoje stvari in izginil iz bajte!
Klasika, kot tudi ostale stvari našetet s strani drugih uporabnikov. Žal.

In ja, med zavarovalnicami in (predvsem med) agencijami se kar veliko p(r)odajajo baze strank, ki so pa v večini primerov konkretno zastarele in posledično prideš še do dodatnih neprijetnih situacij. Kot da ni dovolj (" ") že to, da večina poizkusi vzpostaviti prvi kontakt na podlagi laži ("kličemo vas zaradi XY obstoječe police" v bistvu pa polica po možnosti že dolga leta ne obstaja & "kličemo iz zavarovalnice XY" v bistvu gre pa za agencijo).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Sodelavec se je zavarovalničarjev rešil tako, da se je dogovoril za termin in ga potem takrat ni bilo doma pa so nehal težit.
To je imel srečo (v nesreči :p). Večina te potem še naprej kliče dokler direktno ne rečeš (magari večkrat), da tudi pod razno ne želiš obiska oz. popizdiš in po možnosti začneš še grozit s kakšno prijavo. Načeloma bi lahko manjko GDPR soglasja pri klicatelju pomagal v taki situaciji samo kaj, ko se pa tričetr folka zlaže in ne pove po pravici za koga delajo oz. od kod kličejo.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
kzs:
Mene so pred časom klicali iz neke agencije, ki ponuja Triglav zavarovanja. Na vsak način je agent hotel narediti predstavitev pri meni.
To meni seveda ni ustrezalo, zato sem mu predlagal, da se dobimo v nekem kafiču. To pa njemu ni ustrezalo, ker ne hodijo "produktov" predstavljat po gostilnah.

Ker sem vseeno želel informativno ponudbo, sem mu predlagal sestanek na območju enoti Triglava, je pa spet nekaj mencal, da to ne gre... No potem sem ga odslovil: Ali naredimo polico za Triglav na njihovi poslovalnici ali pa... odj.bi po hitrem postopku.

Nisem pa nato vzel nobene police (od nobene firme).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Če je oseba na drugi strani zelo vztrajna in noče razumeti, da naj klic zaključi, enostavno rečeš, kako zelo te zanima in da naj ti pove podrobnosti o produktu, ter daš mikrofon na mute in odložiš telefon. Pri meni je najdlje trajalo skoraj 4 minute, da je klicatelj ugotovil, da ga nihče ne posluša. :evil:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974 in Matey