Citat:
Uporabnik halo pravi:
Od sobote za cela 2 euro centa
24ur
A bi klical zastonj ali kaj? Takšna cena pač je. Nihče te ne sili, da telefoniraš v tujini. Vse je stvar svobodne odločitve. Ko boš pa enkrat prisiljen v uporabo mobilnika v tujini pa se oglašaj tudi glede cen. Vsaj zame je EU uredba totalno nesprejmljiv poseg v podjetniško svobodo. Konec koncev imajo operaterji s pravnega vidika vso pravico minuto klica v EU (če ne bi bilo uredbe) tržiti po 10 EUR. Kdor hoče naj kliče, kdor ne pač ne.
Seveda pa se v te cene vtikujejo vsi po vrsti, vključno s politiko. Hkrati pa tolerirajo poviševanja cen v skoraj vseh drugih panogah.
Mobilna telefonija ni življenjska nuja. To so voda, hrana in zrak. Pa še pri hrani se noben ne spušča v cene kruha s kakšnimi uredbami o najvišji dovoljeni ceni za kilsko štruco.
V Slo imamo žal situacijo, kjer sta se tako Mobitel kot Simobil že lani usrala pred pritiskom nadvse inteligentnih potrošniških organizacij in medijev ter predčasno spustila cene v tujini, v lastno škodo. Seveda v SLO ni potrošniške organizacije, ki bi uradno poslala dopis v Zagreb, na tamkajšnji T-Mobile in od njih zahtevala (
) znižanje cen za slovenske turiste. Ne, oni raje težijo SLO operaterjem ker so pač tukaj, naj spustijo cene, čeprav je "nabavna cena" stvar poslovne politike tujega operaterja.
Če kdo verjame v pravljico, da so jima tudi tuji operaterji "predčasno" začeli zaračunavati manj, se zelo moti.
Letos se je zgodba ponovila, le da je en operater nujno zlo najprej poskusil obrniti v marketinško potezo.
Če bi naši gradbeniki tako ravnali bi bila cena predorov na koncu nižja od tiste v podani ponudbi na razpis. Gradbenik pa bi posloval z nulo ali izgubo. Si mogoče predstavljate, da bi Mercator nabavil kilo Barcaffeja za 5 EUR od Droge Kolinske, v maloprodaji pa bi jo (zaradi pritiska potrošniških organizacij) prodajal po 4 EUR? Ni šans še v najbolj divji znanstveni fantastiki.
No, takšna je logika SLO potrošniških organizacij. Motena, kot skromno ugotavljam že nekaj časa.